Ideální letní manikúra? Jednoznačně Termo UV gely!

Péče o nehty
Datum: 15.08.2016

Víte, co v létě letí? Já už ano! V těchto horkých dnech jsem se nechala zlákat na pěkně ledové frappé a vyzpovídala autorku blogu naninails.cz - možná jste o tomto e-shopu zaměřeném na nehtovou kosmetiku a modeláž už slyšely.

Jakou manikúru mi blogerka doporučila k bazénu i k moři?
Proč s těmito nehty zaujmete a co je na nich vlastně tak zvláštního?
Objevte kouzlo NANI Termo UV gelů!

Co je toto léto v kurzu? Co musím mít na nehtech, abych zazářila?

Začala jsem touto zásadní otázkou. Slečna se na mě usmála. Dotaz prý čekala, a také se na něj řádně připravila. Upozornila mě, abych sledovala její rudě nalakované nehty. Prsty obemkla vychlazenou sklenici s ledovou kávou a světe div se. Během pár vteřin přešla barva z tmavě červené na narůžovělou a následně bílou. Musela jsem uznat, že efekt to byl velmi působivý.

„NANI Termo UV gely jsou, jak už název napovídá, UV gely, které mění barvu v závislosti na okolní teplotě. Jde o hravý způsob, jak nehty nazdobit, aniž byste nějaké zdobení vlastně použila. Nejrychleji je změna pozorovatelná, pokud na ruce pustíte studenou nebo naopak teplou vodu. Potom je změna okamžitě znatelná.“ Zatímco slečna vyprávěla, její nehty opět nabíraly tmavší odstín. „Jak si teď můžete všimnout, s tím, jak se mé ruce zase zahřívají, přechází barvy pozvolna jedna do druhé. Vytváří takový ombré efekt. Nehty zůstávají déle chladné u špičky a rychleji mění barvu na lůžku. To se mi vždycky strašně líbí. Ombré efekt je teď hodně oblíbený. Setkáte se s ním nejen v kadeřnictví ale i v rámci nail artu. A nejsou vhodné jenom k vodě, mění se totiž každou chvíli! Když přijdete z venku do klimatizované místnosti, když vezmete něco studeného, když se k večeru ochladí... Těch příležitostí je víc, než by si jeden myslel.“ Než jsme se dostaly k další otázce, nehty opět nabraly rudý odstín. Jen špičky stále zůstávaly o něco světlejší. Bylo to jako malé kouzlo. A bylo velice zábavné nehty sledovat. Sama musím uznat, že tento typ manikúry rozhodně přitahuje pozornost.

Co vše je na termo UV gely potřeba a jak na ně?

„Práce s UV gely není tak složitá, jak by se mohlo zdát. Obecně se málo ví, že s trochou cviku můžete doma zvládnout kdejaký trik, který umí v nehtařském studiu a to za zlomek ceny. Nehtová modeláž má několik základních pravidel, aby vše vypadalo a drželo tak jak má. Pokud jí ale věnujete trochu svého času a úsilí, tak není problém mít nehty jako od profesionála. Základem je mít UV lampu na vytvrzení gelů nebo gel laků. Poté už potřebujete jen několik pomocných tekutin, váš oblíbený odstín gelu a můžete se pustit do práce. Všechny tyto základní pomůcky seženete v cenově výhodné sadě. To je také i největší investice. Když si ale vezmete v úvahu, že jedna tahle sada stojí asi tolik, co dvě návštěvy nehtového studia, tak si myslím, že mluvíme o pakatelu.“


Můžete nějak ve stručnosti říct, jak taková nehtová modeláž probíhá?

Slečna mi názorně popsala postup krok za krokem. Během chvilky už jsem měla jasno. Nebo alespoň jasněji. :)

 

„Nejdůležitější je příprava nehtů. Ruce musíte mít čisté a dezinfikované. Odstraníte a opatrně zatlačíte nehtovou kůžičku. Ta se nesmí dostat do kontaktu s gelem. Povrch lůžek si řádně zdrsníte pomocí pilníku. To proto, aby nám gel dobře držel. Nehty oprášíte a přetřete primerem, který povrch nehtu očistí a zlepší přilnavost gelu.

 

Teď na řadu přichází ta těžší část – modelování samotného nehtu. Člověk si to musí několikrát zkusit, než tomu úplně přijde na kloub. Je dobré se podívat na nějaký videonávod, jak nejlépe postupovat. Nehet vymodelujete a po vytvrzení setřete výpotek (lepkavá tekutina vysrážená na povrchu nehtu) cleanerem. Tvar samotného nehtu je třeba ještě upravit pilníkem. Následuje práce s barevnými gely. Třeba jako s tímhle NANI Termo UV gelem. Obyčejně se dává jedna až dvě vrstvy, záleží, jak gel kryje. Opět vytvrdíte gel v UV lampě. To pak završíte závěrečným leskem. No, a máte hotovo!“ Zakončila blogerka s úsměvem. Nejsem si úplně jistá, jestli je to tak jednoduché, jak se zdá. Každopádně musím sama usoudit, že domácí gelové nehty asi nebudou taková výzva, abych je sama někdy nezkusila. Vlastně by to mohla být zábava.

 

Nějaké tipy a triky na závěr?

„Vlastně mám tipů a triků celou řadu. Už jen na mém blogu každý týden přibývají návody na nehtovou modeláž. Pokud se někdo necítí na práci s gelem, může zkusit gel lak. Práce s ním je o dost jednodušší, přesto je kvalitní a dlouho vydrží. Nabízíme i termo gel laky. Záleží na preferencích každého. Manikúra a nail art jsou neuvěřitelně bohatá témata.  Stále se přichází s inovacemi a novými nápady. Teď třeba frčí již zmíněné ombré. Proto jsou i termo UV gely tak v kurzu. Stále oblíbenější jsou i neonové odstíny. Ty patří mezi další letní favority. A pokud máte rády klasiku, ale omrzela vás francouzská manikúra, můžete zkusit babyboomer. Možností je nespočet a můžu jen poradit je jednu po druhé prozkoušet.“ A já nemám, co k tomu dodat. Termo UV gely jsou jasná volba!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Nahá manikúra: módní trend letošního léta
Péče o nehty
Nahá je krásná. O nude stylu, aneb přirozeném líčení jste už nejspíše slyšela mnohé. Hlavní myšlenkou je zdůraznit…
Sprosté slovo? Záděra!
Péče o nehty
Záděry, záděrky - obvykle jsou malé, přesto dokáží napáchat nezvykle velkou škodu. A to nejen na našem vzhledu, ale…
Prošlé laky na nehty nevyhazujte! Víme, jak je zpracovat!
Péče o nehty
Laky s prošlou expirační lhůtou patří do odpadkového koše. Ačkoliv jsme se vám snažili toto tvrzení vetřít pod kůži…
Veganské laky na nehty
Péče o nehty
Trendy v oblasti životního přístupu se odrážejí ve způsobu stravování. A trendy ve stravování zase v mnohém kopírují ty…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná