Čtenářka Mirka září: V Salonu U Kačky mi splnili sen

Péče o vlasy
Datum: 25.04.2016

Soutěže jste si oblíbili a tak jsme se rozhodli, že uspořádáme další. Tentokrát v BK klání zvítězila slečna Miroslava. Vyhrála kauterizaci ve špičkovém Salonu U Kačky. V čem je tato procedura úžasná, co vše Mirka absolvovala a jak si kadeřnickou péči užila, vám přinášíme v reportáži. Užijte si náš report a nezapomeňte opět soutěžit, třeba to příště budete právě vy, o kom napíšeme.

/REPORTÁŽ/

 

Tentokrát se s naší čtenářkou vydáváme do Berouna. Salon U Kačky má atraktivní adresu. Nachází se pouhých pět minut od tamního centra. Na místě pohodlně zaparkujete. Pokud nemáte auto, vůbec nevadí. Kadeřnictví je příjemně dostupné také i autobusovou dopravou. Všímáme si, že zastávka je velmi blízko.

 

Čtenářka Miroslava: „Díky magazínu Buď Krásná se mi splní sen

Stejně jako naše redakce, i slečna Miroslava se už těší. Jednatřicetiletá Mirka pracuje jako dělnice ve výrobě. V továrně, kde se pohybuje, je hodně sucho a prašno. „Mé vlasy trpí. Chci, aby byly zdravější, což se mi díky této soutěži splní,“ říká, zatímco se blížíme k salonu s tím, že z výhry má opravdovou radost.  

Salon U Kačky je opravdu více než jen kadeřnictví

Za pár okamžiků vcházíme dovnitř a nezbývá nám, než dát za pravdu sloganu z webových stránek Salonu U Kačky, který hlásá, že jsou více než kadeřnictví.

 

Ze vzdušných prostor na nás dýchá vitalita a harmonie. Interiér je sladěn v příjemné barevné kombinaci zelené a bílé. Světlé vybavení se stříbrnými prvky a moderními liniemi vkusně doplňuje tuto barevnou volbu a dodává tak prostorám příjemně kompaktní design.

V každém případě musíme dodat, že obyčejné kadeřnictví přesahuje nejen svojí atmosférou. Salon U Kačky je více než kadeřnictví i fakticky. Vyjma kadeřnických služeb zde najdete také masáže a kosmetiku.

 

Vstupní konzultací vše začíná

Se slečnou Mirkou vyzkoušíme služby z kadeřnického spektra nabídky. Na jejích vlasech jde vidět, že v prašném prostředí dostávají zabrat. Jsou suché a už na první pohled vypadají poničeně. Stejně jako naše čtenářka jsme i my zvědaví, co vše je možné na tomto stavu změnit.

 

Mirčiným vlasům vrátí zdraví kauterizace

Hned po vstupu do salonu se výherkyně soutěže magazínu Buď Krásná ujímá sympatická a energická kadeřnice a zároveň i majitelka Katka. Ta Mirku vybídne, aby se usadila do stylového křesla, kde se její vlasy rozpustí a rozčešou. Společně konzultují stav vlasů, Mirčiny představy a možnosti nápravy a regenerace. Po pečlivé analýze je verdikt na světě. Naše čtenářka absolvuje hloubkovou a dlouhodobou opravu vlasového vlákna a to za působení tepla. Odborně se tomuto postupu říká kauterizace vlasu. Slečně Miroslavě zde obnoví poničené vlasy za použití vlasové kosmetiky Biolage, která je báječná v tom, že v sobě snoubí jak přírodu, tak nejnovější technologie.

Za dvě hodiny s hřívou princezny

Když bychom měli shrnout, co naši čtenářku v rámci kauterizace čeká, můžeme říci, že vyjma aplikace této vlasové kosmetiky absolvuje ještě i zažehlení profesionální parní žehličkou Steampod. Tato vlasová procedura zabere přibližně dvě hodiny a naše vlasové dobrodružství začíná právě teď!

 

Procedura je pečlivá a důkladná

Mirka se posadí do mycího boxu, kde si užívá vlasové terapie. Majitelka salonu Katka aplikuje vlasové produkty. Ty mají vlasům dodat zdraví, lesk i pružnost. Během aplikace nám přiblíží, že mycí lázeň zakončí mytím a foukáním. „Vlasy budou mastné a těžké,“ komentuje průběh procedury Kateřina s tím, že v rámci této terapie dojde k opakovanému vymývání a zažehlování parní žehličkou. „Zažehlováním ukotvujeme složky, které do vlasů aplikujeme“, vysvětluje Katka při práci.

Blížíme se do finále

Vše jde jako na drátkách. Kateřině jde práce od ruky a celou dobu pro Mirku a naši redakci komentuje vše, co dělá. „Zažehlila jsem do vlasů všechny složky, které jsme pro jejich obnovu zvolily. Teď necháme vlasy vychladnout a ukotvit tak pět či deset minut. Poté je spláchneme,“ vysvětluje finálové části procedury majitelka salonu s tím, že tento postup se opakuje, dokud bude na povrchu vlasů patrná olejová složka. Právě ta je podle ní při kauterizaci základem aplikace.

 

Jakmile vymizí z vlasů mastnota, čeká Mirku ještě další velmi příjemná součást obnovy její kštice. Protože struktura jejích vlasů je přirozeně suchá, užije si ještě hydratační masky a zábalu.

 

Princezna Miroslava, seznamte se

Za zhruba dvě hodiny je dílo opravdu hotovo. Před námi sedí zbrusu nová Mirka, jejíž proměnu pro nás hodnotí kadeřnice Katka. Po profesní stránce je s výsledkem spokojená. „Vlasy jsou odlehčené a pružné. Mají energii a chtějí žít. Už nejsou unavené, suché a krepaté,“ vypočítává spokojeně majitelka salonu pozitivní účinky kauterizace, zatímco Mirka na zkoušku lehce pohybuje hlavou, to aby vzápětí mohla ocenit, jak ladně a lehce se její vlasy pohupují na ramenou. „Vidíte? Máte krásně lehké vlasy. Budou se vám teď i mnohem lépe upravovat,“ říká ještě Mirce, která neskrývá nadšení ze své proměny.

 

Další úsměv na tváři jí Katka vykouzlí, když s ní kromě jiných účesů, vyzkouší i svatební hair styling. Naše čtenářka se sice zatím ještě vdávat nechystá, ale při zkoušce různých účesů pro právě zregenerované vlasy se podle kadeřnice Katky i tento typ účesu ke zkoušce vysloveně nabízel.

S majitelkou salonu zcela souhlasíme. I nám se proměna Mirčiných vlasů velmi líbí. Skutečně jsou nyní zdravé a svěží. Naše čtenářka působí dojmem princezny, který podtrhují dojemna vyžehlené prameny vlasů rámující její obličej. Nápadně tak připomíná Libušku Šafránkovou ve své takřka životní roli Popelky, která se coby princezna vydává na královský bál. Není tak divu, že Mirka nešetří chválou. „Výsledek se mi opravdu moc líbí. Naprosto dokonale splnil má očekávání,“ pochvaluje si s tím, že nový účes se ji bude často hodit a to nejen do práce, ale také na mimopracovní chvíle. „Dá se velice snadno upravit a přeměnit do elegantnější variace, takže se hodí například i do společnosti či pro lepší příležitosti," dodává nadšeně výherkyně soutěže.

 

Slečně Miroslavě se v Salonu u Kačky natolik líbilo, že se sem hodlá vracet i bez nás. „Paní kadeřnice je velmi šikovná a proto si ji zapíši do diáře na další návštěvy,“ dodává ještě spokojeně vítězka soutěže magazínu Buď Krásná.

Na závěr předáváme její vzkaz našim čtenářkám: „Paní Katku bych doporučila vám všem. Je velmi milá a příjemná,“ shrnuje.

 

Pro všechny, které kauterizace jako metoda obnovy vlasů zaujala, přidáváme stručný přehled pozitiv, které procedura poničeným vlasům přináší:

- hloubková proměna/ oprava vlasového vlákna

- dlouhodobá výživa vlasové struktury

- maximální hebkost a lesk

- pocit nových vlasů na dotek

- zpevnění vlasu, pružnost, síla, pohyb

- snadnější úprava

- vlasy jsou opět zdravé, hladké a krásné  

 

Více informací o salonu najdete na www.salonukacky.cz a také u nás na stránkách zde.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Proč nezapomínat na vlasový kondicionér?
Péče o vlasy
Pokud zrovna nejste stoupenkyní alternativních kosmetických směrů, šampon je při mytí vlasů vaším stabilním partnerem.…
Moje oblíbená značka vlasové kosmetiky? Paul Mitchell!
Péče o vlasy
Pokud nejste z oboru nebo nemáte ve svém okolí kadeřnický salón používající produkty společnosti John Paul Mitchell…
Tekutým šampónům odzvonilo! Proč jsou tuhé super, jak na ně?
Péče o vlasy
Že je tuhé mýdlo běžný mycí prostředek na naše tělo a najdeme ho v každé domácnosti, to se není čemu divit. Je levné,…
Škola domácího barvení
Péče o vlasy
Rychlé a levné řešení! Nemusíte se objednávat ke kadeřnici, za barvu utratíte něco kolem stovky a změnu vzhledu…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná