Nauč se nosit šperky

Trendy
Autor: Karin Petřeková | Datum: 22.06.2014

Šperky jsou tím, co každému outfitu dodá šmrnc, tedy pokud jsou dobře zvolené.

 

Šperky nepřizpůsobujte oblečení, právě naopak, jsou většinou dominantou outfitu. Podstatné je nepřebíjet šperky přes sebe. Pokud zvolíte větší majestátní náhrdelník, nesnažte se už upoutat pozornost na jinou část těla. V tomto případě je lepší nechat ostatní šperky doma, kromě malých téměř neviditelných náušnic. To platí i naopak, pokud se rozhodněte pro větší náušnice, už si odpusťte ostatní výrazné šperky.

 

Známou radou je nemíchat příliš mnoho barev a kovy. Outfit by měl být složen ze tří barev a šperky by měli buď kopírovat odstín vybraného kousku oblečení, nebo s ním kontrastovat. Pokud nevlastníte podobný odstín šatu ve šperku či nejste odvážní pustit do outfitu další barvu, je dobré si pořídit jednoduché šperky. Naopak se vyhněte kombinací s jinými kovy, zlato a stříbro si zkrátka k sobě cestu nenajdou.

U výběru náušnic by měl také rozhodovat tvar obličeje. Pokud nevíte, jaký vlastně máte, stáhněte si vlasy do hladkého culíku a podél obrysu obličeje jeďte rtěnkou, dokud nebudete mít zvýrazněné hrany obličeje. Poté se z dálky podívejte na sebe do zrcadla a podle obrázku (viz. dole) rozeznejte tvar vaší tváře.

Oválnému obličeji sluší klasické náušnice z perel, s motivem slz, spirálek či jiné s oblými tvary. Naopak ženy s tímto typem obličeje by se měli vyhýbat visacím náušnicím přesahujícím hranu obličeje, došlo by k ještě k většímu optickému protáhnutí obličeje.

Čtvercový obličej potřebuje zjemnit ostré hrany, lze tedy vyvodit, že nejvíce mu budou slušet kulaté a naopak nejméně čtvercové, mnohoúhelníkové či obdélníkové náušnice.

Kulatý obličej na rozdíl od ostatních potřebuje opticky prodloužit pomocí visacích náušnic. Je často mohutnější proto se nedoporučuje nosit malé náušnice či většího rozměru.

Další články autora

Blond ano či ne?
Péče o vlasy
Možná jste někdy toužila po tom být blondýna, není ale lehké si vybrat ten správný odstín blond, protože rozhodně není…
Způsoby, jak na vlnité vlasy bez kulmy
Péče o vlasy
Vlnité vlasy působí nevinně a dodají vlasům objem, možná právě proto je to tak oblíbený styling vlasů – jak ho, ale…
Zvol si správně odstín barvy vlasů - mám návod!
Péče o vlasy
Která žena neměla občas náladu na pořádnou změnu? Nejčastěji si pak stříháme či barvíme vlasy, ovšem naproti stříhání…
Trvalá ondulace doma
Péče o vlasy
Nechcete se svěřit do rukou kadeřníků, a přesto toužíte po trvalé, ať už v podobě vlnitých vlasů či rovných? Zvládnete…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Nauč se nosit šperky

Autor: Milada  |  Datum: 08.10.2019 07:41

Já si kupuji univerzální stříbrné šperky, které se hodí ke všemu. Pak si nemusím totiž lámat hlavu s tím, jestli se mi k oblečení hodí, nebo ne. Už začínám pomalu vybírat vánoční dárky a narazila jsem na https://www.marre.cz/ kde mají obrovský prodej šperků, tak jsem tam vybrala jedny náušnice pro sestru a sobě jsem tam také jedny vybrala, abych si udělala radost.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná