Od Diora ke Calvinu Kleinovi

Trendy
Datum: 14.09.2016

Belgický návrhář Raf Simons byl před nedávnem jmenován hlavním kreativním ředitelem módního domu Calvin Klein. Návrhář známý svým minimalistickým stylem vyměnil svět haute couture za ready-to wear módu dostupnou pro širokou veřejnost. Z Francie do Ameriky, od Diora ke Calvinu Kleinovi.

Vzpomínáte si ještě na film Dior a já? Film z roku 2014, který reflektoval první počiny Rafa Simonse v křesle kreativního ředitele módního domu Dior. To, že v čele ikonického módního domu vstanul právě on, mnohé šokovalo, dokáže tento návrhář naplnit poslání domu Dior a dokáže navrhovat tak jako Christian Dior, když jeho tvorba dosud byla spíše minimalistická? O tom jak dopadla jeho první kolekce u Diora je právě tento film Dior a já. Simons nastoupil k Diorovi roku 2012 a loni na podzim ze společnosti odešel. Prý kvůli rychlému tempu a tlaku, který je na návrháře vyvíjen. Od návrhářů se čekají neustálé inovace a skvělé výsledky, jenže doba, kdy návrháři mají čas na přípravu kolekce je čím dál kratší. Simons byl konsternován, že na první přehlídku u Diora měl na přípravu pouhých osm týdnů, jenže od té doby se leccos změnilo a přehlídka musí být hotová za týdny tři. Odejít od Diora bylo Simonsovo vlastní rozhodnutí a poté se dlouho spekulovalo, kam se vydá dál.

Raf Simons nahradil u Calvina Kleina návrháře Francisca Costu, který měl na starosti dámskou módu a Itala Zucchelliho, který měl na starosti pánské oddělení. Vedení si od nového návrháře v čele značky slibuje nastartování nové éry pro módní label Calvin Klein. Přechod návrhářů od haute couture k ready-to-wear nebývá vůbec obvyklý a je otázka, co tato změna pro značku ck přinese. V jakém duchu se dále ponesou kampaně této značky, jak moc bude patrný Simonsův rukopis a na co vše se můžeme díky tomuto propojení těšit, nám ukáže až čas. My ale držíme Rafovi Simonsovi palce a doufáme, že bude stejně tak úspěšný jako pod luxusní značkou Dior.

SaveSave

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Společenský polibek: víme, jak na to?
Trendy
Zdravíte se s někým, koho vídáte jen zřídka, napřáhnete ruku… A teď nastává ona trapná chvilka vyplněná váhavým…
Nestyďte se, dámy! Vyběhněte naostro! Samozřejmě nahoře…
Trendy
Podprsenka je nepřítelem každé ženy a ta, která tvrdí opak, lže anebo na to ještě nepřišla. Podprsenka svazuje, tlačí,…
Půvab gejš
Trendy
Tradiční architektura, animé, sushi, hora Fudži, samurajové a další jsou neodpáratelnými symboly Japonska. Mezi tyto…
Jak přežít firemní vánoční večírek
Trendy
Vánoce jsou již za dveřmi a spolu a nimi nastává také období nejrůznějších večírků. Ty bývají samy o sobě dost náročné…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2016 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná