Trendy SS 2017 přímo z fashion weeků

Trendy
Datum: 20.10.2016

Jak už to tak bývá i v módním průmyslu se ustálil určitý cyklus, který se střídá stejně jako roční období. Na jaře nám designéři představují své kolekce určené pro podzim zimu a na podzim nás naopak seznamují s budoucími trendy, které se budou nosit na jaře a v létě následujícího roku. V tuto chvíli již tak za sebou máme odbyté podzimní fashion weeky z celého světa, které představily trendy jaro léto 2017. Pokud tedy nadcházející studené období nepatří mezi vaše oblíbené, následujte další řádky a zahřejte se při pohledu na žhavé letní barvy a trendy letní sezóny 2017.

Na letních sezónách bezpochyby milujeme barvy. I když se pomalu i ze zimních období vytrácí nudná šeď a značky nám nabízejí pestrobarevné teplé kabáty, léto je přeci jenom léto a barvy k němu prostě patří tak nějak víc. Hitem bude tzv. orchid barva, tedy barva orchidejí. Barva vycházející z tónu lila, kladoucí důraz na purpurové odstíny. Muži si pravděpodobně pro označení této barvy vyznačí s termínem fialová. Na českém fashion weeku obléklo do barvy orchid své modelky designérské trio La Formela a do své tvorby přidalo rovnou další velmi trendy barvu s názvem bluebell. Barva přecházející od odstínu zamračeného nebe po odstín mořské hladiny. Pro velké zjednodušení se opět můžeme podívat na pohled muže, který vám šaty v této barvě bude komentovat slovy: „pěkné modré šaty.“ Mezi barvami nebude chybět ani oblíbená starorůžová, barva hlubin oceánu či tmavá lososová. Za zmínku stojí také barva buttermilk, romantická pastelově žlutá barva, ve které se ve slunných letních dnech budete vznášet jako romantická královna. V českých kolekcích se tato barva objevila např. u labelu ODIVI či u Zuzany Kubíčkové.

Do jakých barev se v létě zahalíme, už tedy víme. A jaké oblékneme střihy? Co rozhodně musíte mít je top či šaty s odhalenými rameny. Ramena jsou sexy a designéři se je rozhodli obnažit a ve svých modelech vyzdvihnout. Na londýnském fashion weeku tento trend předvedl např. návrhář Emilio de la Morena. Dalším hitem jsou tzv. slip dresses neboli šaty inspirované negližé. Tedy minimalistické šaty rovného střihu na špagetových ramínkách. Sukně pofrčí ve středních délkách po kolena. V kurzu budou jak áčkové, tak pouzdrové sukně. Aneb klasika je klasika a tak u sukní na nic převratného nenarazíme. Kalhoty se budou nosit v tříčtvrteční délce s rozevlátými širokými nohavicemi. Trend, který se do našich šatníku dostal letos v nich tak ještě chvíli pobude. Tento trend si oblíbily především Japonky. Pokud tedy máte strach, že trend kvůli malé postavě není pro vás, není to pravda. Drobné Japonky nosí tyto kalhoty s grácií, široké nohavice naopak ještě zdůrazňují jejich štíhlost a k nim boty na klínku opticky prodlužují postavu a celkový look je více než trendy.

A protože správná móda je odraz své doby a dnešní doba je v lecčem přeci jenom šílená, bez bizarních kousků, které se objevují na molech a vzbuzují pozoruhodné a smíšené pocity by to nebylo ono. Pokud máte pocit, že módě bot crocs už dávno odzvonilo a vy jste rádi, že je v ulicích už téměř nepotkáváte, tak se během následujícího půlroku před příchodem letní sezóny pořádně obrňte. Návrhář Christopher Kane totiž  crocsy povýšil téměř na haute couture. Nádherně oblečené modelky do jeho kolekce tentokrát neobuly vysoké štekle, ale pohodlné gumové botky, kteří mnozí z vás vytáhnou už jen na zahradu. Budete patřit mezi ty, co boty opráší a vyrazí v nich do ulic, nebo raději budete stále zapírat, že tyhle boty vůbec vlastníte?

Další bizarní trend sice zprvu vypadá jako dolehnutí ekonomické krize na módní průmysl, ale není tomu tak. Řeč je o trendu jedné náušnice. Ale pozor, nemyslete si, že pokud jednu ztratíte, můžete nosit tu druhou samotnou. Náušnice nosící se single totiž musí být pořádně výrazné a dosahujících určitých rozměrů. Trend nastolili např. tito tvůrci JW Anderson, Simone Rocha či Stella McCartney. Pokud je móda zrcadlem své doby, možná že tento trend je odpovědí na dnešní způsob single života, kdy přibývá čím dál více mladých lidí, kteří se nechtějí usazovat a vázat, ale život si užívat po svém, být tzv. single.

 

Na to jaký trend si v letních měsících obléknete a do čeho se zamilujete, máte ještě spoustu času. Teď alespoň víte, na co vše se zase můžete těšit a snad díky tomu překonáte zimu snáz.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Šaty à la negližé
Trendy
Pamatujete si na Rachel ze seriálu Přátelé, která se nedopatřením objevila spolu se svým přítelem a jeho rodiči v…
Módní návrháři – Jimmy Choo
Trendy
Když se řekne Jimmy Choo, téměř každému se vybaví boty. A nejen ledajaké boty – krásné boty. Jimmy Choo zkrátka patří…
Nevyhazujte sáčky od čaje, děláte chybu! 15 tipů, co s nimi!
Trendy
Sáček není odpad. Sáček od čaje je naopak cenná ingredience pro spoustu domácích prací či kosmetických procedur.…
Období „hot drinků“ přichází.
Trendy
Bageterie Boulevard rozšiřuje nabídku o nové nápoje pro chladné dny

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná