Nenechte si kazit úsměv žlutými zuby

Kosmetika
Datum: 25.10.2016

Mnoho lidí věří, že žluté nebo flekaté zuby jsou známkou jejich špatného čištění. Přitom to není až tak moc pravda. I navzdory svědomité péči mohou mít zuby nehezké zabarvení. Jak se ho zbavit? Přečtěte si, co žluté zuby způsobuje, jak ošklivou barvu redukovat, a proč bělící zubní pasty někdy více škodí, než pomáhají.

Žluté zuby jsou vadou na kráse, která se většinou dá alespoň částečně odstranit. Je ale důležité nejdřív zjistit příčinu a podle toho postupovat dál. Lidé mývají žluté zuby často především z pití červeného vína, černého čaje, kávy a z kouření. Své stopy na zubech zanechávají ale i léky, koření, lesní plody, ovocné šťávy a různé další hodně barevné potraviny.

 

Pokud jsou příčinou tyto požitky, většinou stačí zajít na dentální kliniku, kde vám zubní hygienista zuby důkladně vyčistí a pomocí takzvaného pískování, nebo-li air-flow, z nich odstraní i žlutý povlak. Princip této procedury spočívá ve vysokém tlaku vody a vzduchu, který je kombinován se speciálně granulovaným práškem. Zuby se díky tomu dokonale zbaví zubního plaku, jejich povrch se neutralizuje a získá pěknou přirozenou barvu. Na závěr se zuby naleští a ošetří ochrannou vrstvou ze speciálního fluoridového laku, který dokáže zpomalit další zbarvování zubů, a přitom je zároveň mineralizuje.

Pískování je podle řady dentistů k zubům mnohem šetrnější než používání bělících zubních past, které často obsahují rozemletý perlit nebo vápenec. Ty totiž zuby nebělí, protože neodbarvují pigmenty usazené v zubu, ale pouze mechanicky obrušují zubní usazeniny na povrchu. Takové pasty tedy možná dokážou zubům navrátit jejich přirozenou bílou barvu, ale mohou také poškrábat sklovinu a zadělat na ještě větší potíže se zuby do budoucna.

 

A kdy má smysl uvažovat o bělení zubů? Například tehdy, máte-li tmavé špičáky. Jejich přirozená barva se může značně měnit a – stejně jako základní zabarvení zubů obecně - závisí na kvalitě zubní skloviny. Kdo tedy chce změnit něco na tom, co mu bylo dáno do vínku, může si u dentisty nechat zuby vybělit. Ceny jsou různé podle počtu bělených zubů a použitého bělícího přípravku.

Moderní princip bělení zubů používá účinnou látku karbamid peroxid, který zuby prokazatelně bělí, aniž by je poškozoval. Prostupuje do struktury zubu a odbarvuje v něm usazené pigmenty. V případě domácího bělení se používají přípravky s desetiprocentní koncentrací karbamidu, při ordinačním bělení ale koncentrace roste až na 35%. Chcete-li být se svým úsměvem spokojená, rozhodně tak má větší smysl zajít si na bělení k odborníkovi, než se o to snažit sám doma.

A co na to naše čtenářky?

Jste spokojená s barvou svých zubů? Chodíte na zubní hygienu? Byla jste někdy na bělení zubů?

Názor autora

Myslím, že naštěstí nemám moc žluté zuby. I když někdy záleží i na nasvícení a make-upu. Je ovšem pravda, že nekouřím, červené víno a kávu si dám jen svátečně a téměř nepiju ani černý čaj. Na bělení zubů jsem zatím nikdy nebyla, ale na zubní hygienu chodím jednou za rok a vždy mám potom příjemný pocit důkladně vyčištěných zubů. Petra Kierová

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Moderní muž nesmrdí, aneb i muži mají svoji kosmetiku!
Kosmetika
Která z nás by nechtěla mít po svém boku fešáka, že?! Proto se tentokrát zaměříme na pečující kosmetiku určenou právě…
Známá neznámá micerální voda
Kosmetika
V posledních letech dostalo mytí a odličování nový rozměr. Chybné či nedůsledné odstranění nečistot a zbytků make-upu…
Příliv kyslíku pro pleť - novinka OXYGENIA!
Kosmetika
Po zimě je pleť unavená a mdlá - jednoduše vyčerpaná. Není se čemu divit, protože pokud jsou mrazy jako dnes,…
POP. Drzá. Smělá. Neotřelá. PŘEDSTAVUJEME NOVOU VŮNI POP!
Kosmetika
Oslava individuality, osobnosti a dobrodružství, tak prožíváme léto roku 2016 s novou vůní Stella McCartney POP,…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Nenechte si kazit úsměv žlutými zuby

Autor: Alibina26  |  Datum: 29.05.2018 14:23

Vždy jsem měla strach zbělení ale po té co jsem ho vyzkoušela v https://www.dsmile.cz/service/beleni-zubu/ tak ho mlžu jen doporučit. Moje zuby jsou stále zdravé ale i bílé ))

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná