Doteky z Jižní Koreje

Kosmetika
Datum: 03.12.2016

Kdo je alespoň trochu zasvěcený v kosmetické problematice, jistě mu neuniklo, že malé beauty zázraky už nepřicházejí z Francie nebo Brazílie, ale z jihovýchodní Asie, konkrétně z Jižní Koreje. Tutorialy korejských krásek s nestydatě hladkou pletí mají na YouTube miliony zhlédnutí a kosmetické značky se jen předhánějí, která s nimi bude spolupracovat. Shrňme si, bez čeho se Korejky neobejdou.

1)    Slow cosmetics, aneb pomalý přístup v kosmetice

První vrásky se v obličeji Korejek objevují i o dvě desítky let později než u Evropanek či Američanek. Jedním z nosných pilířů stojících za jejich sametově hladkou pletí je velký důraz kladený na prevenci. Mnohem více než do dekorativní kosmetiky, investují Korejky do pěstících produktů. Než typická Korejka opustí domov, ošetří svou pleť průměrně sedmi vrstvami různých kosmetických přípravků. Ty echt beaty guru se nebojí ani čísla šestnáct. Ano, přesně tolik kroků věnují své pleti. A na to jim našich obvyklých pět až deset minut vskutku nestačí. Co zahrnuje pečující rituál průměrné Korejky? Vícestupňové čištění, zvlhčující lotion, sérum, oční krém, hydratační přípravek, opalovací krém a make-up s ochranou proti UV záření.

 

2)    Revoluční Air Cushion

V jihovýchdoní Asii bývá léto horké a vlhké, klima pro dokonalé nalíčení přímo zabijácké. Ale ne pro Korejce, kteří vyvinuli make-up s technologií “air cushion”.  Jedná se vlastně o již dobře známý, multifunkční BB krém, který je nově napuštěný ve speciální houbičce a tvoří tak funkční kompromis mezi tekutým make-upem a sypkým pudrem.. Na pleť se nanáší pomocí labutěnek, díky čemuž vzniká tenká a rovnoměrná vrstva.

Co od air cushion make-upu tedy očekávat? Hydratovanou, barevně sjednocenou, nezatíženou pleť chráněnou před UV zářením. Po osmi letech, kdy první Air cushion make-up představila asijskému světu firma Iope, dobyl tento přípravek svět. Korejskými produkty se inspirují i evropské a americké slavné značky. Technologie air cushion se navíc neomezuje pouze na make-up. I na českém trhu se můžete setkat s “cushion” tvářenkami, primery, rtěnkami, očními stíny nebo linkami.

 

Více o BB krémech v našem článku Seznamte se s multifunkčními BB a CC krémy

 

3)    Šnečí a prasečí produkty

Když přijde na kosmetiku, Korejci se rozhodně nebojí experimentovat s celou řadou na první pohled bizarních ingrediencí. Někteří fajnšmekři si dají šneky k obědu, jiní raději na obličej. Korejky nedají dopustit na jejich sliz, který dodává pleti hloubkovou hydrataci a rozjasnění. Nesmysl? Ale kdepak, hlemýždí sliz obsahuje látku mucin, velké množství antioxidantů a v zázračném slizím šejkru nechybí ani vavříny ověnčená kyselina hyaluronová. Klinické výzkumy prokazatelně potvrdily, že šnečí sekret má na lidskou kůži hojivé účinky, proto se rovněž využívá při léčbě akné. Kosmetických salónů, ve kterých vám na tvář přiloží hlemýždě, je v Čechách jako šafránu, nicméně krémy s filtrátem ze šnečího slizu se na našem trhu už vyskytují.

Bez Korejek by možná svět neznal ani přípravky s prasečím kolagenem. Kolagenní vlákna jsou hlavní složkou lidské i prasečí kůže. Korejky přísahají, že právě kolagen obsažený v krémech s růžovým čuníkem na obalu stojí za jejich mladistvým vzhledem. Odpůrci však vědecky poukazují na fakt, že kolagen je natolik velká molekula, která díky své velikosti není schopná pokožkou do hloubkových vrstev kůže. Za úspěchem korejských krémů s prasečím kolagenem pravděpodobně stojí další složky přípravků, které ovšem nejsou tak šokující.

           

4)    Antioxidační deštíky

Zatímco Francouzky mají v kabelce micelární vodu a červenou rtěnku, Korejky se neobejdou bez speciálních sprejů s výtažky z ovoce, bylinek či aloe vera. Misty - přírodní antioxidační spreje chrání pleť před dehydratací a povadlému vzhledu a v Koreji jsou absolutním “must have”.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Získejte zářivý úsměv, který vám budou závidět i celebrity
Kosmetika
Toužíte po zářivém úsměvu, kterým se pyšní herci, zpěváci a úspěšní podnikatelé? Když se člověk směje, je celý život…
Bez vrásek, bez botoxu, bez skalpelu
Kosmetika
Ubíhající roky a stres si vybírají svou daň. Zanechávají v obličeji stopy v podobě nežádoucích vrásek. Ale co s nimi,…
Jak voní léto 2016?
Kosmetika
Taky máte tendenci v létě vonět hřejivými paprsky slunce, zralým ovocem a rozkvetlou zahradou? Stačí zavřit oči,…
POP. Drzá. Smělá. Neotřelá. PŘEDSTAVUJEME NOVOU VŮNI POP!
Kosmetika
Oslava individuality, osobnosti a dobrodružství, tak prožíváme léto roku 2016 s novou vůní Stella McCartney POP,…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná