Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!

Pro Vaše tělo
Datum: 08.02.2017

Čtyřicítka udeří a zadeček a tváře se nám začnou znepokojivě zakulacovat. Snažíme se, cvičíme, odříkáme si sladké nebo i celou večeři, ale nikam to nevede. Co dělat, pokud nejsme dvacetileté mladice a přesto chceme zhubnout? Buď Krásná má 10 tipů, jak shodit, udržet váhu a nepřibrat!

1. Zdravá imunita a detoxikace: po 40. roce života již stěna našeho střeva již není v takovém pořádku jako dříve a toxiny se dostávají do krevního oběhu, rovněž játra již nepracují na 100%, je proto velmi vhodné střeva i játra udržovat čistá – tedy vyloučit bílé pečivo, sladkosti, uzeniny, šunky a další ne zcela vhodné potraviny. Játra skvěle vyčistí jablečné šťávy či šťávy z červené řepy. Střeva zase vypucujeme za pomoci semínek a vlákniny.

 

2. Omega-3 mastné kyseliny: rybí tuk, ryby, lněné a makadamové oleje jsou důležitou součástí jídelníčku, a pokud nám chybí, měli bychom je mezi používané potraviny zařadit. Ideální je pomoci si i kapslemi „rybího tuku“, jelikož těžko sníme doporučenou denní dávku ryb, abychom splnili limit svých zdravých kyselin.

3. Bílkoviny: více bílkovin = rychlejší metabolismus = lepší redukce tuků = štíhlejší postava, velmi snadná a jednoduchá rovnice. Mezi oblíbené potraviny bychom tedy měli zařadit ryby, bílek, krůtí maso, králičí, tofu, čočku, cizrnu, hrách a další. Ryby a maso by měly být součástí jídelníčku alespoň jednou denně.

 

4. Spánek: pravidelný a kvalitní spánek znamená štíhlejší postavu. Osm hodin spánku zaručí lepší náladu, menší stres, menší procento tuku a menší také hlad.

 

5. Štítná žláza: nízká funkce narušuje schopnost těla zápasit s tuky, ovšem bohužel to zároveň vypadá, že aktivita je geneticky daná a někteří se s pomalým metabolismem rodí. Přesto však máme šanci tuto činnost ovlivnit stylem života – pokud budeme aktivní, máme větší šanci zrychlit metabolismus a „uvést ho do provozu“ - a to včetně štítné žlázy.

6. Strava po cvičení: pokud se po cvičení nenajíme, děláme chybu, to už zaznělo v mnoha článcích na našem webu. Dejme si alespoň jablko, banán nebo hroznový cukr, zní to nesmyslně, ale je to třeba. Ideální je i proteinový nápoj s obsahem zeleného ječmene, případně trocha bílkovin se zeleninou.

 

7. Pohyb: již to zde zaznělo také nesčetněkrát – kombinace aerobního (chůze, běh, spinning) a anaerobního (posilování) je nejvhodnější, pokud se chceme zbavit nadbytečné váhy.

 

8. Povolené sladkosti: každý máme někdy chuť na sladké, ale nechceme přibrat, přitom je řešení, jak zahnat naše chutě, aniž bychom riskovali. Mezi takové pamlsky patří tvarohové dezerty a zmrzliny, sušené a čerstvé ovoce, žitné sušenky a zeleninové šťávy. Ze slaných si zas můžeme dopřát oříšky, grahamové tyčinky a chipsy z červené řepy a celeru.

9. Vhodné potraviny: etiketa je důležitá, čtěme ji! Pokud je na prvních místech složení uvedeno cukr, glukózo-fruktózový sirup, invertní sirup, třtinový cukr a další sladké nesmysly, není to potravina, která nám prospěje. Naopak slovo celozrnná má zelenou! Pšeničná a žitná, bez slova celozrnná, ale vhodná slova nejsou.

 

10. Přílohy: kuskus, bulgur, jáhly, červená čočka, pohanka, cizrna a další (nejen) luštěniny jsou velmi zdravé, dobře zasytí a bojují s tuky. Nikdy ale nezapomeňme na zeleninu!

SaveSave

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Jak se o svou postavu staráte? Máte vlastní tipy, jak se vyhnout jo-jo efektu? Pomohly Vám uvedené tipy? Sdělte nám své zkušenosti a rady!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (1. část)
Pro Vaše tělo
Romantické období očekávání máte za sebou. Doufala jste, že s vypuzením děťátka shodíte i kila nabraná v těhotenství a…
Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!
Pro Vaše tělo
Čtyřicítka udeří a zadeček a tváře se nám začnou znepokojivě zakulacovat. Snažíme se, cvičíme, odříkáme si sladké nebo…
Aby bylo hubnutí úspěšné…
Pro Vaše tělo
Podle nejnovějších statistik téměř neexistuje žena, která by alespoň jednou za život nedržela žádnou dietu nebo o ní…
7 překvapivých věcí, které vám pomohou zhubnout
Pro Vaše tělo
Zdravé hubnutí je komplexní proces, takže zdravě jíst a cvičit nemusí k dosažení kýžené váhy vždycky stačit. Existuje…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!

Autor: Masáže Petra Roubalíková  |  Datum: 18.10.2018 11:14

Musím říct, že to opravdu jde, i když jsem tomu moc nevěřila...stačí mít okolo sebe aktivní přátele a začít rozumněji jíst (nemyslím tím nutně držet výrazné diety, ale jen ubrat sacharidy), začít se o něco více hýbat a kila jsou dolů tak nějak sama

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná