Zázraky konturování obličeje

Kosmetika
Datum: 27.08.2016

Make-up umí skutečně zázraky, a pokud jej umíte používat správně, může váš obličej vytvarovat přesně podle vašich představ. Právě proto mnoho žen na tohoto pomocníka, který umí napravit snad úplně cokoliv bez nutnosti uchylovat se k drastickým a bolestivým metodám, jako je chirurgický zákrok, nemůže dopustit.

Jak se použití make-upu vyvíjelo, stalo se z něj postupem času skutečné umění, v němž je vše, nebo alespoň téměř vše dovoleno. Stejně tak se neustále rozšiřovala i řada kosmetických přípravků – od make-upu, který ve starověkém Egyptě míchali z přírodních látek, přes křídu, kterou místo pudru používaly starořímské ženy, až po první kosmetické salóny 10. století a výrobky v podobě, v jaké je známe dnes – pudry, tvářenky, korektory, podkladové krémy atd.

 

Dnes se často k opravě nedostatků a vylepšení vzhledu používá plastická chirurgie. Mnoho žen ale stále častěji volí méně invazivní prostředky a svěřují se do rukou kosmetiky. Její zázraky si dokážou poradit s tvářemi podlouhlými, do srdíčka, oválnými, velkými i jakýmikoliv jinými. Konturování obličeje se prostě dokáže poprat s jakoukoliv potřebou.

Tato technika umí pomocí hry světla a stínu upravit vaše morfologické rysy tak, že vám zvýrazní rty, lícní kosi, oči nebo jakýkoliv jiný rys dle vašeho přání. Šikovně naopak schová nedokonalosti, a to vše jen díky světlem a stínem dodanému objemu.

 

Než s konturováním začnete, je třeba se vyzbrojit především dvěma základními pomocníky – podkladovým krémem a rozjasňovačem. Podkladový krém na obličeji vytvoří stín, proto jej vybírejte v tmavších barvách, vždy jej ale slaďte s přirozenou barvou vašeho obličeje. Tento krém zakryje nebo alespoň částečně schová neestetická místa, jako je např. tolik nenáviděná dvojitá brada nebo předsunutá čelist. Rozjasňovač naopak dodá lesk, jas a objem místům, která jsou podle vašeho mínění vaší předností a která chcete zvýraznit.

 

Chcete příklady? V následujících odstavcích najdete tipy pro tři základní tvary obličeje: podlouhlý, propadlý bez objemu a kulatý.

  • Jak zkrátit podlouhlý obličej: nejprve si na obličej naneste světlejší podkladový krém a o něco tmavší na bradu (ale nepřežeňte to). Potom zvýrazněte lícní kosti a směrem od středu obličeje ven si na ně naneste tvářenku. Tvar očí opticky protáhněte směrem k vnějším stranám a obočí ponechte prodloužený a výrazný tvar.

 

  • Jak dodat objem propadlému obličeji: začněte tím, že si vytvoříte tři základní světlé body – u kořene nosu, na bradě a uprostřed čela. Spánky a tváře lehce pod lícními kostmi směrem od uší ke koutkům úst budou naopak zónami stínu. Celé kouzlo spočívá v tom, dodat objem a výrazný vzhled těm místům, která jsou propadlá a příliš ostře řezaná.

  • Jak vymodelovat kulatý obličej: zde je základem nanesení tmavého podkladového krému do zóny mezi spánky a čelistmi, zatímco místa, která budete zesvětlovat, jsou čelo a brada. Vytvoříte tak světlejší zónu, která bude procházet středem obličeje. Na nejvýraznější části obličeje, např. lícní kosti, si naneste tvářenku s tmavým odstínem, abyste jim opticky dodaly hloubku a lehce je zakryly. Co se týče líčení očí, namalujte si tenkou linku, kterou lehce rozetřete směrem nahoru, to samé zopakujte na dolním víčku. Obočí naopak nechte přirozený vzhled a nijak jej neupravujte.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Pryč s vráskami a jizvami po akné, 1. díl
Kosmetika
Vrásky, jizvičky po akné, či jiné nerovnosti v obličeji, případně i v dekoltu, dokáží ženu řádně potrápit. Na rozdíl od…
Bez vrásek, bez botoxu, bez skalpelu
Kosmetika
Ubíhající roky a stres si vybírají svou daň. Zanechávají v obličeji stopy v podobě nežádoucích vrásek. Ale co s nimi,…
Řasy jako z reklamy
Kosmetika
Řasy podtrhují krásu našeho pohledu stejně jako rám zvýrazňuje obraz. Ačkoliv za dlouhé, husté, černé a natočené řasy…
Seznamte se, Face-Up vyřeší vaše akné
Kosmetika
Nepříjemné a mnohdy bolestivé pupínky. Asi všichni z nás s akné někdy bojovali před zrcadlem ve své koupelně. Někdo…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná