Pryč s vráskami a jizvami po akné, 2. díl

Kosmetika
Datum: 15.02.2017

V prvním díle tohoto miniseriálu jsme si představily neablační postup - méně invazivní laserovou metodu pro omlazení pleti a pro řešení následků problematického akné. Ve druhém díle se zaměříme na invazivní metodu, tzv. Resurfacing.

Kompletní obnova pokožky

Název metody je výstižný. Anglické slovo resurface totiž v překladu znamená vytvořit nový povrch. A přesně o to v tomto postupu jde. Paprsky tzv. ablativního laseru odstraní svrchní vrstvu postižené pokožky. Díky tomu se obnoví po celém svém povrchu. Stejně jako při zákroku neablativním laserem i zde, při použití ablativního laseru, dochází k nové a dlouhodobé tvorbě kolagenu a k vypínání pokožky. Právě tvorba kolagenu se významně podílí na vytouženém mladistvém vzhledu. Jedno ošetření odstartuje až  půlroční produkci. Z této kategorie ablativních laserů se využívají například CO2 lasery a erbiové lasery.

 

Na vrásky a jizvy od neštovic či akné

Metoda má velmi široké uplatnění.  Využití ablativního laseru je optimální pro výrazné jizvy po neštovicích a akné. Vhodný je také pro odstraňování pigmentových skvrn a pro vyhlazení vrásek. Skvěle si poradí například s rýhami v okolí očí a nad kořenem nosu. Řeší také problém s povolenou kůží. Koho trápí zhrublá pleť či rozšířené póry, i ten může najít řešení v zákroku pomocí ablativního laseru.  

Protože jde o invazivní výkon, kdy na rozdíl od neablačního postupu dochází k narušení povrchu pokožky, je nutné počítat s náročnější rekonvalescencí. Hrozí zde i riziko vzniku infekce. Na druhou stranu, díky razanci výkonu lze očekávat trvalejší výsledek. U většiny žen postačí jen jedno sezení. Druhá návštěva bývá nutná pouze u zásadních změn na pokožce. Pro srovnání, u méně invazivní alternativy popsané v první epizodě bývají pro požadovaný efekt potřeba tři aplikace.

 

Je možná i analgosedace

Samotný zákrok trvá přibližně půl hodiny až hodinu. Lékaři při něm využívají lokálního znecitlivění. Možná je však také analgosedace, která se hodí pro citlivější povahy. Specialista podá léky, jež potlačí vnímání stresu a celkově zklidní.

Náročnější po-zákroková péče

Po výkonu je pokožka velmi senzitivní a bez speciální péče koordinované lékařem se neobejde. Například pravidelné hydratování je nezbytné. Může docházet k pocitům pálení. Ty však mají do hodiny odeznít. Dále je potřeba počítat se vznikem menších šupin, které se od pokožky odloučí během jednoho týdne. Objevuje se také rozsáhlé zarudnutí.

 

Zahojená za 4 týdny

Kompletní zahojení je možné očekávat nejpozději za čtyři týdny. Obecně lze říci, že nastavení laseru ovlivňuje dobu rekonvalescence. Čím vyšší je intenzita laseru, tím více naruší povrch kůže a o to delší je následné hojení.

 

Také pro ošetření touto invazivní metodou platí, že se pleť nesmí vystavovat slunečnímu záření. Krémy s vysokým ochranným faktorem musejí pacientce dělat společnost minimálně dva měsíce. Ideálně by zájemkyně výkon měla podstoupit na podzim či v zimě, případně ještě na začátku jarní sezony. 

SaveSave

A co na to naše čtenářky?

Je vám sympatičtější možnost zákroku méně invazivní metodou, které se věnujeme v prvním díle, nebo spíše invazivní varianta z druhé epizody? V čem spatřujete pozitiva a negativa konkrétně vy? Řekly byste o některé z metod, že byste se ji nebály absolvovat či že byste do ní naopak nikdy nešly? Na vaše názory a postoje se budeme těšit v diskusi.

Názor autora

Nejsem trpělivý člověk a představa speciální po- zákrokové péče se mi proto nezamlouvá. Nelíbí se mi ani riziko vzniku infekce či šupinek. Razantní výkony na obličeji i jinde na těle nepatří mezi postupy, které bych vyhledávala. Nepřesvědčila by mě ani delší trvanlivost výsledného efektu. Abych se k tomuto řešení uchýlila, muselo by se jednat o situaci, kdy bych opravdu neměla jinou volbu. Lenka Tomandlová

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Výroba domácí kosmetiky není věda, má však svá pravidla
Kosmetika
Pokud jste pravidelnými čtenářkami našeho magazínu, už jste patrně zaznamenaly naši vášeň pro výrobu domácí kosmetiky…
Made in France, aneb mých šest oblíbených produktů z Francie
Kosmetika
Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč jsou Francouzky šik v každém věku? Protože o sebe pečují s obdivuhodnou…
Příliv kyslíku pro pleť - novinka OXYGENIA!
Kosmetika
Po zimě je pleť unavená a mdlá - jednoduše vyčerpaná. Není se čemu divit, protože pokud jsou mrazy jako dnes,…
Sheet masky: trend, který vám zajistí nestydatě hezkou pleť
Kosmetika
Bez Asiatek bychom si nezamilovaly BB krémy, technologii “air cushion”, šnečí produkty, softenery, ani sheet masky -…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná