Jít či nejít na Bridget?

Trendy
Datum: 18.10.2016

Úspěšná komedie Deník Bridget Jonesové se dočkala svého pokračování. Již třetí díl úspěšné komedie vešel v září do českých kin. Po 12 letech se Bridget dočkala svého pokračování. Jenže nejsou už tyhle vtipy o oplácané zoufalé třicítce vyčerpané a přežité? Stojí vůbec tenhle třetí díl vůbec za to? I já si pokládala tuhle otázku a není jiný způsob, jak to zjisti, než vyrazit na třetí díl s názvem Dítě Bridget Jonesové do kina.

Obyčejná třicítka „od vedle“, kouřící jedno cigáro za druhým, mající vždy nějakou tu sklenku po ruce, která žije sama a touží po tom, co my všechny - najít toho pravého. To je Bridget Jones. Tak trochu nešikovná holka, která přes své neúspěšné diety, pokusy přestat s kouřením a románky s těmi nepravými, zůstává stále sama sebou a neztrácí naději, že ten pravý je na dosah. Bridget my ženy milujeme, protože nám dává naději. Je stejná jako my, a sice úplně normální. Nemá míry 90-60-90 není světaznalá, žádná hospodyňka v kuchyni také ne, práci má tak nějak normální, ale přesto má něco, co bychom se od ní měly naučit. Optimistický přístup k životu, smysl pro humor a odhodlání nikdy to nevzdat!

 

První díl Deník Bridget Jonesové jsme milovaly. Dva muži soupeřící o srdce této bodré holky si získali i nás a na své si přišly jak milovnice zlobivých, tak i hodných kluků. Na ČSFD si tento film vysloužil obstojných 77 %. V druhém díle Bridget Jonesová - S rozumem v koncích jsme držely Bridget palce ať to s pravou láskou Markem Darcym nezvorá. Do kin jsme sice šly, ale jak to tak bývá, dvojka jedničku nepřemohla. A co teprve trojka? Díl s názvem Dítě Bridget Jonesové?

Přiznám se, že jsem se hodně divila, že herci i tvůrci vůbec šli do dalšího pokračování. Samotnou mě to vůbec nelákalo a bála jsem se, že se tím pokazí oba předchozí filmy. Navíc Bridget už nebyla tím roztomilým oplácaným diblíkem, bylo jí už čtyřicet a Hugha Granta alias Daniela Cleavera vystřídal Patrick Dempsey alias její nový nápadník. Tak jako tak je to ale Bridget a zvědavost vám nedá. S partou kamarádek jsme nakonec do kina vyrazily a výsledek byl naprosto famózní.

 

Že je Bridget hubená? No a co, vždyť už bylo načase, aby nad svou váhou taky někdy zvítězila a ukázala nám všem ostatním, že když to dokázala ona, tak proč ne my. Že jí je už čtyřicet? Tím příběh ani zdaleka nekončí a pořád se v životě děje spousta nových věcí, možná i těch nejzásadnějších. Že tam nehraje Hugh Grant? Vždyť by nás to s ním už nebavilo, jemu bychom Bridget po tom všem stejně nepřály, zatímco někdo nový představuje pro Marka pořádnou konkurenci a my jsem až do konce napjaté, jak to skončí.

Jak název napovídá Bridget je těhotná. Jenže neplánovaně. A co k tomu navíc? Neví kdo je otec. Oou. To je celkem velký průšvih, ale nebyla by to Bridget, aby si s tím po svém neporadila. Celý film jsem se smála. Příběh plynul, sršel vtipem, měl spád a k tomu navíc napjetí, jak to vše dopadne. Neboť díky té malinkaté zápletce alias nečekané dítě, nebylo úplně jasné, jak to vlastně skončí, čí bude dítě a kdo získá Bridget. A nevěděli to pořádně ani herci, protože byly natočeny tři alternativní konce a až teprve při premiéře bylo odhaleno, který konec byl nakonec použit. 

 

A tak třetí díl naprosto válcuje oba předešlé filmy a na ČSFD získal neuvěřitelných 84 %. To je celkem slušný úspěch na třetí pokračování úspěšné romantické komedie. Takže výsledek? Jednoznačně JÍT.     

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Módní návrháři – Christian Lacroix
Trendy
Christian Lacroix patří k méně známým návrhářům, možná ne pro svou práci, ale určitě pro své jméno. Každopádně málokomu…
Nestyďte se, dámy! Vyběhněte naostro! Samozřejmě nahoře…
Trendy
Podprsenka je nepřítelem každé ženy a ta, která tvrdí opak, lže anebo na to ještě nepřišla. Podprsenka svazuje, tlačí,…
Půvab gejš
Trendy
Tradiční architektura, animé, sushi, hora Fudži, samurajové a další jsou neodpáratelnými symboly Japonska. Mezi tyto…
Bezpečně domů i v noci
Trendy
S krátícími se dny si pomalu, ale jistě musíme zvykat na představu, že domů se budeme v nadcházejících měsících vracet…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná