Škola domácího barvení

Péče o vlasy
Datum: 05.11.2016

Rychlé a levné řešení! Nemusíte se objednávat ke kadeřnici, za barvu utratíte něco kolem stovky a změnu vzhledu zvládnete sama doma v koupelně během třiceti minut. Ano, domácí barvení má bezesporu své výhody. Stejně tak však i svá úskalí. Abyste vyšla z koupelny s vlasy stejně nádhernými jako má modelka na obalu a ne jako ježibaba, držte se našich rad.

Klíčový je výběr správného odstínu

Módní diktát posledních let velí přirozenost. Barvení? Ano, ale žádné radikální změny. Tento trend dobře hraje do karet domácímu barvení. Odborníci doporučují vybrat si odstín, který se co nejvíce blíží vaší přírodní barvě. Neměl by se lišit o více než dva, maximálně tři stupně. Na zadní straně obalu setu pro domácí barvení bývá vzorník, který vám napoví, jak asi bude vaše kštice po obarvení vypadat. Buďte realistická a nečekejte “háro” modelky z obalu. Beztak víme, co dokáže photoshop…

 

Jestliže si přejete výraznější změnu barvy, určitě se svěřte do rukou profesionálům. Alespoň napoprvé. Zvlášť nebezpečná je přeměna tmavovlásky v platinovou blondýnku. Stáhnout tmavou barvu je pro vlasy velký zásah, který je při nesprávném postupu může značně poničit. Nehledě na výsledný efekt, jenž často zůstane někde na půl cesty. A málokdo touží po hastrmanově nazeleném odstínu nebo s nehezky červeným nádechem.

I na brunetky číhá v pozadí domácí koupelny nebezpečí, jestliže se nebarví předepsaným způsobem. Největší chybou je, pokud při dobarvování odrostů nanesete barvu na celou délku vlasů. Zeslabené a téměř vždy vysušené konečky absorbují barvu mnohem rychleji a intenzivněji než vlasy u kořínků. To je důvod, proč v dlouhodobém horizontu mají ženy, které domácímu barvení holdují pravidelně, stále tmavší a tmavší odstín, byť používají stejnou barvu od jedné značky. Jak z toho ven? Jednoduše - nanášet barvu nejprve jen ke kořínkům a teprve v poslední třetině doby obarvování ji protáhnout do délky.

 

Tipy a triky při domácím barvení

Před samotným barvením je nutné odstranit z vlasů nánosy laků, tužidel a dalších stylingových přípravků a nečistot. Jinak se nebudou barevné pigmenty dostávat do vlasů rovnoměrně a výsledkem bude prapodivná duha. Možná se vám už stalo, že kromě vlasů se vám podařilo obarvit si i čelo, spánky, uši nebo krk. Všechny tyto inkriminované partie natřete před barvením hutným krémem, předejdete tak skvrnám.

Jak už bylo řečeno, nanášejte barvu směrem odzadu a vždy od kořínků, konečky se barví až nakonec! Řiďte se manuálem od výrobce, rozhodně neprodlužujte dobu aplikace barvy. Po skončení barvícího procesu nepodceňujte důkladné opláchnutí a závěrečnou regenerační kúru, která často bývá součástí balení.

 

Chcete-li prodloužit životnost barvy a lesk vašich vlasů, myslete i na každodenní péči a používejte přípravky určené pro barvené vlasy. Nutný je kondicionér a alespoň jedenkrát týdně dopřejte vlasům regenerační masku.

 

Jestliže cítíte, že máte vlasy pravidelným barvením vyčerpané, polámané a bez lesku, je čas navštívit kadeřníka, který vám pomůže najít správné řešení. Možná vám doporučí dát si pauzu od chemie. Alternativou je henna, která je k vlasům maximálně šetrná. Je dostupná i pro domácí použití, a to buď v prášku nebo v krému.

Permanentní nebo přeliv?

Chcete zakrýt šediny, oživit barvu nebo doplnit odrosty? Podle očekávaného výsledku vybírejte mezi stálicí, aneb permanentní barvou, semi-permanentní a přelivem.

 

Přeliv doporučujeme, pokud s domácím barvením začínáte. Jedná se lehké tónování, které jde ruku v ruce s trendy, ale nevydrží více než několik umytí. Permanentní barvu použijte tehdy, chcete-li radikálnější změnu nebo úplné zakrytí šedin. Přestože se jedná o barvu trvalou, časem se také částečně vymyje a ztratí lesk.

SaveSave

A co na to naše čtenářky?

Jak jste na tom s barvením Vy? Preferujte barvení u kadeřníka, nebo si barvíte vlasy sama doma? Na jaká úskalí jste narazila? Podělte se s námi a ostatními čtenářkami o své zkušenosti, rady i nápady. Buďte krásné!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Robert Starý představuje svou novou kolekci účesů pro děti:
Péče o vlasy
CHILDHOOD Pod maskou nevinnosti pozorujeme rodící se osobnosti... Ví, že jim patří budoucnost a spěchají proto dospět.…
Novinka od L’Oréal Paris: barva na vlasy Excellence Créme
Péče o vlasy
Taky občas přemýšlíte o tom, zda si trvalým barvením neničíte vlasy? Mezinárodní magnát vlasové kosmetiky, značka L…
RECEPT NA KRÁSNÉ VLASY ANEB ZKROŤTE SVOJI HŘÍVU
Péče o vlasy
Vlasy jsou korunkou krásy každé ženy a jsou také zrcadlem našeho životního stylu. Odráží se v nich, jak žijeme, jaké…
Zatočte s padáním vlasů! Čtěte zásadní tipy a rady babiček!
Péče o vlasy
Padání vlasů je velmi ožehavý problém zejména u mužské populace. S přibývajícím věkem zkrátka bujná hříva řídne, pánové…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

PŮJČOVNOU NABÍDKU MEZI VÁŽENOU OSOBOU V ČESKÉ REPUBLICE (KATHLEENCASSAND80@GMAIL.COM)

Autor: kathleencassand80  |  Datum: 20.01.2018 11:20

kathleencassand80@gmail.com Dobrý den, madam a pane. Nabízím rychlou půjčku za 72 hodin Abych bojoval proti chudobě a bankovnímu vyloučení, nabízím online půjčku s penězi od 2 000 eur do 80 000 000 eur. Úroková sazba úvěrů se pohybuje od 2% do 3% v závislosti na výši celé půjčky a podmínky nabídky půjčky jsou velmi jednoduché. Požadované úvěry jsou získány do 72 hodin po podání spisů. Kontaktujte mě dnes a dejte mi vědět, kolik peněz chcete půjčit. Kontaktní e-mailová adresa; kathleencassand80@gmail.com DĚKUJEME PRO VAŠE POROZUMENÍ

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná