Ombré nebo sombré?

Péče o vlasy
Datum: 04.04.2016

My ženy to nemáme jednoduché, je těžké udržovat krok s neustálými trendy, které se mění jak ve světě módy, tak ve světě kosmetiky a vlasových trendů. Jenže na druhou stranu je právě ten příliv nových trendů to, co milujeme a to, co nám pomáhá refreshnout naše já a cítit se díky těmto novinám jako nové. A díky své ženské doméně - vlasům - máme další nepřeberné možnosti, jak oprášit svůj starý look a díky novým trendům se cítit jako vyměněná.

Výraz ombré jste jisto jistě slyšela už několikrát. Výraz se původně používal, pokud šlo o tkaniny s pozvolnými přechody mezi barvami a barevnými odstíny. To se časem přejalo a uchytilo v technice barvení vlasů. Kolem roku 2013 se tento styl barvení stal obrovským hitem v kadeřnických salónech u nás. Nová technika barvení vlasů s postupným zesvětlováním od kořínků po konečky se stala oblíbenou u řady celebrit i všech ostatních dam, které toužily po změně. Tato speciální metoda pro barvení vlasů přišla z Francie. Nevíte-li zda být brunetkou či blondýnkou tak s ombré můžete v podstatě obojí. U kořínků máte vlasy tmavší barvy a technikou ombré se vlasy směrem ke konečkům postupně zesvětlují. Nemusíte se tak v tomto případě bát ani odrostů. Výsledkem ombré je odstupňovaná zesvětlovaná barva vašich vlasů, kdy u kořínků je vaše původní a přirozená barva.

Ombré jako takové se stalo populárním a dočkalo se mu různých barevných obměn. Loni v létě bylo naprostým hitem růžové ombré. Dokonalý účes, který oživí každou party. Ozvláštnění vašeho stávajícího ombré a povýšení ho na ombré barevné, bylo velmi jednoduché díky nejrůznějším jednoduchým barevným aplikátorům, které byly k zakoupení v drogeriích. Barva se po pár umytích vymyla a tak jste se nemusela bát, že by vaše žhavá a výrazná růžová snad vyděsila vaše kolegy v práci. I zeleno tyrkysové ombré je velmi oblíbeným, stejně tak jako fialové.

Ombré je sice stále oblíbené, ale tak trochu se okoukalo a proto se dočkalo lehkého updatu v podobě tzv. sombré. Oč jde? Jedná se v podstatě o zkratku dvou slov Soft Ombré, tedy sombré. Samotné ombré bývá většinou velmi výrazné, u kořínků havraní čerň a u konečků peroxid blond. V poslední době se ale hodně řeší ideál krásy a všichni se snaží z vyumělkovaných krasavic obrátit pozornost na přirozenou krásu a tak se i ve stylu barvení vlasů prosadil důraz na přirozenost. Sombré vám tedy zaručuje stejný způsob barvení vlasů jako ombré avšak ne tak výrazný. Sombré efekt má navozovat styl vlasů jako byste se právě vrátila od moře. Pokud si necháte udělat sombré, je to jako byste místo kadeřníka navštívila samotné slunce, které vám svými paprsky jednotlivé prameny přirozeně vyšisuje a docílíte tak velmi jemného a dokonale přirozeného výsledku. Takže na vás sice každý hned nepozná, že jste byla u kadeřníka, ale v tom je právě ten fór. Vždyť jste se zrovna vrátila z prosluněného Řecka, kde slunce akorát lehce zvýraznilo vaši přirozenou barvu vlasů. 

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Dopřejte svým vlasům hloubkovou péči
Péče o vlasy
V létě si většina z nás hřejivé paprsky slunce s radostí užívá, a vždy když máme příležitost, jim vystavujeme naše tělo…
Mýdlové šampony jsou cool
Péče o vlasy
Zájem o bylinkářství a přírodní kosmetiku s sebou nese i návrat k tradičním technologickým postupům. Není proto divu,…
Barva na vlasy Casting Créme Gloss L´ORÉAL Paris: vyzkoušeno
Péče o vlasy
Více než polovina žen starších osmnácti let si barví vlasy. Ano, patřím k nim také. A jelikož studentská léta byla…
Novinka od L’Oréal Paris: barva na vlasy Excellence Créme
Péče o vlasy
Taky občas přemýšlíte o tom, zda si trvalým barvením neničíte vlasy? Mezinárodní magnát vlasové kosmetiky, značka L…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná