Jak vybrat ten správný tělový peeling?

Kosmetika
Datum: 26.04.2016

Peeling je nezbytným pomocníkem pro udržení jemné a hebké pleti. Také nám umožňuje úspěšně bojovat se zarůstajícími chloupky, které se někdy objevují po epilaci. Podívejte se s námi, co takový peeling vlastně obsahuje.

Co peeling musí obsahovat

Abrazivní částečky 

Tyto částečky jsou různě hrubé a „obrušují“ pokožku více či méně jemně. Obvykle se jedná o kuličky polyetylenu. Hrubší peeling je určen na místa s obzvláště tvrdou pokožkou, jemnější peeling na dekolt. Přírodní kosmetika využívá rozdrcené skořápky plodů (ořechů či kokosu) nebo pecky (meruněk, mandlí, oliv…), hroznová jadérka či jojobové perličky.
Kvalitní produkty kombinují různé druhy prášků a zrnek s rozmanitou mírou hrubosti a intenzity účinku. 
Rovněž existují peelingy na bázi cukru nebo mořské soli, stejně jako enzymatické peelingy. Ty neobsahují žádné abrazivní částice, ale enzymy manga nebo papáji, které rozpouštějí odumřelé buňky.

 

Bázi pro obnovení ochranné vrstvy pleti 

Často se jedná o rostlinné oleje nebo másla, v přípravcích pro citlivou pleť naleznete minerální oleje. Jelikož peeling narušuje hydrolipidický film pokožky, je důležité používat takový produkt, jenž na pleti zachová jemný film, který obnoví ochrannou vrstvu pokožky a zabrání nepříjemnému pocitu pnutí.

Hydratační látky 

Obvykle se používá glycerin, který napomáhá pokožce udržet si vláhu. Stejnou službu vám prokážou cukry.

 

Tenzioaktivní látky 

Vzhledem k tomu, že peeling se provádí před sprchováním, se do něj přidávají lehce pěnicí mycí látky. Přípravek se potom snadněji smývá.

 

A dále…

Parfemaci 

Nechte se unést exotickými vůněmi severní Afriky (květ oranžovníku, med) a Polynésie (tiaré, monoi). Nebo vsaďte na čerstvou vůni citrusů. Parfemace bývá různorodější u peelingů, jež jsou součástí celé řady produktů pro péči o tělo s charakteristickou společnou vůní.

Konzervační látky 

Peeling patří mezi prostředky, které uchováváme v koupelně, neboli na vlhkém místě, kde se daří množícím se bakteriím. Proto je nezbytné do něj přidat i konzervační látky.

 

Dávejte si pozor na:

Esenciální oleje

Pokud máte citlivou a dráždivou pleť, vyhýbejte se jim. Důvod je ten, že peeling narušuje ochranný hydrolipidický film pokožky a ta na krátkou dobu zůstává propustnější a logicky i méně chráněná.

 

Alergenní parfemaci

Během epilace se otevírají póry a pokožka je citlivější, což znamená, že i hůře reaguje na alergeny.

Co očekáváme od dobrého peelingu:

 Eliminaci odumřelých buněk, jež zůstávají na povrchu pokožky, místo toho, aby samovolně opadaly, zejména u suché pokožky. Peeling také usnadňuje uvolnění zarůstajících chloupků.

 

Aby nedráždil. Některé peelingy s velmi jednoduchým složením mají tendenci pokožku během aplikace „rozehřívat“.

 

Aby po něm byla pokožka hladká a zářivá. To je taky hlavní důvod, proč peeling provádíme. V létě navíc dává odstranění odumřelých buněk krásně vyniknout opálení.

Pohled odborníka

Pokožka se obnovuje každých 28 dní a odumřelé buňky se odstraňují samy od sebe. Některé ale na pleti zůstanou, a proto je třeba jim pomoci, abychom se vyhnuli vytvoření našedlé a tvrdé vrstvy na povrchu pokožky. Díky masáži, jež peeling doprovází, se navíc podporuje krevní mikrocirkulace, což aktivním látkám z přípravků nanesených po peelingu usnadňuje pronikání do pokožky. Na těle je peeling ještě nutnější než na obličeji, a to kvůli tření oblečení o kůži a menšímu počtu mazových žláz, což dělá pokožku sušší.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Moderní muž nesmrdí, aneb i muži mají svoji kosmetiku!
Kosmetika
Která z nás by nechtěla mít po svém boku fešáka, že?! Proto se tentokrát zaměříme na pečující kosmetiku určenou právě…
Léto si žádá něco extra! Buďte výrazná a nepřehlédnutelná!
Kosmetika
Líčení není jen líčení. Líčení je věda, sice ne v tom původním a pravém slova smyslu, ale je. Něco se hodí v zimě, něco…
Nenechte si kazit úsměv žlutými zuby
Kosmetika
Mnoho lidí věří, že žluté nebo flekaté zuby jsou známkou jejich špatného čištění. Přitom to není až tak moc pravda. I…
Příliv kyslíku pro pleť - novinka OXYGENIA!
Kosmetika
Po zimě je pleť unavená a mdlá - jednoduše vyčerpaná. Není se čemu divit, protože pokud jsou mrazy jako dnes,…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná