Moje oblíbená značka tělové kosmetiky? Nobilis Tilia

Kosmetika
Datum: 05.04.2016

“Podívej, “ volala na mě kamarádka s prstem na rozjasněné tváři, která měla ještě před několika dny nehezky šedivou barvu. “Ty jsi od posledně omládla snad o deset let, “ odpověděla jsem s nevěřícně kroutící hlavou. “Jak jsi to dokázala?” vyzvídala jsem. “Hyaluronové sérum od Nobilis tilia!” odvětila s úsměvem. A to bylo moje první setkání s čistě přírodní aromakosmetikou od úspěšné české společnosti Nobilis Tilia. A narovinu - byla to láska na první pohled. A stále trvá…

Kde se vzala Krásná Lípa, alias Nobilis Tilia?

Otcem zakladatelem společnosti Nobilis Tilia se stal PaedDr. Zbyněk Šedivý, jehož vášeň pro léčivé rostliny a jejich vliv na zdraví, vzhled i duši člověka stála za zrodem této aromaterapeutické kosmetiky. Psal se rok 1994, kdy Dr. Šedivý založil značku Nobela později přejmenovanou na Nobilis Tilia, která své jméno získala podle sídla společnosti - města Krásná Lípa ležícího v srdci národního parku České Švýcarsko.

 

Po více než dvaceti letech má už společnost v Čechách a na Slovensku hluboce zakořeněné kořeny. S několika desítkami zaměstnanců se úspěšně zabývají vyhledáváním nových přírodních ingrediencí a rozvojem aromaterapie a kosmetiky na čistě přírodní bázi.

 

O tom, že svoji práci dělají lidé z Nobilis Tilia dobře, svědčí nejen recenze spokojených zákazníků, ale i skutečnost, že nejen doktor Šedivý, ale i další odborníci ze společnosti (např. Adéla Zrubecká) se podíleli na zrodu Asociace českých aromaterapeutů a vzniku Institutu Aromaterapie, kde své zkušenosti předávájí dále.  

Vize společnosti

“Čerpáme inspiraci z přírody a tradičních historických zkušeností a s pokorou vyvíjíme prostředky, které jsou přírodě a člověku co nejblíž. Respektujeme individualitu osobností, které jsou našimi zákazníky a nesnižujeme kvalitu kvůli ceně.”

 

Motto společnosti Nobilis Tilia

Kvalita na prvním místě! Většina produktů společnosti je vyráběna ze surovin pocházejících z ekologického zemědělství a je certifikovaná jako přírodní nebo BIO kosmetika. Hodí se pro citlivou i dětskou pokožku. Kdykoliv je to možné, jsou vynechávány syntetické látky a konzervanty. Na druhé straně společnost využívá moderní technologické postupy a klade důraz na vlastní vzdělávání.

 

Ostatně vzdělávání představuje další pilíř společnosti. Důraz je kladen rovněž na šíření znalostí o léčivých účincích bylin mezi odbornou i laickou veřejností. Neméně důležitou hodnotou společnosti je jejich etický a ekologický přístup. Dbá na šetrné výrobní procesy, recyklaci odpadu a absenci živočišných procesů, pro která musela zemřít zvířata.

Ruku do ohně bych dala za…

V širokém sortimentu této úspěšné kosmetické společnosti naleznete vše od ucelené řady pro dětskou pokožku, přes éterické oleje určené k masáží nebo přírodní lékárnu, až po kvalitní těhotenskou či anti-aging kosmetiku. Cokoliv hledáte pro péči o tělo či pleť, Nobilis Tilia to bude mít v nabídce… Co mám ozkoušené já a za co bych dala ruku do ohně?

 

1)    Hyaluronové sérum

Jedná se o vodné sérum s vysokým obsahem kyseliny hyaluronové a extraktu z přesličky polní. Příjemně voní, krásně se vtírá do pleti a potvrzuji, že má skvělé regenerační a hydratující účinky. Už po týdenním pravidelném používání jsem měla pleť zářivější a rozjasněnější.

 

2)    Gel na hojení hráze Mithra

Všem novopečeným maminkám s poporodním zraněním doporučuji tento chladivý gel s antimikrobiálními a hojivými účinky. Nejen že pomáhá (do měsíce čekejte zázraky :-)), ale i krásně voní a má pozitivní vliv na psychiku ženy v šestinedělí.

3)    Levandulový koupelový olej

Pokud máte náročný den a potřebujete uvolnit, doporučuji horkou koupel s levandulovým olejem. Lehká květinová vůně napomáhá psychickému uvolnění a přírodní olej je dobrým pomocníkem v regeneraci pokožky se sklonem k ekzémům. 

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Seznamte se, Face-Up vyřeší vaše akné
Kosmetika
Nepříjemné a mnohdy bolestivé pupínky. Asi všichni z nás s akné někdy bojovali před zrcadlem ve své koupelně. Někdo…
Mladistvý vzhled pokožky udrží speciálně upravený vitamín C
Kosmetika
Už od útlého dětství slýcháváme, že jsou vitamíny důležité pro zdravé fungování našeho organismu. Málokdo už si však,…
Pryč s vráskami a jizvami po akné, 2. díl
Kosmetika
V prvním díle tohoto miniseriálu jsme si představily neablační postup - méně invazivní laserovou metodu pro omlazení…
Pleťová kosmetika z domácí “továrny”
Kosmetika
Home made výrobky v naší redakci převelice ctíme, a proto přinášíme čerstvou dávku recepisů. Tentokrát na pleťové…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná