Nevyhazujte sáčky od čaje, děláte chybu! 15 tipů, co s nimi!

Trendy
Datum: 01.10.2016

Sáček není odpad. Sáček od čaje je naopak cenná ingredience pro spoustu domácích prací či kosmetických procedur. Vlastně se dá říct, že po přečtení tohoto článku se už na sáček od čaje nikdy nepodíváte stejnýma očima jako do doby, než jste se začetli do prvních slov. Sáček od čaje je vlastně takový malý poklad! Ale už vás nebudeme dále napínat a rovnou Vám prozradíme, k čemu všemu se takový sáček vytažený z hrnku dá použít!

Kosmetický pomocník:

1. Zklidnění pleti: hmyzí štípnutí, drobné popáleniny či spáleniny od sluníčka, malé ranky a spousta dalších podráždění a nehod se dá zklidnit chladným, vlhkým čajovým sáčkem. Samozřejmě uklidňuje i oteklé a bolavé oči (obzvláště heřmánkový) – lze použít chladné sáčky, ale i teplé, ty totiž ulevují pro změnu od bolesti a řezání očí.

 

2. Tonikum: můžeme používat přímo vylouhované sáčky nebo i čaj samotný jako běžné tonikum k omytí pleti – klidní podrážděná místa, pomáhá proti akné, léčí uhříky a vřídky, pomáhá v boji s ekzémy… no prostě při jakýchkoli potížích s pletí, jak bylo zmíněno v předchozím bodě.

 

3. Pro krásnější vlásky: světlým vlasům pomůže odvar z heřmánku, tmavým vlasům černý čaj. Vlasy odvarem přelijeme co nejdříve po omytí, docílíme tím lesku a potřebného vyživení.

 

4. Relaxační koupel: sáčky pověsíme na kohoutek a necháme přes ně téct vodu do koupele nebo je hodíme přímo do vody a necháme louhovat. Koupel uvolňuje mysl, zmírňuje únavu, potlačuje stres a působí antioxidačně.

5. Pedikúra jak od profíka: čtyři spařené sáčky čaje na litr vody louhujeme po 10 minut, a pak v lázni louhujeme nohy po zhruba půl hodiny. Nohy a jejich pokožka příjemně zregenerují a navíc se zbavíme jakéhokoli zápachu.

 

6. Kloktadlo: pokud trpíme vlastním nepříliš voňavým dechem, vymáčejme sáčky zeleného nebo mátového čaje, výluhem si vypláchněme a vykloktejme ústa. Čaj desinfikuje, působí proti bakteriím, zmírňuje bolesti aftů či oparů, ale bohužel i barví zuby – takže pečlivě čistit!

 

7. Léčitel ústní dutiny: teplý, nikoli horký, sáček lze přiložit na bolavý zuby, bolest by po chvíli měla odeznět či se alespoň utlumit. Stejně tak černý čaj v sáčku lze namočit ve studené vodě a přiložit ke krvácejícím dásním, krvácení se zastaví.

 

8. Ve jménu zdravých nehtů: pokud máme nehty matné, bez života či dokonce lámavé, stačí je ponořit do čaje nebo přímo do roztrženého mokrého sáčku a chvíli relaxovat. Po vytažení rukou z lázně (či sáčku) prsty neotíráme, naopak se snažíme vše jemně vmasírovat do nehtu a pokožky. Nezapomeneme na ochrannou vrstvu, ideálně vyživujícího či ztvrzujícího, laku!

Pomocník s úklidem a v kuchyni

9. Pohlcovač pachů: v chladničce, u kočičího písečku, v odpadkovém koši, v často nošených botách… osušené použité sáčky od čaje až zázračně absorbují jakékoli pachy, s nimiž přijdou do kontaktu. Stačí sáček rozvěsit do těsné blízkosti původu či usušený čaj vysypat a pachu je konec! A pozor! Pokud sáčky uložíme do hrnku s vodou do ledničky a střádáme, dokud jich nemáme dost, můžeme vlhkým čajem z roztržených pytlíků posypat páchnoucí koberce, počkat, dokud čaj neoschne, a pak vysát – vonět nám bude i koberec! Nedoporučujeme ovšem na světlé koberce, čaj nechává fleky…

 

10. Odmašťovač: sice to nejde hned, ale když naplníme hrnce, pánve nebo celý dřez horkou vodou a vhodíme použité sáčky, čaj bude přes noc bojovat s tuky místo nás a ráno nádobí snadno umyjeme!

 

11. Řešení na skvrny: i když tedy trochu permanentní – na každý litr vody vhodíme 4 sáčky a 20 minut vaříme, pak do roztoku ponoříme látku s odolnými fleky (například víno) a necháme v lázni, dokud nedosáhneme požadované barvy.

12. Leštítko: nedaří se vyblýskat zrcadlo nebo okna? Čajové sáčky vyvařené ve vodě vytvoří roztok, který rozprašovačem (či hadrem na vytírání) můžeme aplikovat na jakoukoli plochu – odmasti, odstraní fleky, pomůže vyčistit… a pokud vše otřeme hadříkem, který nenechává chloupky, vše se bude lesknout!

 

13. Pomocník při vaření: černý čaj, lépe řečeno například Earl Grey, lze s cukrem použít k naložení masa. Připravené plátky zalijeme vychladlým čajem, necháme několik hodin stát a pak opečeme v troubě, dokud se maso nerozpadá pod vidličkou.

 

Pomocník na zahradě a se zvířátky

14. Lepší než pastička: hlodavci neradi vůni čaje. Sáčky ve skříni, spíži, v kuchyni… vlastně všude, kudy by myšičky mohly běhat, nám pomůže je od těchto procházek odradit. Pro zvýšení účinnosti můžeme sáčky pokapat mátovým esenciálním olejem. Zaplaší i mravence, pavouky a další drobný hmyz, který doma nevidíme rádi.

 

15. Hnojivo: neroztržené sáčky můžeme zahrabat hned pod povrch půdy, kde budou uvolňovat dusík, který rostlinám prospívá. Ovšem po týdnu je vhodné sáčky vyměňovat, aby nezačaly plesnivět!

A co na to naše čtenářky?

A Co vy? Vyhazujete sáčky od čaje? Nebo je používáte víckrát? Co děláte se sáčky po jejich vyluhování? Máte vlastní tipy, co s nimi? Nebo snad rady po babičkách? Vyzkoušíte naše tipy? Jak Vám fungovaly? Poraďte ostatním, diskutujte!

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Módní návrháři – Christian Lacroix
Trendy
Christian Lacroix patří k méně známým návrhářům, možná ne pro svou práci, ale určitě pro své jméno. Každopádně málokomu…
Místo šatníku tiskárna
Trendy
Žijeme v moderní době, technika jde stále kupředu a ovlivňuje všechna odvětví, na která si jen vzpomenete. Ani módní…
Japonská tradice i extravagance
Trendy
Málokterá země představuje z hlediska módy tak originální podívanou jako právě Japonsko. Země pevně střežící svoji tvář…
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná