Oživte svůj účes ofinou!

Péče o vlasy
Datum: 25.12.2015

Běhá vám při slově ofina mráz po zádech? Zapomeňte na dětské střihy “podle hrnce” a dejte ofince druhou šanci. Přední ženy módy i fashion magazíny na ni nedají dopustit. Ofina v zásadě sluší každému, ale ne každý typ ofinky padne k vašemu tvaru obličeje. Přečtěte si rady a triky, které vám pomohou rozhodnout se pro ten správný střih.

Plusy a mínusy…

Než definitivně sáhnete po nůžkách, zvažte následující fakta. Je pravda, že sestříhání ofinky rychle, efektivně a okatě změní váš vzhled. A to bez nutnosti nějakého radikálnějšího kroku. Ofina rovněž působí jako obličejový lifting. Rozhodně vám ubere pár let, a to nejen díky šmrncovnímu zakrytí vrásek na čele. Máte-li problematickou pleť, funguje jako dokonale krycí make-up. Kromě toho umí opticky zvětšit oči, zjemnit ostré obličejové rysy a odvést pozornost od nerovnoměrného přechodu mezi vlasy a čelem. A v neposlední řadě sedí na současném hvězdném nebi módních stylistů.

 

Ať nejsou naše informace kusé, připomeňme si i nevýhody a “rizika” spojená s ofinou. První a nejdůležitější pravidlo zní, že raději než špatný střih ofiny, nemějte ofinu žádnou. Chcete ofinu krátkou, střední, nebo dlouhou? Sestříhanou, tupou, či snad šikmou? Geometricky přesnou linii nebo asymetricky roztřepenou? Nehleďte jen na to, co se vám líbí a sluší sousedce, ale raději se o vašem výběru poraďte se zkušeným odborníkem.

Pokud nemáte doma osobního kadeřníka, připravte se na to, že návštěvy kadeřnictví budou s ofinou častější. Každý měsíc vám vlasy povyrostou o více než centimetr. Přijde vám centimetr jako malé, nepatrné nic? U ofiny tomu tak rozhodně není. I několik milimetrů navíc může zničit celkový vzhled ofiny a vám nelichotivě změnit proporce obličeje. A rovněž znemožnit finální styling, který je u ofiny často klíčový.

 

Finální styling ofiny, to jest další faktor nutný ke zvážení. Počítejte s tím, že většina střihů ofin vyžaduje každodenní péči, byť nijak časově náročnou. Pokud ale ráno bojujete o každou minutku, ofinu ještě zvažte. Smiřte se také s tím, že i troška přírodních živlů může nechtěně ovlivnit ofinku vykukující pod čepicí. Rychlou pomocí je v tomto případě suchý šampon, který by se měl na trvalo zabydlet ve vaší kabelce.

 

Ofina versus tvar obličeje…

Jak už bylo řečeno, ofina může zcela zásadně zlepšit, ale i zhoršit váš vzhled, proto je třeba přizpůsobit její sestřih tvaru vašeho obličeje.

Pravděpodobně nejsložitější situaci mají majitelky kulatého obličeje, které vlastní obličej obdobně dlouhý jako široký. Pokud k těmto ženám patříte, zapomeňte na rovnou ofinu končící nad obočím. Vyvarujte se rovněž příliš hustým ofinám, které opticky přidávají na kilech. Úkolem ofinky je vaši tvář na oko prodloužit. To umí dlouhé boční ofiny, které odkrývají celé čelo.

 

U hranatých obličejů je potřeba zjemnit ostré rysy. To hladce zvládne lehce zvlněná ofinka, jež dodá vzhledu obličeje romantický nádech. Může být delší, ale i kratší rošťácky posazená na stranu. Úplně nevhodné jsou ostré a husté geometrické ofiny moderního drsného vzezření.

 

Máte-li srdcovitý tvar obličeje, po ofině rozhodně tužte! Dokáže hezky skrýt široké čelo. Slušet vám bude klasická, vzdušná, jemná ofinka nebo kratší sestříhaná ofina posazená bokem. Geometrické tvary mohou zvýraznit špičatou bradu a trojúhelníkovitý tvar tváře. A to nechcete.

Kde najde své uplatnění dlouhá rovná ofina? Zcela stoprocentně u obličejů dlouhých. Čím více čela takováto ofina skryje, tím lépe. Opticky tak dojde k vyrovnání proporcí obličeje. Na krátkou ofinku si ale raději nechte zajít chuť.

 

No a závěr patří obličejům oválným, které si mohou dovolit cokoliv....

 

Jak na styling?

Nejrychlejší a obvykle nejlepší cestou, jak ofinu upravit, je za pomoci fénu a kulatého kartáče. Při fénování ofinu kartáčujte jednou doprava a podruhé doleva. Tím ji dodáte hladkost a vzdušnost. Aby udržela tvar co nejdéle, fénujte vlasy zamokra. Pokud češete ofinu na stranu, vyfénujte ji k opačné straně. Získá tím na přirozeném pohybu a objemu. Ofinu na závěr zafixujte lakem. Lepší výsledek získáte, zvednete-li ji a lak nanesete zespodu vlasů. Neztratí tak pod váhou stylingového produktu svůj objem. 

Názor autora

Ofina pro mě byla dlouhá léta tabuizované téma. Jednak proto, že mám kulatý obličej a “laické” poradkyně mě od ní zrazovaly, a také proto, že jsem jako malá skutečně zažila domácí zarovnávání ofiny dle kastrólu. Teprve nedávno jsem objevila kadeřnici, která mě ujistila, že mi asymetrická boční ofina bude slušet. A podle reakcí okolí měla pravdu :-). Proto se, milé dámy, změny nebojte. Jen se svěřte do rukou skutečným odborníkům! Eliška Vreštiaková

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Kašlete na chemii! Myjte si vlasy žitnou moukou!
Péče o vlasy
Někdo na ně nahlíží jako na podivíny, někdo je má za odvážné, jiní si zas myslí, že jde o mýty a výmysly. Faktem ovšem…
Dopřejme svým vlasům trochu péče
Péče o vlasy
Naše vlasy toho musí hodně vytrpět, ať už stran počasí nebo nejrůznějších úprav účesu typu rovnání, natáčení, fénování…
Mýdlové šampony jsou cool
Péče o vlasy
Zájem o bylinkářství a přírodní kosmetiku s sebou nese i návrat k tradičním technologickým postupům. Není proto divu,…
Ombré nebo sombré?
Péče o vlasy
My ženy to nemáme jednoduché, je těžké udržovat krok s neustálými trendy, které se mění jak ve světě módy, tak ve světě…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná