Kašlete na chemii! Myjte si vlasy žitnou moukou!

Péče o vlasy
Datum: 19.01.2016

Někdo na ně nahlíží jako na podivíny, někdo je má za odvážné, jiní si zas myslí, že jde o mýty a výmysly. Faktem ovšem je, že lidé, kteří nepoužívají šampon, prostě existují a možná se s nimi potkáváme každý den a ani to nevíme. Začalo to sodou. Teď ovšem tento „No Poo“ (tedy z anglického „no shampoo“) trend do řad účinných metod zařadil i žitnou mouku. Proč a jak to funguje?

Žitná mouka obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6 a B12, vitamín E a K. Obsahuje i betakaroten, proteiny, omega-3 mastné kyseliny a spoustu dalších látek, prvků a sloučenin, jejichž seznam by byl dlouhý skoro jako samotný článek. Žitná mouka je zkrátka zdravá a měli bychom ji jíst mnohem častěji. Ale zpět k vlasům – složky obsažené v žitné mouce podporují růst vlasů a regenerují vlasovou pokožku. To je hotová věc, s tím se nedá nic dělat. Bylo tedy otázkou času, než někdo tuto metodu vyzkouší, jelikož oproti sodě má mouka ještě navíc vyvážené pH.

 

Jak na to?

1.     3 polévkové lžíce žitné chlebové mouky prosypané přes sítko

2.     Vlažná voda

 

Výsledná konzistence by se měla blížit pastě či kašičce, připomíná možná trochu mastek a voní jako čerstvě posečená tráva či pšeničné klíčky. Pokud trpíme na suchou pokožku, můžeme do směsi přidat Tea Tree Oil. Směs naneseme na vlasy, lehce vmasírujeme a necháme pár minut působit. Opláchneme teplou vodou a pokračujeme, jako bychom se právě umyli šamponem. Při oplachování bychom měli dát pozor, že jsme vše provedli opravdu důkladně! Pokud nám na vlasech zůstane vrstvička, budou mít vlasy tendenci plihnout a rozhodně nebudou vypadat hezky. Ideální tak je oplachovat mouku tekoucí vodou. A pozor, po prvním použití se hlavně nesmíme vyděsit, že vlasy vypadají jinak, než jsme zvyklí! Je to jen součást procesu!

Samozřejmě můžeme ještě již čisté vlasy následně vlasy ošetřit kávou či jablečným octem. Káva stimuluje růst a dodává lesk, ale musíme ji opláchnout co nejdříve, aby nám vlasy nechtěně nezbarvila tmavě.

 

Pokud nám na vlasech zůstane na dotek vosková struktura či filtr, nemusíme se děsit, je to správně. Tato vrstvička je tím, co naše vlasy ozdravuje a co je bude i nadále držet zdravé. Pokud se nám povede přetrpět první dny či týdny užívání žitné mouky, vlasy se přizpůsobí, získají přirozený vzhled, vrstvička mazu u kořínků je po čase tak jemná, že vlasy ani nevypadají mastně, pouze získají na objemu a jsou skvěle poddajné a tvarovatelné.

 

A co ještě můžeme při „No Poo“ metodě používat?

·       Přírodní tuhé šampony z oleje, tuků, bylinek, medu, droždí apod.

·       Mytí kondicionérem – je šetrnější než šampon, ale spotřebuje se ho mnohem větší množství

·       Jedlá soda s jablečným octem

·       Jedno vajíčko, jeden žloutek, lžička medu

·       Bylinný prášek rozmíchaný ve vodě

·       Pouze vodu

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Slyšeli jste už o No Poo metodě? Znáte někoho ve svém okolí, kdo je jejím zastáncem? Nebo snad vy sami upřednostňujete přírodní zdroje před běžnými šampony? A jaké jsou Vaše zkušenosti s takovým mytím? Máte pozitivní nebo spíše negativní dojmy? Podělte se o své zkušenosti s ostatními!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Miniedice “náctiletí”: jak pečovat o vlasy
Péče o vlasy
V pubertě musí mladí a neklidní čelit celé řadě problémů. Od trapných rodičů, přes nešťastné první lásky, až po beďary…
Škola domácího barvení
Péče o vlasy
Rychlé a levné řešení! Nemusíte se objednávat ke kadeřnici, za barvu utratíte něco kolem stovky a změnu vzhledu…
Dopřejme svým vlasům trochu péče
Péče o vlasy
Naše vlasy toho musí hodně vytrpět, ať už stran počasí nebo nejrůznějších úprav účesu typu rovnání, natáčení, fénování…
Robert Starý představuje svou novou kolekci účesů pro děti:
Péče o vlasy
CHILDHOOD Pod maskou nevinnosti pozorujeme rodící se osobnosti... Ví, že jim patří budoucnost a spěchají proto dospět.…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná