Obyčejný neobyčejný culík

Péče o vlasy
Datum: 11.08.2016

Ačkoliv je fajn zajít si jednou za čas do kadeřnictví pro profesionální účes, většinou jsme na vlasový styling sami. Možná to ještě nevíte, ale vypadat skvěle a pokaždé jinak můžete i se zdánlivě obyčejným culíkem. Neexistuje snad variabilnější účes než je právě culík. Inspirujte se, jak si pomocí něj vytvořit elegantní, rošťácký, sportovní či romantický look.

Sofistikovaný, elegantní a nestárnoucí hladký culík

Hladký culík se pravidelně stává nejoblíbenějším účesem na přehlídkových molech křížem krážem po světě. Abyste docílily skutečně dokonalého a lesklého efektu, potřebujete absolutně hladký základ odrážející světlo. Vlasy proto nejprve vyhlaďte žehličkou na vlasy a poté je jednoduše svažte gumičkou. Odborníci rovněž doporučují používat pouze kartáče s přírodními štětinami. Umělohmotné hřebeny totiž vlasy elektrizují a ty pak nedrží na jednom místě.

 

 Hladký culík je trochu jako prázdné plátno. Vytváří mnoho prostoru pro vlastní seberealizaci. A navíc vám jeho vytvoření nemusí zabrat více než pár minut. Je na vás, zda vlasy sepnete dole v týlu, po stranách či na temeni. Když culík umisťujete, zakloňte se, abyste se vyhnula zapomenutým vlasům ve spodní části. Zajímavou variantu získáte, posadíte-li svůj culík proklatě nízko a necháte-li vyčuhovat špičky uší. Docílite tak křehkého, elfího půvabu. Culík evokující Asii a japonské samuraje zase získáte tak, že vysoce posazený hladký culík povytáhnete, aby nad gumičkou vytvořil hladký váleček, který dotvarujete prsty.

Aby vám účes vydržel dokonalý celý den, vlasy před sepnutím přestříkejte sprejem s mořskou solí, který funguje jako přírodní tužidlo. Dobrou zkušenost máme se sprejem Unique Hair Care nebo stylingový sprej s mořskou solí od Toni&Guy. Na závěr vlasy uhlaďte olejovým sérem, například olejové sérum pro namáhané vlasy a vlasovou pokožku Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle Rose Oil. Pozor na těžké oleje, po kterých může účes působit zplihle.

 

Povyšte domácí klasiku na messy styl

Kolikrát se vám stalo, že vám chybělo i těch několik minut na vysušení vlasů fénem a z vašich vlasů se stal nezkrotitelný živel? Konec paniky. Trendem tohoto roku je totiž chaos a nízký culík v týle, který jakoby nedoděláte. Vytvoříte jej jednoduše. Až budete culík stahovat gumičkou, neprotáhněte celý jeho konec gumičkou, ale nechte vykukovat jednoduchou “smyčku”. Jelikož se rozlétané vlasy mohou jednoduše zamotat do klasické gumičky, doporučujeme použít speciální gumičku s háčky. Tu na konci dne sundáte, aniž byste s gumičkou musela servat i chomáč vlasů.

Mezi messy culíky s romantickým nádechem patří i “strukturovaný” culík, který vytvoříte pomocí jedné speciální dlouhé nebo několika normálních gumiček. Originální struktury docílíte tak, že vlasy sepnete na hlavě kdekoliv chcete a culík obtočíte gumičkou tak, aby se křížila vždy několik centimetrů od sebe. V každé mezeře pak vlasy povytáhnete do strany, a tím vytvoříte romantický vílový nádech. Celý účes na závěr zafixujte lakem.

 

Dokonalého rozčepýření navíc docílíte, “učešete-li” svůj ohon pouze prsty. Pamatujte - nedbalost, přirozenost a trocha chaosu je klíčovým stylem roku 2016.

Culík z posiloven

Říká se mu sporty chic, protože se díky své praktičnosti hodí do posiloven a fittness center. Jak na něj? Vlasy ve středu hlavy stáhněte do pevného ohonu a zafixujte gumičkou. Poté vlasy rozdělte na tři stejné prameny a klasicky jej spleťte. KOnec culíku opět stáhněte gumičkou.

 

I sporty chic culík má mnoho variant. Splétat můžete třeba jen ze dvou pramenů nebo postupně jako tzv. rybí cop. 

 

Není gumička jako gumička

Už jsme zmínili speciální dlouhou gumičku, která může posloužit i jako těsná čelenka nebo šetrné gumičky s háčky. Existují ovšem další možnosti - například gumičky připomínající šňůru telefonních přístrojů, které nedělají na culíku nehezký zlom a jsou doslova hair friendly. Svůj velký návrat slaví i mašle a saténové stuhy. K profi culíkové výbavě patří rovněž pinetky a kartáč s přírodními vlákny.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Robert Starý představuje svou novou kolekci účesů pro děti:
Péče o vlasy
CHILDHOOD Pod maskou nevinnosti pozorujeme rodící se osobnosti... Ví, že jim patří budoucnost a spěchají proto dospět.…
Barva na vlasy Garnier Olia: vyzkoušeno!
Péče o vlasy
Jsem už zkušená experimentátorka domácích barev na vlasy. Tentokráte jsem si vzala na paškál olejovou permanentní barvu…
Ombré nebo sombré?
Péče o vlasy
My ženy to nemáme jednoduché, je těžké udržovat krok s neustálými trendy, které se mění jak ve světě módy, tak ve světě…
Toužíte po lesklé hřívě? Nezapomínejte na její hydrataci!
Péče o vlasy
Všichni odborníci na krásu vizážistkami počínaje a kadeřníky konče se shodují, že cesta k bezchybnému vzhledu vede…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná