Edice Vánoce: Slavnostní úpravy nehtů

Péče o nehty
Datum: 09.12.2015

Slavnostní období Vánoc jde ruku v ruce s trochou opulence, lesku a výrazných barev jako třpytivě vínové nebo petrolejově modré. Vánoční večírky si navíc zaslouží nehty nazdobené. Kdy jindy vyzkoušet netradiční techniky nail artu než právě o Vánocích!

Nejen během nejkrásnějších svátků v roce neuspějeme s částečně oloupaným lakem nebo roztřepenými konečky. Proto základem by měly vždy být nehty zdravé, upravené a čisté. Než se pustíte do jakéhokoliv dalšího zdobení, nehty zbavte zbytků předešlého laku pomocí bezacetonového odlakovače, zarovnejte je pomocí pilníku do požadovaného tvaru a ošetřete kůžičku kolem nehtového lůžka.

 

Obdobně jako se liší večerní líčení od toho denního i úprava nehtů si zaslouží mnohem více odvahy a razance, míříte-li na večerní party. Jakou techniku a které barvy zvolíte, záleží na účelu akce i na barvě vašeho večerního outfitu. Barva laku by například měla korespondovat s vaší večerní toaletou nebo barvou šperku.

Letošní Vánoce fandí odvážným, dramatickým odstínům laků. Už několik let vévodí silvestrovským večírkům metalické odstíny modré, fialové nebo olivové. Trendy jsou i tmavé odstíny hnědé nebo zelené. Světlejším a decentnějším barvám zase dodá večerní šmrnc trocha třpytu. Nebojte se toho. Milovníky klasiky nezklameme - padesát odstínů červené bude v kurzu i letos.

 

Jsou pro vás lakované nehty nuda třpytky netřpytky? Potom proměňte své nehty v malířské plátno. Milovnicím abstraktního umění doporučujeme techniku water mable, neboli vodní mramorování, o kterém jsme psali v článku Originální zdobení nehtů: Water Mable Nail Art. Jako obrázek budou vaše nehty vypadat, zvolíte-li techniku razítkování. Metoda je velice jednoduchá a zvládnete ji i doma na gauči. Speciální lak se nanese na vybraný motiv, přebytečná barva se stáhne škrabkou a obrázek se přetiskne gumovým razítkem na nehet. Po zaschnutí se přetře běžným vrchním lakem.

Speciálních metod zdobení nehtů je mnoho. Některé viz výše popsané zvládnete sama doma, pro jiné je lepší svěřit se do rukou odborníkům. Vánoce si zaslouží výjimečnost, tak proč ne.

 

Jedna zlatá pravda na závěr. I když od večerního looku očekáváme oslnivý efekt, platí, že příliš všeho škodí. Přepestré a předlouhé nehty mohou vyvolat přesně opačný dojem, než po jakém jsme toužily. Užijte si nejkrásnější svátky v roce a buďte oslnivě krásné!

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

5 způsobů, jak si odlakovat nehty bez odlakovače
Péče o nehty
Každá žena, která o sebe ráda pečuje, moc dobře ví, co všechno jde s lakováním nehtů ruku v ruce. Lak musí ladit se…
Mýty, polopravdy a pravdy o nehtech očima odborníků 2. část
Péče o nehty
Některé kosmetické pověry se tváří jako pravda, ač tomu je úplně naopak. Nad jinými kroutíme nevěřícně hlavou, přesto…
I nehty potřebují péči, jak je nalakovat na léto?
Péče o nehty
Nehty byly, jsou a budou důležitou součástí naší osobnosti. Nehty jsou to první, čeho si lidé všímají, když jim podáme…
Stop špatným barvám! Víme, jak vybrat správný lak na nehty!
Péče o nehty
Letní počasí, veselé a krátké šatičky a divoké dovolené přímo jen vybízí k nespoutanému experimentování. Ale i divočet…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná