Vnitřní strana stehna jak ze žurnálu? Žádný problém!

Pro Vaše tělo
Datum: 31.10.2016

Cvičení není vůbec snadné. Zvláště, pokud víme, že naším nejslabším místem je právě jedna konkrétní partie. U většiny žen to je vnitřní strana stehen. Ptáte se proč? Nu, zkuste v létě chodit bez silonek nebo delších kraťasů, stehna se o sebe nepříjemně třou a na kůži vzniká pálivá vyrážka. Rad, jak nad vyrážkou zvítězit nebo jí předejít, je spousta (i my jsme tomu věnovali celý článek), ovšem nebylo by mnohem lepší se špíčků navěky zbavit? Vždyť ona „tlustá“ část stehně je právě nahromaděný tuk a ochablé svalstvo! Pokud se tedy pravidelně hýbeme a cvičíme, stačí nám už jen se zaměřit na konkrétní svaly!

Vytrénovat sval na vnitřní straně stehen není vůbec nic jednoduchého. Cviků, které můžeme cvičit v domácím prostředí, je málo nebo se o nich příliš neví. A kdo z nás by jen kvůli jedné partii platil posilovnu a ještě tam pravidelně docházel? My pro Vás ale máme řadů tipů, co cvičit doma, abychom tuto nepříjemnou část těla dostali pod kontrolu a zpevnili! Čtěte a vyzkoušejte!

 

Cvičíme vsedě!

Sumo dřepy

Nohy rozkročíme na šířku větší, než je naše pánev – oproti běžnému dřepu tedy tak 2-3x dále od sebe, vytočíme špičky, ruce držíme volně, zvedáme se z kolen. Při nádechu provedeme dřep tak, abychom se prsty uvolněných rukou nedotkli země, kolena nám nepřekryla linii mezi špičkami nohou (nohy pokrčujeme ve směru špiček) a nehrbili jsme záda, v průběhu cviku se předkláníme. Nádech trvá 4 sekundy, výdech (narovnání) 2s.

Bulharský dřep

Tento cvik zapojuje celé stehno a zadek a potřebujeme k němu lavičku či gauč. Stoupneme si k nábytku, nárt jedné nohy zvolna položíme na sedací plochu, vzdálenost od nábytku musíme vykoumat sami podle toho, co zvládneme a kdy zapojujeme svaly. S nádechem klesáme, tělo stále držíme uprostřed v těžišti, obě nohy pokrčujeme, opíráme se do zadní nohy – tedy té položené na nábytku. S výdechem se narovnáme. Nádech trvá 4s, výdech 2. Nehrbíme se.

 

Boční dřep

Nohy rozkročíme opět hodně do šířky, tělo udržujeme uprostřed v těžišti. S nádechem se spouštíme do dřepu nad jednou nohou – jedna noha tedy bude pokrčená a ponese naši váhu (koleno nepřesáhne přes špičku, zadek nešpulíme), druhá bude natažená. Nádech 4s, výdech 2s.

Výpady

Vstoje se řádně narovnáme, pravou nohou vykročíme kupředu o délku alespoň 3 běžných kroků, a klesáme dolů. Pravé koleno pokrčené, koleno nepřesahuje špičku, levá noha rovnoběžná se zemí, pokrčená jen mírně. A zpět do stoje. Opakujeme 10-15x pro každou nohu.

 

Cvičíme vleže!

Overball press

Míček má doma prakticky každý. Nafukovací overbally se vyskytují nejčastěji ve velikostech mezi 20-30 cm, takže pokud nemáme přímo tento, dočasně určitě postačí i dětský míč s Disney postavičkami. Lehneme si na záda, mírně podložíme hlavu, pokrčíme nohy. Míč umístíme mezi kolena, s výdechem stlačujeme po 10s, s nádechem povolíme.

 

Lze cvičit i v jiných variantách – například pokrčené nohy jsou stehny kolmo k tělu. Míček lze umístit i mezi kotníky.

Kmitejme

To je cvik, který nejspíš známe všichni. Lehněme si na bok, pokrčme horní nohy, spodní natáhněme, chodidlo spodní nohy udržujme ve „fajfce“. Tělo je zpevněné, nevystrkujeme zadek. Spodní nohu zvedáme do výšky 40 cm a následně s ní kmitáme nahoru a dolů v rozmezí dalších 10 cm. Pravidelně dýcháme.

 

Těžší variantou je pokrčenou nohu překřížit přes nohu nataženou.

 

Nohy nahoru

Opět ležíme na zádech, nohy zvedneme do výšky, aby svíraly s tělem pravý úhel. Nohy jsou napnuté, chodidla do fajfky. Pozvolna nohy spouštíme do stran (tedy roztahujeme každou na danou stranu) až kam to jde a následně pozvolna vracíme zpět do polohy kolmé.

Cvičení lze provádět i ve variantě s nohama v jiném úhlu k tělu – tedy překřižováním nohou do tzv. „nůžek“. Pozor na prohýbání zad a namáhání krční páteře!

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Jak bojujete s vnitřní stranou stehen? Máte nějaké osvědčené tipy a cviky? Nebo si raději místo pohybu dáte kus koláče a v létě silonky? Podařilo se vám stehna zpevnit? Kolik měsíců to trvalo? Znáte výše uvedené cviky? Poraďte i ostatním!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (2. část)
Pro Vaše tělo
V druhé části se zaměříme na sportovní aktivity v šestinedělí u maminek, které rodily císařským řezem. Císařský řez je…
Partner a jeho rýmička. Jak to ve zdraví přežít?
Pro Vaše tělo
Spolu s podzimními a zimními dny napadá naše tělo spoustu virů a rýma, bolest v krku či kašel jsou tak na denním…
Dietou to nekončí – jak si vydřenou váhu udržet?
Pro Vaše tělo
Leckdo myslí, že dieta je největší zkouškou, která nás na cestě k vysněné hubenější postavě čeká. Omyl. Nejtěžší je si…
MARK scrub: přírodní kávový peeling bez kompromisů
Pro Vaše tělo
Anglický dramatik John Van Druten prohlásil, že kdyby byl ženou, používal by kávu jako parfém. Jakpak by ne! Vždyť…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná