Nepodceňujte snídani! Zlepšuje soustředění a zažene únavu!

Pro Vaše tělo
Datum: 26.11.2016

Unavení s těžkými očními víčky, neschopní se soustředit nebo si byť je utřídit myšlenky – tak vypadá ráno většiny z nás. Ovšem někteří z nás vše vyřeší sprchou, kávou na lačno a rovnou vyběhnou z domu za svými denními povinnostmi. A zapomenou nebo se dokonce vykašlou na snídani. Přitom právě snídaně je tím nejdůležitějším jídlem dne, a pokud si vybereme ta správná jídla nebo potraviny, budeme mít celý den energie na rozdávání! Co bychom tedy měli snídat?

· Banány: přírodní cukry jsou snadno stravitelné a ihned dodají energii a zlepší soustředění. Obsahují vitamíny, hořčík, fosfor, draslík a železo (tedy jsou skvělou prevencí i proti křeči). Konzumujme zejména dobře vyzrálé banány! Nezralé způsobují plynatost.

 

· Celozrnné pečivo: tedy rozhodně ne bílé. Oves, pšenice, ječmen a další obiloviny jsou plné energie, která se uvolňuje postupně v průběhu dopoledne. A navíc se nám po kvalitní vláknině bude lépe trávit!

 

· Čaj: zelený čaj je mnohem lepším životabudičem, než taková káva. Zlepšuje paměť, má spoustu příznivých účinků na lidské tělo, podporuje metabolismus a pomáhá s hubnutím.

· Mléčné výrobky: mléko, jogurty a sýry mají také neméně příznivé účinky na naši paměť, jelikož obsahují vápník a aminokyseliny.

 

· Oříšky: pár mandlí, lískové oříšky, buráky nebo další jadérka jsou skvělá nejen k snídani, ale i jako lehká a rychlá svačinka v průběhu dne, když vás přepadne nečekaný hlad!

 

· Ovesné vločky: stejně jako celozrnné pečivo, i vločky jsou super. Obashují vápník, hořčík, draslík, vitamíny, vlákninu, bojují se stresem a únavu, zlepšuje pozornost, pomáhá soustředění…

· Semínka: naklíčená či nenaklíčená, sezamová, slunečnicová… ve všech případech jsou skvělá, obsahují velkou spoustu vitamínu a živin, které jsou jen prospěšné pro náš organismus a pomáhají v boji s únavou, stresem a nespavostí. Opět dobře poslouží i jako rychlá svačinka v průběhu dne!

 

· Vejce: jsou vydatná a obsahují mastné kyseliny, vitamín B a lecitin, což je samozřejmě velkou podporou pro naši hlavu!

 

Z hlediska zásad správné výživy bychom měli mít na paměti, že je jedno, zda preferujeme teplou nebo studenou snídani, hlavně, jestli dostatečně vyrovnaná, výživná a jestli nás postaví na nohy. Zatímco například v létě se raději po ránu občerstvíme tvarohem s oříšky a kousky ovoce, v zimě nám třeba udělá lépe miska teplé ovesné kaše s medem a skořicí. Jídlo je vhodné doplnit šálkem vlažné vody s trochou citronu nebo vlažným bylinkovým či zeleným čajem, aby naše tělo neutrpělo šok z horkého nápoje.

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Co se osvědčilo jako snídaně Vám? Máte recept, jak se po ránu zaručeně nakopnout nějakou energeticky vydatnou snídaní? Jaké potraviny nebo jídla preferujete? A máte rádi teplou nebo studenou snídani? Poraďte i ostatním, jak správně snídat!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Probuďte vášeň! Okořeňte svůj vztah afrodiziaky! II. část
Pro Vaše tělo
Vědci z Royal Edinburgh Hospital ve Skotsku nedávno opublikovali, že pravidelná soulož několikrát týdně má blahodárný…
Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!
Pro Vaše tělo
Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží…
Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (1. část)
Pro Vaše tělo
Romantické období očekávání máte za sebou. Doufala jste, že s vypuzením děťátka shodíte i kila nabraná v těhotenství a…
Podzim není depresivní! Zatočte se špatnou náladou!
Pro Vaše tělo
Změny nálad, únava, přecitlivělost, snížený zájem o cokoli, skleslost, poruchy spánky a vůbec většina negativních…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná