Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!

Pro Vaše tělo
Datum: 08.02.2017

Čtyřicítka udeří a zadeček a tváře se nám začnou znepokojivě zakulacovat. Snažíme se, cvičíme, odříkáme si sladké nebo i celou večeři, ale nikam to nevede. Co dělat, pokud nejsme dvacetileté mladice a přesto chceme zhubnout? Buď Krásná má 10 tipů, jak shodit, udržet váhu a nepřibrat!

1. Zdravá imunita a detoxikace: po 40. roce života již stěna našeho střeva již není v takovém pořádku jako dříve a toxiny se dostávají do krevního oběhu, rovněž játra již nepracují na 100%, je proto velmi vhodné střeva i játra udržovat čistá – tedy vyloučit bílé pečivo, sladkosti, uzeniny, šunky a další ne zcela vhodné potraviny. Játra skvěle vyčistí jablečné šťávy či šťávy z červené řepy. Střeva zase vypucujeme za pomoci semínek a vlákniny.

 

2. Omega-3 mastné kyseliny: rybí tuk, ryby, lněné a makadamové oleje jsou důležitou součástí jídelníčku, a pokud nám chybí, měli bychom je mezi používané potraviny zařadit. Ideální je pomoci si i kapslemi „rybího tuku“, jelikož těžko sníme doporučenou denní dávku ryb, abychom splnili limit svých zdravých kyselin.

3. Bílkoviny: více bílkovin = rychlejší metabolismus = lepší redukce tuků = štíhlejší postava, velmi snadná a jednoduchá rovnice. Mezi oblíbené potraviny bychom tedy měli zařadit ryby, bílek, krůtí maso, králičí, tofu, čočku, cizrnu, hrách a další. Ryby a maso by měly být součástí jídelníčku alespoň jednou denně.

 

4. Spánek: pravidelný a kvalitní spánek znamená štíhlejší postavu. Osm hodin spánku zaručí lepší náladu, menší stres, menší procento tuku a menší také hlad.

 

5. Štítná žláza: nízká funkce narušuje schopnost těla zápasit s tuky, ovšem bohužel to zároveň vypadá, že aktivita je geneticky daná a někteří se s pomalým metabolismem rodí. Přesto však máme šanci tuto činnost ovlivnit stylem života – pokud budeme aktivní, máme větší šanci zrychlit metabolismus a „uvést ho do provozu“ - a to včetně štítné žlázy.

6. Strava po cvičení: pokud se po cvičení nenajíme, děláme chybu, to už zaznělo v mnoha článcích na našem webu. Dejme si alespoň jablko, banán nebo hroznový cukr, zní to nesmyslně, ale je to třeba. Ideální je i proteinový nápoj s obsahem zeleného ječmene, případně trocha bílkovin se zeleninou.

 

7. Pohyb: již to zde zaznělo také nesčetněkrát – kombinace aerobního (chůze, běh, spinning) a anaerobního (posilování) je nejvhodnější, pokud se chceme zbavit nadbytečné váhy.

 

8. Povolené sladkosti: každý máme někdy chuť na sladké, ale nechceme přibrat, přitom je řešení, jak zahnat naše chutě, aniž bychom riskovali. Mezi takové pamlsky patří tvarohové dezerty a zmrzliny, sušené a čerstvé ovoce, žitné sušenky a zeleninové šťávy. Ze slaných si zas můžeme dopřát oříšky, grahamové tyčinky a chipsy z červené řepy a celeru.

9. Vhodné potraviny: etiketa je důležitá, čtěme ji! Pokud je na prvních místech složení uvedeno cukr, glukózo-fruktózový sirup, invertní sirup, třtinový cukr a další sladké nesmysly, není to potravina, která nám prospěje. Naopak slovo celozrnná má zelenou! Pšeničná a žitná, bez slova celozrnná, ale vhodná slova nejsou.

 

10. Přílohy: kuskus, bulgur, jáhly, červená čočka, pohanka, cizrna a další (nejen) luštěniny jsou velmi zdravé, dobře zasytí a bojují s tuky. Nikdy ale nezapomeňme na zeleninu!

SaveSave

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Jak se o svou postavu staráte? Máte vlastní tipy, jak se vyhnout jo-jo efektu? Pomohly Vám uvedené tipy? Sdělte nám své zkušenosti a rady!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Naše edice: Jóga - druhy jógy
Pro Vaše tělo
Milé dámy, ke kráse určitě patří i dobrá kondice a krásná postava. K oběma se můžete dostat prostřednictvím…
Červené, nebo bílé?
Pro Vaše tělo
Je jen velmi malé procento žen, které nepije víno vůbec, a ve většině případů to bývají úplné abstinentky. Kromě nich…
Zajezte podzimní plískanice chutným dlabancem
Pro Vaše tělo
Podzimní plískanice, přízemní mrazíky a mrholení jsou regulérním důvodem, obléknout pyžamo, teplé fusekle a zalézt pod…
Děsy, můry a zlé energie: jak se účinně bránit? (část 6)
Pro Vaše tělo
Část šestá: Kameny, které s námi souzní, a jak je nabít. Kameny nejsou jenom kameny. Pokud se o ně staráme dobře a…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!

Autor: Masáže Petra Roubalíková  |  Datum: 18.10.2018 11:14

Musím říct, že to opravdu jde, i když jsem tomu moc nevěřila...stačí mít okolo sebe aktivní přátele a začít rozumněji jíst (nemyslím tím nutně držet výrazné diety, ale jen ubrat sacharidy), začít se o něco více hýbat a kila jsou dolů tak nějak sama

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná