Má zkušenost s piercingem v pupíku

Trendy
Autor: Karin Petřeková | Datum: 28.07.2016

Uvažuješ o piercingu v pupíku? Máš spoustu otázek? Podělím se s tebou o své zkušenosti a doporučím ti, co je dobré vědět ještě před samotným vpíchnutím.

Bolí to?

Každá z nás má rozdílný prach bolesti, mně osobně propíchnutí bolelo. Můžu srovnat s piercingem v nose, který byl oproti tomu naprosto nic. Chirurg měl problém chytnout břicho do kleští, tahal mě, poté jsem měla i odřené okolí. Samotné propíchnutí bylo pro mě bolestivé, ovšem trvalo pár sekund, dá se to tedy určitě vydržet.

 

Kdy je nejvhodnější piercing vpíchnout?

Jednoznačně ne v létě, s piercingem v pupíku nesmíš zhruba 3 měsíce do vody, zbytečně bys ses tak připravila o bazén či moře.

girl, fitness, and body image

 

Kde a za kolik?

Mé propíchnutí piercingu proběhlo zhruba před dvěma roky přímo u chirurga. Zhruba za 350 Kč, ovšem ceny propíchnutí se hodně liší a můžou se pohybovat až do 700 Kč. Také je nutné připočíst k nákladům cenu šperku, který si případně můžeš koupit přímo ve studiu. Doporučuji určitě jako prví šperk zvolit úplnou klasiku bez zdobení, pro hojení to bude daleko lepší a nestane se ti, že by se ti dírka výrazně prodloužila, co čerstvě propíchnuté pupíky mají tendenci dělat (piercingy poté už tak v pupíku nesedí).

 

Jak pečovat o čerstvý piercing a jak dlouho se hojí?

Den po propíchnutí piercing nech v klidu, až poté je na čase se o něj začít starat. Můžeš si buď v lékárně koupit speciální roztok či si vystačit se slanou vodou – doporučuji. Piercing jsem čistila 1x denně po dobu jednoho měsíce. Piercing se mi hojil ještě dalších 5 měsíců a i po tuto dobu jsem ho stále sem tam proplachovala slanou vodou. Také doporučuji se šperkem jemně pohybovat, aby ses vyhnula případnému přirostení. Co se týká hnisání, tomu jsem se úspěšně vyhnula, jedná se ale o hodně individuální věc.

Další články autora

Způsoby, jak na vlnité vlasy bez kulmy
Péče o vlasy
Vlnité vlasy působí nevinně a dodají vlasům objem, možná právě proto je to tak oblíbený styling vlasů – jak ho, ale…
Blond ano či ne?
Péče o vlasy
Možná jste někdy toužila po tom být blondýna, není ale lehké si vybrat ten správný odstín blond, protože rozhodně není…
Trvalá ondulace doma
Péče o vlasy
Nechcete se svěřit do rukou kadeřníků, a přesto toužíte po trvalé, ať už v podobě vlnitých vlasů či rovných? Zvládnete…
Zvol si správně odstín barvy vlasů - mám návod!
Péče o vlasy
Která žena neměla občas náladu na pořádnou změnu? Nejčastěji si pak stříháme či barvíme vlasy, ovšem naproti stříhání…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Má zkušenost s piercingem v pupíku

Autor: Milada  |  Datum: 20.10.2019 14:06

Já mám taky piercing v pupíku a znovu bych do toho nešla. Docela dost to bolelo, ale jak se říká - pro krásu se musí trpět. Teď už jsem ráda, že ho mám a je zahojený, takže je to v pohodě. Nedávno jsem si z https://www.sperky-marre.cz/piercing-do-pupiku-s1740CZ koupila nový piercing, abych si ten starý mohla vyměnit.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná