Jak být krásna díky goji

Pro Vaše tělo
Autor: Gabriela Svárovská | Datum: 13.05.2016

Goji, neboli kustovnice čínská, je superpotravinou, která se dostává čím dál více do popředí. Není tomu tak náhodou, protože právě toto bobulovité ovoce je skutečně blahodárné pro naše tělo a my ho můžeme využívat nejenom jako elixír krásy a mládí.

Kustovnice čínská obsahuje mnoho vitaminů, minerálů a aminokyselin, jež jsou pro naše tělo naprosto nezbytné.

 

 

Patří sem zejména: železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, selen, měď, vitaminy skupiny B, vitamin E, vitamin C.

 

Právě díky vysokému obsahu antioxidantů a minerálů jako je zinek a selen pomáhá pravidelná konzumace Goji udržet ve skvělé kondici i naši pleť, vlasy a celkově nás udržuje mladistvými, což vysvětluje její přezdívku „elixír mládí“.

 

Pravidelná konzumace Goji dle některých výzkumů rovněž posiluje náš imunitní systém a podporuje protizánětlivou odpověď našeho organismu.

 

Hubnete? Zkuste kustovnici!

 

Goji se při hubnutí vřele doporučuje. Obsahuje totiž nutričně bohaté látky podporující látkovou výměnu v těle a tím celkový metabolismus. V dietě navíc mnoho lidí postrádá mnoho důležitých složek výživy, které můžete do jídelníčku zahrnout právě díky kustovnici. Dejte si však pozor na zvýšenou konzumaci tohoto bobulovitého ovoce, v některých případech může způsobit zažívací obtíže či nespavost.

Malé děti do dvou let by Goji neměly užívat vůbec a děti do deseti let věku maximálně malou hrstku na den. Ideální dávka pro dospělého jsou pak dvě hrstky sušeného či čerstvého Goji denně, které bohatě postačí k udržení dobré fyzické i psychické pohody.

 

Jaké jsou další účinky Goji na lidské tělo?

  1. Podporuje sexuální funkce

  2. Snižuje krevní tlak

  3. Podporuje činnost jater

  4. Působí preventivně proti astmatu a alergiím

  5. Podporuje pružnost cév

  6. Zlepšuje respirační funkce

  7. Podporuje zrak

  8. Působí proti kožním onemocněním

 

Kustovnici čínskou lze také využít jako přísadu do kosmetických produktů jako jsou pleťové krémy, tonika a jiné výrobky. Výhodou je, že takovouto kosmetiku si můžete vyrobit sami v pohodlí domova. Stačí jen do oblíbeného produktu či pleťové masky přimíchat trochu prášku či jiného koncentrátu z plodů Goji a rázem máte výživnou kosmetiku, jenž vzpruží vaši pleť i smysly. Jednoduché a přesto účinné, přesvědčte se sami.

Další články autora

Jaké jsou trendy plavek na léto 2016
Trendy
Léto už je skoro za humny a s ním přichází i plavková sezóna. Také tápete, v čem se letos blýsknout u vody? Co si…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná