Probuďte vášeň! Okořeňte svůj vztah afrodiziaky! II. část

Pro Vaše tělo
Datum: 01.02.2017

Vědci z Royal Edinburgh Hospital ve Skotsku nedávno opublikovali, že pravidelná soulož několikrát týdně má blahodárný vliv na produkci lidského růstového hormonu, který příznivě ovlivňuje hladkost a svěžest naší pokožky. Ženy, které se oddávají milostným hrátkám čtyřikrát týdně, vypadají až o sedm let mladší než jejich vrstevnice bez pravidelného sexu, tvrdí vědci. Možná se mýlím, ale tato sexuální frekvence už vyžaduje nějaké to povzbuzení libida. Magická moc zlepšovat náš intimní život, a potažmo i zdraví a krásu, je připisována celé řadě látek. Zde je druhá část seznamu těch nejoblíbenějších.

5) Oslaďte si život čokoládou!

Claude Janssens, milovník kakaových bobů a spoluorganizátor bruselské výstavy „Čokoláda, moje krásná láska“, tvrdí, že francouzský panovník Ludvík XIV. byl schopen i v pokročilém věku uspokojovat svoji milenku, a to dokonce několikrát denně. Údajně díky čokoládě povzbuzující nejen milostný apetit, ale i funkci pohlavního údu. O magických účincích kakaových bobů však věděli už staří Aztékové. Aztécký vládce Montezuna II. si dopřával šálek horké čokolády až padesátkrát za den, jen aby žádná z žen jeho harému netrpěla.

 

Vědci odhalili, že kakaové boby, z nichž se čokoláda vyrábí, obsahují látku phenylethylamin, která příznivě ovlivňuje hladinu tzv. hormonů štěstí v mozku. Nad vlivem čokolády na délku mužské erekce se dá polemizovat, ale pod tvrzení, že belgické pralinky nebo třeba Studentská pečeť zvyšují ženské libido, se klidně podepíšu.

6) Povzbuďte svou milostnou aktivitu kořeněným jídlem!

Lidová pořekadla typu „trocha pepře, ať se vzepře“ nebo „jez petržel, abys hodně vydržel“ svědčí o tom, že některé poživatiny už prokázaly v oblasti sexu své kvality. Pepř, chilli, wasabi, ale i sušený zázvor, prostě vše, co pálí, zvyšuje prokrvení všech důležitých oblastí v okolí pánve. K ochucovadlům, která nás údajně naladí na vášnivou noc, patří i česnek. Ten se dokonce ve starověkém Římě používal jako lék na impotenci. Ale pozor. Česnek nás sice třeba povzbudí a pročistí, ale bude z toho mít náš protějšek radost? Hm, váhám.

 

Milostná dráždivost je připisována i anýzu, koriandru, šafránu, rozmarýnu, muškátovému oříšku nebo třeba libečku.

7) Láska prochází nejen žaludkem, ale i nosem.

Některé druhy koření údajně povzbuzují libido i zvyšují chuť na milostné dovádění nejen kvůli obsahu látek, které se podílejí na zvyšování aktivity kardiovaskulárního systému, ale také kvůli obsaženým éterickým olejům. Ty dokáží stimulovat naši centrální nervovou soustavu prostřednictvím smyslového vnímání.

 

8) Nudu i ostych v ložnici zaručeně zaženete kapkou alkoholu.

Poslední v našem seznamu, nikoliv však poslední v důležitosti, je alkohol. Lepší službu než panák vodky vám v sexuální oblasti poskytne sklenice vína. Ve víně se snadno utopí úzkost či stydlivost. O tom věděli své už ve starověku, kdy se k potencování milostného efektu přidávaly do vína i různé kořenící směsi, ale třeba i opium. K tomu ale samozřejmě nenabádáme.

Romantické chvíle můžete zažít, navoníte-li se parfémem se sladkou vůní vanilky nebo lehce štiplavou vůní skořice. Podle vědců, ženy silně přitahuje pižmo. To prý velice připomíná vůni mužského pohlavního hormonu testosteronu. Spouštěčem milostných hrátek je i palčivá vůně zázvoru.    

A co na to naše čtenářky?

O tom, že některé přírodní byliny skutečně aktivizují náš nervový či kardiovaskulární systém, není pochyb. Tak proč by nemohly třeba právě prostřednictvím zlepšení prokrvení pohlavních orgánů pozitivně ovlivnit naše sexuální prožitky. Na druhou stranu, pokud v nás neplápolá ani plamínek oné spalující vášně, pak se můžeme ládovat kořeněnými jídly nebo čokoládou, jak chceme, přesto se požadovaná sexuální touha nedostaví. Přeji všem úspěšné přenesení v úvodu zmíněných edinburghských studijních závěrů z teorie do praxe! Eliška Vreštiaková

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Zdravé cukroví
Pro Vaše tělo
V obchodech už se prodávají čokoládové kolekce a v televizi běží reklama s kudrnatou holčičkou a divočákem. Ano,…
Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (2. část)
Pro Vaše tělo
V druhé části se zaměříme na sportovní aktivity v šestinedělí u maminek, které rodily císařským řezem. Císařský řez je…
Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (1. část)
Pro Vaše tělo
Romantické období očekávání máte za sebou. Doufala jste, že s vypuzením děťátka shodíte i kila nabraná v těhotenství a…
Úsměv filmové hvězdy! Nepodceňujte bílé skvrnky!
Pro Vaše tělo
Problémů se zuby můžeme mít hodně. Od citlivých zubů, přes obnažené krčky, zubní kazy, záněty, krvácení dásní nebo i…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná