Nehty v létě neschováme! Jak je mít dlouhé a zdravé?

Péče o nehty
Datum: 03.07.2016

Každá žena by ráda vypadala jako princezna a k tomu samozřejmě patří i polodlouhé či dlouhé pěstěné nehty. Jenže ne každá žena může mít nehty dlouhé, protože, jak jsme jistě už všechny zažily, nehty se lámou, třepí či olupují po vrstvách. A to samozřejmě nevypadá hezky. Jenže léto je tady a my už svoje ruce těžko schováme do rukavic nebo do kapes, abychom se za své krátké, nehezké či okousané nehty nemusely stydět! Co tedy dělat, abychom měly krásné, zdravé a pevné nehty? Samozřejmě aniž bychom si musely na alespoň na hodinu měsíčně sednout do salonu a nechat udělat falešné? Buď Krásná pro Vás má 10 tipů!

1.     Vždy používejte průhledný lak na nehty jako přídavnou vrstvu, tento lak by měl být zpevňující či pečující, aby nehty měly menší tendenci se lámat.

 

2.     Vyživujte své nehty, zvláště v zimě, olejem či speciálním krémem, který jim dodá vše potřebné a bude je bránit před lámáním, třepením či olupováním.

 

3.     K odlakování používejte zásadně přípravky bez acetonu či formaldehydu, který nehty zbytečně vysušuje a nehty tudíž poté mají větší tendenci se lámat.

4.     Pokud uklízíme v domácnosti s použitím chemie, používejme vždy rukavice – přípravky nehty ničí, vysušují, a tudíž nehty jsou poté náchylnější k lámání a poškození.

 

5.     Nekousejme si nehty. Nikdy. Jak se zbavit zlozvyku kousání nehtů se dozvíte v samostatném článku na našich stránkách!

 

6.     Pečujme o nehtovou kůžičku. Vždy před lakováním ji ošetřeme olejem a jemně zatlačme dřevěným dřívkem či kovovou špachtlí (obojí v dostání v drogerii). Změkčit kůžičku lze v umyvadle s horkou vodou. Nestřihejme ji. Nepoškozujme lůžko!

7.     Před lakováním vždy nanášejme podkladovou vrstvu, ideální i podkladovou vyživující.

 

8.     Vyhoďme nůžtičky, zkracování provádějme pomocí pilníku. V drogerii seženeme pilníky s několika stranami, z nichž vždy jedna je „zkrácení“ a druhá „vytvarování“ (dále může sada pokračovat vyleštěním nehtu atd. Leštění ovšem obrušuje vrchní vrstvu nehtu a nehet je pak tenčí!). Nehty pilujeme vždy v jednom směru, od kraje do středu.

 

9.     Dopřejme alespoň jednou měsíčně nehtům koupel v pomerančové šťávě (do 20 minut, možno přidat i česnek), a pak v olivovém oleji (do 10 minut) – olej následně do nehtu a okolní pokožky vmasírujme, zbytek šetrně omyjme.

10.  Vyberme si správný doplněk stravy, který se zaměřuje na péči o nehty a bude vyhovovat i nám. Obecně se doporučuje křemík, zinek, vitamín H či přidat do jídelníčku mléko a vajíčka.

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Jak pečujete o své nehty? Střiháte si je nakrátko nebo pilujete do precizních tvarů? Lámou se Vám nehty? Nebo máte své rituály a recepty, jak je udržet zdravé a silné? Co děláte, když se Vám nehet přeci jen zlomí? A co používáte na nehty za kosmetiku a doplňky? Poraďte i ostatním!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Mýty, polopravdy a pravdy o nehtech očima odborníků 2. část
Péče o nehty
Některé kosmetické pověry se tváří jako pravda, ač tomu je úplně naopak. Nad jinými kroutíme nevěřícně hlavou, přesto…
Novinka ve světě manikúr: CC laky na nehty
Péče o nehty
Vlna BB, CC, DD a dokonce i EE kosmetiky pokračuje. Po revolučních krémech a vlasových produktech tu máme i…
I nehty potřebují péči, jak je nalakovat na léto?
Péče o nehty
Nehty byly, jsou a budou důležitou součástí naší osobnosti. Nehty jsou to první, čeho si lidé všímají, když jim podáme…
Trendy nehty pro jarní sezónu 2016
Péče o nehty
Jaro už ťuká na vrátka. Pojďme si říct, jak v novém roce osvěžit naši manikúru. Jaké barvy budou na jaře in, a kterým…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná