Překvapivé tipy jak redukovat vrásky

Kosmetika
Datum: 15.05.2016

Trápí Vás vrásky? Už nemusí! Máme pro Vás pár skvělých tipů, jak s nimi zatočit.

Spěte na zádech

Pokud spíte noc za nocí ve stejné poloze, mohou se vám z toho udělat tzv. spánkové vrásky – vznikají ve svrchní vrstvě kůže a na rozdíl od otisku polštáře už vám zůstanou. Při spaní na boku vznikají vrásky hlavně v oblasti tváří a na bradě, pokud spíte na břiše, je nejnáchylnější na vznik spánkových vrásek čelo. Řešením je tedy spát na zádech – tak si obličej určitě nepomačkáte.

 

Jezte více lososovitých ryb

Maso lososů a podobných ryb je skvělým zdrojem bílkovin, které jsou stavebními kameny naší pokožky. Kromě toho obsahuje také omega-3 mastné kyseliny. Podle dermatologů pomáhají esenciální mastné kyseliny pokožku vyživovat a udržovat ji pružnou, takže se na ní tvoří méně vrásek a vypadá mladistvěji.

 

Nemhuřte oči – pořiďte si brýle

Opakováním stále stejného výrazu obličeje – třeba když mhouříte oči, abyste přečetli text – přetěžuje obličejové svaly, čímž se pod svrchní vrstvou pokožky vytvoří prohlubeň a z ní nakonec vráska. Konkrétně v tomto případě, je řešení snadné – pořiďte si brýle na čtení. Nezapomínejte také na sluneční brýle – ochrání nejen váš zrak, ale zbaví vás nutnosti mhouřit na slunci oči, a zadělávat si tak na další vrásky.

 

Dopřejte si alfa-hydroxy kyseliny

Tyto přírodní kyseliny mají exfoliační účinky, takže vaši pleť zbaví odumřelých kožních buněk a s nimi vás zbaví i viditelných pórů a drobných vrásek především kolem očí. Silnější formy alfa-hydroxy kyselin mohou také pomoci nastartovat tvorbu kolagenu. Jen si dejte pozor – jejich používání může zvýšit citlivost vaší pokožky na slunce, tak se nezapomeňte namazat krémem s vysokým ochranným faktorem.

Nepřehánějte to s mytím

Voda zbavuje pokožku vláhy a také přirozeného filmu, který brání vysušování a vzniku vrásek. Pokud si tedy často myjete obličej, zbavujete se tak i ochranné vrstvy kůže. S mytím to tedy nepřehánějte, a pokud nemáte mýdlo s obsahem hydratačních složek, použijte na obličej raději krémové čistící přípravky.

 

Naneste vitamin C

Podle některých studií mohou krémy s obsahem vitaminu C podpořit přirozenou tvorbu kolagenu, chránit pleť před poškozením UVA a UVB zářenmí, pomoci redukovat tmavé skvrny a vyrovnat tón pokožky a potlačit zarudnutí. V seznamu ingrediencí na etiketě kosmetických přípravků můžete vitamin C nalézt pod názvem kyselina L-askorbová nebo askorbyl palmitát.

Nasaďte sóju

Sója může zlepšit vzhled vaší pleti a dokáže ji i chránit. Studie naznačují, že pokud se použije přímo na kůži nebo užívá v podobě potravinových doplňků, může pomoci chránit proti spálení od slunce a dokonce i hojit již vzniklé spáleniny. Kromě toho také zlepšuje pevnost a pružnost pleti a vyrovnává její barevný tón.

 

Vyměňte kávu za kakao

Naservírujte si nápoj redukující vrásky. Vědci zjistili, že kakao dokáže díky obsahu antioxidantů epikatechinu a katechinu chránit pokožku před vlivem slunečního záření, zlepšuje prokrvení kůže, zabraňuje dehydrataci pokožky a vyhlazuje ji. Vynikající.

Dodržujte základní zásady péče o pleť

Pokud skutečně chcete, aby si vaše pokožka uchovala co nejdéle mladiství vzhled, nezapomínejte na základní poučky:

 

·        Neopalujte se a nezdržujte se dlouho na slunci.

·        Používejte opalovací krém.

·        Chraňte si pokožku před slunečními paprsky vhodným oblečením.

·        Nekuřte.

·        Používejte hydratační krém.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Získejte zářivý úsměv, který vám budou závidět i celebrity
Kosmetika
Toužíte po zářivém úsměvu, kterým se pyšní herci, zpěváci a úspěšní podnikatelé? Když se člověk směje, je celý život…
Pryč s vráskami a jizvami po akné, 1. díl
Kosmetika
Vrásky, jizvičky po akné, či jiné nerovnosti v obličeji, případně i v dekoltu, dokáží ženu řádně potrápit. Na rozdíl od…
Jak se neztratit v džungli pleťové kosmetiky (1.část)
Kosmetika
Máme zatratit veškerou levnou kosmetiku? Vyplatí se chodit na profesionální ošetření? Víte, jaký typ pokožky máte a jak…
Známá neznámá micerální voda
Kosmetika
V posledních letech dostalo mytí a odličování nový rozměr. Chybné či nedůsledné odstranění nečistot a zbytků make-upu…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná