Děsy, můry a zlé energie: jak se účinně bránit? (část 5)

Pro Vaše tělo
Datum: 24.10.2016

Část pátá: Talismany, amulety a ochranné šperky Hned zezačátku si ujasněme fakta – amulety nás chrání a talismany nosí štěstí a lásku. Lidé tyto dva typy šperků rádi zaměňují, ale jejich význam a účinek se zaměnit nedá. Stejně jako jsme jako děti usínaly s oblíbeným plyšákem a v noci snili o tom, jak nás náš udatný medvídek do roztrhání plyše brání před stvůrami ze stínů pod postelí, i jako dospělí máme svoje rituály a šperky či cetky, u kterých věříme, že nám nosí štěstí nebo nás brání před vším zlým.

Může to být obyčejný prstýnek z pouti, může to být přívěsek na klíče nebo to může být diamantový prsten od našeho osudového muže – ať už jde o jakýkoli předmět, klíčem je přestat náš rituál dělat nevědomě a začít jej dělat vědomě. Pevně uchopte svůj amulet a místo letmých myšlenek mu jasně a přesně povězte, co si přejete a čeho se bojíte. A až svůj účel splní, za pomoc mu poděkujte, abyste z něj informaci opět sňali.

 

Ale pozor, zvláště pokud se jedná o trvanlivý šperk, je vhodné náš předmět pro štěstí či ochranu pravidelně očišťovat (tzn. zhruba jedenkrát týdně, ideálně po vyplnění přání)! Pokud je to možné, přidržíme ho pod tekoucí vodou a směřujeme své myšlenky k tomu, abychom ho vodou zbavili všeho zlého a nahromaděného. Pokud šperk nelze omýt, přidržíme ho, samozřejmě opatrně, nad plamenem svíčky a opět se soustředíme na jeho očistu. Když máme v oblibě kameny – a jsou použité i na našem šperku, je vhodné je alespoň jednou týdně dát „nabít“. Každý typ kamenu se nabíjí jinak, obecně však kameny dělíme na ty, které nabíjí měsíc, které nabíjí slunce, a které lze nabíjet při svitu obojího. Ale o tom v dalších kapitolách!

Pojďte se s námi v našem seriálu navštívit nejen říši snů, ale i svět racionálních řešení a zemi nezemi naší víry a podvědomí.

 

Jaký má mít amulet/talisman  tvar?

Dobrý a správný talisman by měl být originál. Přesto lze najít oblíbené a osvědčené symboly či tvary:

·      Čtyřlístek

·      Podkova

·      Pentagram

·      Slon s chobotem nahoru

·      Rybí šupinka (originální je samozřejmě nejlepší)

·      Spirála

·      Beruška pro štěstí

·      Růže či kaktus pro odolnost a ochranu

Pokud předmět kupujeme, mělo by nás zajímat, kdo ho vyráběl, kde a za jakých podmínek. Rovnou ale říkáme, že vlastnoručně vyrobené talismany/amulety jsou nejúčinnější. Pokud máme přání nebo důvod, vyrábějme talisman, pokud máme obavy či strach, vyrábějme amulet.

 

Talisman tvoříme, když měsíc dorůstá a můžeme ho i pokreslit - a to motivem či zvířetem, které věříme, že nám nosí štěstí nebo nás ochrání.

 

Amulet tvoříme, když měsíc ubývá a pro jeho výrobu preferujeme korálky, prstýnky, polodrahokamy ad. Stejně jako talismanu mu můžeme předat konkrétní informaci při výrobě.

 

Jaké předměty údajně nejlépe působí?

Buddhovy energetické náramky

Přináší klid a harmonii, vyrábí se většinou z drahých kamenů nebo polodrahokamů a tudíž jsou jedinečné podobou i vlastnostmi. I dřevěné ovšem mají svůj smysl a slouží svému účelu. Skládají se z 21 stejných kuliček a zakončeny jsou jednou větší vyvedenou do špičky – tento typ náramku nepochybně každý z nás dobře zná. Umístění náramku se řídí několika kritérii (například účelem, naším přáním či druhem kamenů, ze kterých jsou vyrobeny), obecně lze ale říci, že náramky energii přijímají i vysílají, dle ruky, na kterou je umístíme – na pravé vysíláme, na levé přijímáme. Vybírejme pečlivě!

Spirála záchrany

Spirála je velmi elegantní symbol, uklidňující, tlumící stres a úzkost, který vyniká zejména na špercích z mědi nebo oceli. Je to silný léčivý a ochranitelský symbol už od dob Keltů. Proč? Protože přijímaná energie je spirálou upravena a přenášena k nositeli tak, jak mu nejvíce vyhovuje. Negativní vlivy zmizí a energie se skladuje „na horší časy“. Spirálu je možné i třeba namalovat na stěnu, bude tak působit na celý prostor!

 

Křišťály

Ať už osamělé nebo ve větším množství, křišťály jsou patrně nejuniverzálnějším ochranným kamenem vůbec, který nejenže je velmi všestranný, ale i dobře vypadá. Zesiluje energie, pohlcuje je i uvolňuje a samozřejmě je i reguluje, aby nastolil harmonii. Skvěle působí na psychiku a duševní problémy, ochraňuje před negativními vlivy, očišťuje duši a klidní spánek.

Pentagram

Ačkoli je v současné době spojován hlavně se zlými věcmi, není to pravda a jedná se o jeden z nejuniverzálnějších magických symbolů. Symbolizuje člověka a pět elementů, které tvoří svět, a samozřejmě ochraňuje proti negativní energii a tzv. energetickým upírům. Takže se ho rozhodně nebojte nosit jen proto, že vám někdo nakukal, že jde o symbol „satanistů“!

 

Nilský kříž života

O tomto symbolu se píše o něco méně, než o jiných. Ale i tak má nesporné klady, které nelze opomenout. Tzv. Ankh čistí energii, chrání před duchy, zlem a bytostmi jiných sfér a dimenzí. Skrz „oko“ Ankhu se filtruje přijímaná energie a ten, kdo přívěsek nosí, tak přijímá již čistou a neškodnou.

 

Vyrobte si svůj ochranný sáček!

V první řadě je třeba si ušít plátěný pytlíček se šňůrkou, kterou budeme jeden jeho konec schopni stáhnout a zavázat. Už když ho vyrábíme, je vhodné do něj vtisknout záměr, pro který jej tvoříme – tedy ochranu před negativními vlivy, silami a energiemi (tedy nemocemi, kletbami, uřknutími, nepřejícností, závistí, nehodami atd.). Nejvhodnější barvy pro sáček, aby fungoval skutečně dobře, jsou: bílá, zelená, fialová či modrá.

Pokud při výrobě ještě zapálíme bílou svíci, protože samozřejmě víme, že plamen čistí a tudíž svíce spálí vše negativní, co se kolem nás při výrobě jen pohne, tím lépe!

 

Do váčku pak postupně vkládáme vybrané sušené bylinky, plody, semena či kameny, které jsme pro tento účel nashromáždili. Při vkládání předmětů do váčku směrujme myšlenky k tomu, proč váček vyrábíme a co od něj očekáváme. Pokud předměty i poprosíme, aby nás chránily, uděláme jen dobře. Slušnost je přeci důležitá a nadmíru pozitivní! To nás nepochybně učily už naše maminky! Hotový váček nosíme v kapse, u pásku nebo přímo na těle.

 

A co do váčku uložit? Na to se těšte v dalších částech naší minisérie!

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Vyrobíte si svůj ochranný váček? Jak se chráníte Vy? Jaké symboly preferujete? Provádíte očistu amuletu či talismanu? Jak často? A jak moc ho prosíte? Děláte to cíleně nebo podvědomě? A pomáhá Vám Váš talisman/amulet? Podělte se o své zkušenosti!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Děsy, můry a zlé energie: jak se účinně bránit? (část 4)
Pro Vaše tělo
Část čtvrtá: Očista domu od zlé energie. Negativní energie je pojem, kterému jedni věří a jiní se mu vysmívají.…
Aby bylo hubnutí úspěšné…
Pro Vaše tělo
Podle nejnovějších statistik téměř neexistuje žena, která by alespoň jednou za život nedržela žádnou dietu nebo o ní…
Naše edice: Jóga - druhy jógy
Pro Vaše tělo
Milé dámy, ke kráse určitě patří i dobrá kondice a krásná postava. K oběma se můžete dostat prostřednictvím…
Infračervená lampa pro zdraví i krásu
Pro Vaše tělo
Vzpomínáte si na horské sluníčko, které měli doma naše prarodiče? Byl to takový menší přístroj, který se strčil do…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná