Pryč s vráskami a jizvami po akné, 1. díl

Kosmetika
Datum: 11.02.2017

Vrásky, jizvičky po akné, či jiné nerovnosti v obličeji, případně i v dekoltu, dokáží ženu řádně potrápit. Na rozdíl od jiných částí těla nelze nedokonalosti v obličeji maskovat ve slušivém outfitu. Pokud se již nechcete potýkat se stopami, které zanechalo problematické akné, či chcete dát košem svým vráskám, nenechte si ujít tento dvoudílný miniseriál. Ten vám představí dvě možnosti laserového řešení právě vašich problémů. Prvním z nich je tzv. neablační laserové ošetření.

Bez rizika infekce

Neablativní laser spadá do kategorie méně invazivních zákroků, to znamená, že můžete očekávat minimální dobu rekonvalescence. Laserové paprsky nijak nenarušují povrch kůže, nedochází tedy k žádnému krvácení. Riziko následných infekcí tak prakticky nehrozí.

 

Výkon tímto typem laseru dokáže stimulovat organismus k dalšímu vytváření kolagenu. Díky tomu bude pleť hladší a kvalitnější.

 

Tři šetrné aplikace

Ošetření touto metodou je velmi šetrné k pokožce. Jde o jednoznačnou výhodu neablačního postupu omlazení. Na druhou stranu však právě proto nepostačí pouze jedno sezení. Zpravidla je proceduru potřeba absolvovat dvakrát nebo třikrát, přičemž mezi jednotlivými sezeními by měla být dodržena cca jednoměsíční pauza. Tento interval bývá doporučován, proto, že právě doba čtyř týdnů je optimální pro vyhojení pokožky do takové míry, aby na ní mohl být prováděn další zákrok.

Tříměsíční efekt

Samotný efekt je možné vypozorovat za několik dní po aplikaci. Na finální podobu celkového zlepšení je ale třeba počkat přibližně tři měsíce. Během této doby stále dochází k nové tvorbě kolagenu a tedy i k průběžnému vypínání kůže.

 

Dobrý výsledek může žena podpořit i vyživující kosmetikou. Bezprostředně po aplikaci totiž pokožka efektivněji přijímá obsah kosmetických přípravků.

 

Menší otoky či zarudnutí po zákroku

Ač jde o méně invazivní postup, je třeba počítat s menším otokem. Vyloučit nelze ani zarudnutí pokožky. To lze ale velmi účinně zmírnit speciálními chladícími gely. V každém případě nejde o dlouhodobě trvající nepříjemnosti. Pokud se objeví otok nebo zarudnutí, zmizí za pár hodin.  Při nejhorším za dva dny.

 

Na zákrok v zimních měsících

Ideální je všechna sezení absolvovat v zimních měsících. Ošetřená pokožka se totiž nesmí vystavovat slunečním paprskům. Slunění, přirozené i umělé, tak nepřipadá v úvahu po dobu alespoň dvou měsíců od zákroku.  Vliv slunečního záření i pobyt v soláriu může mít za následek vznik nežádoucí pigmentace. Po dobu dvou až tří týdnů je na místě vynechat i slunění před samotnou procedurou. Pokud se žena rozhodne absolvovat výkon v letních měsících, je nezbytné, aby poctivě a důkladně používala opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem.

 

V následujícím druhém díle se společně zaměříme na druhou laserovou možnost omlazení obličeje. Na ablativní laser. 

A co na to naše čtenářky?

Jak se s vráskami či jizvami po akné vypořádáváte vy? Zkusily byste někdy metodu neablativního laseru? Co se vám na metodě líbí nebo nelíbí? Co vše by ve vašem rozhodování hrálo roli? Je pro vás například významný faktor to, že určitý výkon podstupuje česká či zahraniční celebrita?

Názor autora

Neablativní laser mi připadá jako rozumné řešení. Jsem dlouhodobým zastáncem neinvazivních výkonů s minimální dobou rekonvalescence a s minimálními riziky. Co se týče vrásek, o této metodě bych uvažovala v situaci, kdy by rýhy byly opravdu výrazné a neplatily by na ně ani korekční náplasti. Pokud bych například měla jizvy po problematickém akné, určitě bych neváhala a nechala si tímto zákrokem pomoci. Protože nač se trápit, když řešení existuje. Lenka Tomandlová

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Halloween: tipy na strašidelný make-up
Kosmetika
Ačkoliv Halloween nemá v naší české kotlině dlouhou tradici, každoročně se zvyšuje počet jeho fanoušků. Možná za to…
Pryč s vráskami a jizvami po akné, 2. díl
Kosmetika
V prvním díle tohoto miniseriálu jsme si představily neablační postup - méně invazivní laserovou metodu pro omlazení…
Moderní muž nesmrdí, aneb i muži mají svoji kosmetiku!
Kosmetika
Která z nás by nechtěla mít po svém boku fešáka, že?! Proto se tentokrát zaměříme na pečující kosmetiku určenou právě…
Seznamte se, Face-Up vyřeší vaše akné
Kosmetika
Nepříjemné a mnohdy bolestivé pupínky. Asi všichni z nás s akné někdy bojovali před zrcadlem ve své koupelně. Někdo…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná