Zvol si správně odstín barvy vlasů - mám návod!

Péče o vlasy
Autor: Karin Petřeková | Datum: 31.05.2016

Která žena neměla občas náladu na pořádnou změnu? Nejčastěji si pak stříháme či barvíme vlasy, ovšem naproti stříhání bychom u barvení měly být opatrnější. Vlasy u nepovedené střihu za pár měsíců dorostou, za to nepovedená barva může s vlasy pořádně zamávat. A proto přicházím s rady „jak správně zvolit odstín barvy vlasů.“

Pokud jsi světlý typ, se světlými očima a tvá přirozená barva vlasů je také světlá, nebo dokonce přímo blond, vol různé odstíny popelavé, světlebežové, broskvové, měděné a světlé hnědé. V každém případě zůstaň u světlých barev. Zrzavé, černé a jiné tmavé odstíny raději nezkoušej. Také se vyvaruj intenzivních zlatavých odstínů, které by na tobě působily nepřirozeně.

 

Pokud máš světle růžovou pleť, hnědé oči a přirozené oříškové nebo kaštanové vlasy, vybírej si barvy v tonech měděné a teplé hnědé. Můžeš si dovolit také zlatavý blond melír. Vyhýbej se však barvám, které jsou znatelně světější než tvůj přirozený odstín.

 

Pokud jsi brunetka s tmavými oči a tvá přirozená barva vlasů je oříšková, hnědá nebo černá, bude ti slušet téměř každá tmavá barva, ale odstíny mahagonová, kaštanová či čokoládová zvýrazní tvůj vzhled nejlépe. Pokud chceš experimentovat, sáhni po červených, fialových nebo červenofialových odstínech. Vyvaruj se měděných, zrzavých a blond odstínů.

 

Pokud jsi přírodní zrzka se světlými očima, sáhni po jemných odstínech blond či různých odstínů zrzavé. Dramatičtějšího výsledku dosáhneš červenou barvu. Slušet ti budou také hnědé, oříškové nebo zlatavé odstíny. Černý odstín není dobrý nápad, obličeji by přidal na bledosti.

Další články autora

Trvalá ondulace doma
Péče o vlasy
Nechcete se svěřit do rukou kadeřníků, a přesto toužíte po trvalé, ať už v podobě vlnitých vlasů či rovných? Zvládnete…
Blond ano či ne?
Péče o vlasy
Možná jste někdy toužila po tom být blondýna, není ale lehké si vybrat ten správný odstín blond, protože rozhodně není…
Způsoby, jak na vlnité vlasy bez kulmy
Péče o vlasy
Vlnité vlasy působí nevinně a dodají vlasům objem, možná právě proto je to tak oblíbený styling vlasů – jak ho, ale…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná