Místo šatníku tiskárna

Trendy
Datum: 24.08.2016

Žijeme v moderní době, technika jde stále kupředu a ovlivňuje všechna odvětví, na která si jen vzpomenete. Ani módní průmysl není výjimkou. I na toto odvětví měla a má vývoj nových technologií obrovský vliv. Dokážete si představit, že se oblečení bude v blízké budoucnosti tisknout?

Průmyslovou revoluci v módě způsobil v polovině 19. století šicí stroj. V 21. století pak naše nakupování ovlivnil internet a nákup oblečení online. Nemusíme tedy už dávno chodit ke krejčové, která by nám šaty ušila na míru, neupravujeme si střihy po našich sestrách tak, aby byly na míru nám, jak to dělávaly naše babičky. Díky univerzálním konfekčním velikostem a cenově dostupnému oblečení už ani neumíme přišít knoflík a kupujeme rovnou nové oblečení, když je třeba. Máme na výběr z nejrůznějších možností oblečení, nejrůznější střihy, barvy i materiály, o kterých se nám ani nesnilo. A abyste požadovaný kousek získali, stačí k tomu jen pár kliků z pohodlí vašeho domova.

Umíte si představit, že nákup oblečení může být ještě pohodlnější? Co když vám řekneme, že si oblečení můžete tisknout sami, na vaši domácí tiskárně? Protože právě tímto směrem se módní průmysl bude v blízké budoucnosti ubírat. Představte si, že jedete na dovolenou a nepotřebujete si nic balit. Prostě si vše vytisknete až na místě podle potřeby a podle počasí. Ráno nemáte co na sebe? Nevadí, projeďte internet, klikněte na tisk u šatů, které se vám líbí a než se nasnídáte, máte šaty připravené na tiskárně. Potřebujete zazářit na párty? Navrhněte si vlastní šaty, vytiskněte a oblékněte. Díky 3D tisku může být každý originální a podtrhnout svou vlastní individualitu, nosit své vlastní já.

Danit Peleg vytvořil první 3D kolekci oblečení na domácí tiskárně. Zatím se tisk teprve vyvíjí. A výroba jedněch šatů zabere hodiny tisku na obřích tiskárnách a materiál prozatím nedokáže nahradit přírodní materiály jako je bavlna hedvábí, vlna atd. Ale jak Danit říká, vezměte si, jak se za posledních dvacet let vyvinulo IT. Od obřích počítačů zabírajících jednu celou místnost až po mini krabičky, které máme doma všichni. V telefonu, který se vám vejde do kapsy, máte vše a jste stále online a ve spojení s přáteli díky sociálním sítím, které v posledních letech zažívají obrovský boom. Jen si představte, že ze svého mobilu pošlete na tiskárnu doma příkaz na vytištění večerní róby ve stylu oscarové toalety Alicia Vikander. A než příkaz pošlete, necháte si skrz facebook poradit od svých přátel kteří vám třeba model pomůžou doladit o pár dalších detailů k dokonalosti. Vždy budete originální a svá. To je sen pro každou ženu.

Máte ale strach, že po vytištění zjistíte, že vám šaty nesluší a budete muset vymýšlet další a další, než se strefíte na míru své postavě? Nebojte i zde jde doba kupředu. Na západě si už můžete na online eshopech prohlédnou šaty kolem dokola.  Prostě si jen modelku otočíte o 360 stupňů. A do budoucna budeme mít určitě všichni naši malou figurku online, přesně dle našich tělesných proporcí, na které si zkrátka šaty nejprve dokonale prohlédnete.

 

Přijde vám to trochu jako matrix? Naše babičky nejspíš také netušily, že někdy v budoucnu bude existovat online obchod s oblečením a přesto tomu tak je. A věřte, že i 3D tisk bude brzy každodenní realitou.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Halloween: anglosaský svátek mrtvých domestifikován!
Trendy
Jedenatřicátý říjen není den jako každý jiný v roce. Přede dveřmi a za okny plápolají pohádkové dýňové lucerny a na…
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…
Mánie gumových bot
Trendy
Už to ani zdaleka nejsou jen holínky, které se nám vybaví v případě gumových bot. S gumovými botami se v poslední době…
Období „hot drinků“ přichází.
Trendy
Bageterie Boulevard rozšiřuje nabídku o nové nápoje pro chladné dny

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná