Nožky k nakousnutí, aneb správná péče o chodidla

Péče o nehty
Datum: 08.06.2016

A je tu zase! Léto a s ním sandále, kristusky, žabky a bosé nožky. Předtím než začnete přemýšlet, jakou barvou ozdobíte nehty v otevřených botkách, věnujte svým chodidlům ošetřující kúru. Kuří oka, mykózy, popraskané paty ani ZANEDBANÉ nehty totiž nikdy nebyly, NEJSOU a vsadíme se, že ani nikdy nebudou COOL.

Domácí versus profesionální ošetření

Nevíte-li si s péčí o svá chodidla rady, v momentě se vám otevírají dvě možnosti. Zaprvé můžete probrouzdat náš webový portál a vybrat si kosmetický salón, kde se o vás postrarají profesionální pedikérky. Anebo si přečtěte níže napsaný návod na účinnou, a zároveň příjemnou domácí pedikúru.

 

Ať tak či onak, pamatujte, že naše chodidla mají těžký “džob”. Většinu produktivního času je máme uzavřené v málo prodyšných botách, celý den je vystavujeme velkému tlaku, a to i když vážíme padesát kilo i s postelí. A navíc jsou opomíjenou částí našeho těla. Sáhněme si do svědomí - dokud nenastane problém, tak péči o chodidla obvykle trochu šidíme, že?! Přitom (přibližně :-)) “devět z deseti” odborníků se shoduje, že správnou a hlavně pravidelnou péčí můžeme většině estetických i zdravotních problémů s chodidly předejít. Stačí málo.

Jak málo? Základní hygienu je nutné provádět denně, leckdy i několikrát. Domácí pedikúra se u zdravých nožek doporučuje provádět jedenkrát týdně. A na profesionální ošetření bychom se měli vydat přibližně jedenkrát za čtyři až šest týdnů. Zkušený profesionál totiž dokáže rozpoznat plížící se problém v samotných začátcích. A nejen rozpoznat, ale i proti nim zakročit.

 

Správná hygiena nohou!

Nepochybujeme o tom, že si nohy každý den myjete. Ale děláte to správně? Živnou půdou pro rozvoj mykotické infekce je vlhké, teplé prostředí. Proto je nutné po umytí chodidla důkladně vysušit a nezapomenout ani na prostor mezi prsty. Po umytí alespoň paty zvlčete hydratačním krémem a počkejte, než se do pokožky vpije. Teprve poté můžete “beztrestně” nohu zakrýt ponožkou či obuví. Jestliže trpíte nadměrným pocením nohou, používejte navíc speciální deodorační pudry určené na nohy. Ty pohlcují vlhkost a nepříjemný zápach a udržují chodidla v suchu. Před obutím se ujistěte, že je vnitřek boty suchý!

Pravděpodobně vás neoslníme informací, že samotný výběr obuvi rovněž ovlivňuje vzhled a zdraví chodidel. Jestliže vám bota nesedí a noha nemá správnou oporu, začne kůže na exponovaných patách praskat. Bolestivé a nevzhledné trhlinky vznikají i z dlouhého stání, zejména máte-li nadváhu. Kdo by řekl, že hezká chodidla opět začínají a končí u zdravého životního stylu a optimální váhy, že?!

  

Výstavní chodidla ve čtyřech krocích

Správná domácí pedikúra má svá pravidla. Zde nabízíme srozumitelný manuál o pouhých čtyřech krocích.

 

1)    Relaxační vodní lázeň pro začátek

Deseti až patnáctiminutová koupel poslouží ke změkčení ztrvrdlé kůže na patách. Zároveň vás příjemně uvolní. Chcete-li povýšit rutinní pedikúru na odpočinkovou proceduru, přidejte do vody pár kapek vonných silic dle nálady. Optimální teplota vody se pohybuje okolo 37 °C. Po koupeli nohy otřete do sucha.

 

2)    Odstranění odumřelých buněk

K odstranění odumřelých buněk na chodidlech lze použít mechanické i chemické nástroje. Oblíbená je pemza - mořská houba, která poslouží stejně dobře jako různé ostré škrabky nebo seřezávače přebytečné kůže, ale je k naší pokožce mnohem šetrnější a bezpečnější. Máte-li paty hodně popraskané, raději se svěřte šikovné pedikérce.

           

3)    Zkrášlení nehtů

Postup je stejný jako u klasické manikúry. Tedy odstranění zbytku laku, zarovnání nehtů pilníkem, šetrné ošetření kůžičky kolem nehtové ploténky, hydratace a závěrečné zkrášlení. Více se o péči o nehty dočtete v našem článku “Nehty, které budete ukazovat s hrdostí”.

 

4)    Hydratace

Na závěr hydratujte celá svá chodidla krémem k tomu určeným.

 

A  bonusový krok pro fajnšmekry - uvolňující masáž chodidel.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

7 kroků, jak na super rychlou manikúru
Péče o nehty
Snad každá žena touží po dokonalých drápcích – jak na ně je tedy nadmíru důležité. Která z nás má koneckonců čas na to,…
Trendy nehty pro jarní sezónu 2016
Péče o nehty
Jaro už ťuká na vrátka. Pojďme si říct, jak v novém roce osvěžit naši manikúru. Jaké barvy budou na jaře in, a kterým…
Nahá manikúra: módní trend letošního léta
Péče o nehty
Nahá je krásná. O nude stylu, aneb přirozeném líčení jste už nejspíše slyšela mnohé. Hlavní myšlenkou je zdůraznit…
Nepodceňujte plíseň nehtů!
Péče o nehty
Plíseň nehtů, neboli onychomykóza, není jen kosmetický problém, ale vážná zdravotní komplikace, která postihuje až…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná