Prošlé laky na nehty nevyhazujte! Víme, jak je zpracovat!

Péče o nehty
Datum: 02.03.2016

Laky s prošlou expirační lhůtou patří do odpadkového koše. Ačkoliv jsme se vám snažili toto tvrzení vetřít pod kůži připomínkou o škodlivosti staré kosmetiky na naše zdraví snad v každém druhém článku, dnes tuto tezi lehce poupravíme. Laky na nehty s prošlou trvanlivostí nepatří na nehty! Zde je pár tipů, jak je využít v praktickém životě.

1) Akce - zachraňte silonky!

Kombinace utíkajícího oko na punčocháčích a použití bezbarvého laku na nehty je absolutní klasika, kterou musíme začít. Sotva lak zaschne, ubíhající dírka nemá šanci. Třebaže neholdujete nebarevným lakům, jednu lahvičku čirého laku si domů přece jen pořiďte. Vydrží vám léta…

 

2) Čirý lak podruhé v akci - a vaše bižuterie je jako nová!

Jednou vrstvou bezbarvého laku na nehty zachráníte lesk a slávu vašeho dávno zašlého šperku. Neušlechtilý kov na vzduchu chtě nechtě oxiduje, ztrácí lesk a často mění barvu do zelena. Ochrannou vrstvou čirého laku této nežádoucí chemické reakci zabráníte.

 

3) Dopřejte starým botkám renesanci!

Škrábance jsou pro boty morovou ranou, zejména jedná-li se o barevné kousky. Najít stejný odstín krému na boty je totiž úkol hodný bájného Hérakla. Stejně, ne-li lépe, vám poslouží barevné laky na nehty. Trefíte-li správný odstín, po škrábancích nezbude ani památky. Při výběru vhodného odstínu se ovšem nespoléhejte pouze na barvu v lahvičce. Raději si nejdříve nalakujte nehet, nechte dobře zaschnout a porovnejte jej s odstínem “nemocné” botky.  

Renesanci dopřejete svým botkám ještě další fintou. Nalakujte podrážku jednobarevných lodiček na podpatku barevným lakem. Získáte tím úplně nové botky, které vám budou kolegyně závidět. Luxusně vypadá kombinace černých lesklých lodiček a červené podrážky. Než se vrhnete na barevnou obnovu, oblepte okraje obuvi lepící páskou. Zamezíte tak nežádoucímu obarvení horních částí bot. Obarvěte podrážku alespoň dvěma vrstvami. Mezi vrstvením nechte barvu pořádně uschnout.

 

4) Dekorujte, malujte!

Už vás omrzela jednobarevná keramická miska na chipsy, bílý lustr z Ikey nebo čiré skleničky bez nápadu? Staré laky na nehty jsou pro dekorování nudných kousků nádobí jako stvořené. Originální skleničky navíc využijte během návštěvy vašich přátel. Schválně - kolikrát jste na party nevěděla, která sklenička je čí? 

 

Pomocí barevných a třpitivých laků dodáte šmrnc a svěžest rovněž vaší bižuterii či obyčejným sponkám do vlasů.

5) Není klíč jako klíč…

Nelíbí se vám barevné “hlavičky” používané k rozlišování klíčů? Mně také ne, ale bez nápovědy se občas ve svazku klíčů ztrácím. Barevný lak na nehty dodá vašim klíčům lesk, veselost, originalitu a punc nepřehlédnutelnosti. Nemějte obavy, jedna či dvě vrstvy laku tvar ani velikost klíčů neovlivní, do zámku budou klouzat jako po másle.

 

6) Dejte sbohem roztřepeným tkaničkám nebo nitkám!

Stejný příběh jako u ubíhajícího oka na punčochách. Roztřepené tkaničky u bot snadno zpevníte kapkou laku.

 

Bezbarvý lak vám ušetří i trápení s navlékáním nitě sotva patrným uchem jehly. Vězte, že zaschlý, nalakovaný konec nitě protáhnete očkem jako nic.

7) Staňte se opravářem!

Potřebujete si zpevnit neposedný šroubek na brýlích? Povolené šroubky na brýlích stačí “utáhnout” kapičkou bezbarvého laku.

 

Čirým lakem na nehty “opravíte” i staré obálky. Stačí nelepící pásky zakápnout malým množstvím laku. Po zaschnutí bude obálka jako zapečetěná. Navíc se vyhnete nehygienickému olizování. 

A co na to naše čtenářky?

A co na to naše čtenářky? Poradíte nám další finty na využití prošlých laků na nehty? Které jiné kosmetické produkty s prošlou trvanlivostí lze doma smysluplně zpracovat? Děkujeme za Vaše tipy a nápady! Buďte krásné!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

I nehty potřebují péči, jak je nalakovat na léto?
Péče o nehty
Nehty byly, jsou a budou důležitou součástí naší osobnosti. Nehty jsou to první, čeho si lidé všímají, když jim podáme…
Mýty, polopravdy a pravdy o nehtech očima odborníků 1. část
Péče o nehty
Za špatnými nehty stojí genetika. Nehtová kůžička se nesmí stříhat. Nehty rostou i po smrti. Gelové nehty přírodní…
Mýty, polopravdy a pravdy o nehtech očima odborníků 2. část
Péče o nehty
Některé kosmetické pověry se tváří jako pravda, ač tomu je úplně naopak. Nad jinými kroutíme nevěřícně hlavou, přesto…
Sprosté slovo? Záděra!
Péče o nehty
Záděry, záděrky - obvykle jsou malé, přesto dokáží napáchat nezvykle velkou škodu. A to nejen na našem vzhledu, ale…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná