Vyber si sluneční brýle podle svého tvaru obličeje

Trendy
Autor: Karin Petřeková | Datum: 22.07.2015

Léto je v plném proudu a vy stále nemáte sluneční brýle podle svých představ? Výběr není vždy jednoduchý, záleží jak na osobním vkusu, tak i na tvaru obličeje. Naštěstí je pár pravidel, které vám při vybírání pomůžou.

Při výběru slunečních brýlí bychom měli brát ohled na tvar obličeje, který může být hranatý, srdcovitý, hruškovitý, kulatý a oválný. Sluneční brýle tak budou nejen ochranou pro oči, ale také skutečným módním doplňkem. Existují i obecná pravidla, která platí pro všechny bez ohledu na tvar obličeje: Velikost brýlí by měla být v zákrytu s lícní a spánkovou kostí; barva by neměla být výrazně tmavší, než je barva vlasů. Poslední, ale také velmi důležitá rada zní "Horní linie obruby by měla kopírovat linii obočí, ne ji přesahovat."

Untitled

 

Hranatý obličej

Pro hranatý obličej je typická hranatá brada, široká čelist a vystouplé lícní kosti. Vyznačuje se ostrými rysy, které je potřeba zjemnit. Při výběru slunečních brýlí platí "Protiklady se přitahují." Ideální brýle pro vás budou s oválnými rámečky, naopak vyvarovat byste se měla hranatým obrubám, které by obličeji přidaly ještě více na hrubosti.

 

Kulatý obličej

Kulatý obličej je přibližně stejně dlouhý jako široký. Člověk může působit oplácaně, i když je štíhlý. Vhodné pro tento typ obličeje jsou hranaté brýle se širokým rámem, který vyváží plnost. Pozor ovšem na velikost, brýle by neměli být příliš velké ani malé, obličej by mohl vypadat ještě více mohutně.

 

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej je velmi výrazný a poznáte ho na první pohled. Typické pro něj je široké čelo, úzká brada do špičky a výrazné lícní kosti. Obličej působí jemně, a proto ho není vhodné zatěžovat širokými rámy. Skvělou volbou pro vás budou klasické pilotky.

Untitled

 

Obličej ve tvaru hrušky

Hruškovitý tvar obličeje poznáte podle úzkých partií ve spánkové části a širších lícních kostí. Vyzkoušejte trik s obrubami, horní by měly být výrazné a spodní naopak nenápadné.

 

Oválný obličej

Majitelky oválného obličeje si mohou gratulovat, sluší jim totiž všechny tvary brýlí a výběr je omezen pouze na vlastním vkuse. Nebojte se experimentovat.

Street fashion

 

Nejen vzhled, ale také UV filtr je důležitý

UV filtr nesouvisí s barvou sklíček i čiré brýle můžou mít vysoký UV filtr chránící zrak. Tmavé brýle bez UV filtr mohou oči poškodit, protože pod tmavými skly dochází k rozšíření zornic a do očí tak proniká více nezdravých paprsků. UV filtr by měl být v rozsahu 400 a méně.

Další články autora

Způsoby, jak na vlnité vlasy bez kulmy
Péče o vlasy
Vlnité vlasy působí nevinně a dodají vlasům objem, možná právě proto je to tak oblíbený styling vlasů – jak ho, ale…
Trvalá ondulace doma
Péče o vlasy
Nechcete se svěřit do rukou kadeřníků, a přesto toužíte po trvalé, ať už v podobě vlnitých vlasů či rovných? Zvládnete…
Blond ano či ne?
Péče o vlasy
Možná jste někdy toužila po tom být blondýna, není ale lehké si vybrat ten správný odstín blond, protože rozhodně není…
Zvol si správně odstín barvy vlasů - mám návod!
Péče o vlasy
Která žena neměla občas náladu na pořádnou změnu? Nejčastěji si pak stříháme či barvíme vlasy, ovšem naproti stříhání…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná