Módní návrháři – Jimmy Choo

Trendy
Datum: 26.02.2017

Když se řekne Jimmy Choo, téměř každému se vybaví boty. A nejen ledajaké boty – krásné boty. Jimmy Choo zkrátka patří do stejné skupiny legendárních návrhářů jako Louboutin. Kupodivu se za jeho umem neskrývá tak pohnutý či zajímavý osud jako u jiných návrhářů.

Jimmy Choo se narodil v Malaysii do rodiny výrobce obuvi, k botám měl tedy blízko od útlého dětství. Zajímavostí je, že přestože jeho rodina se ve skutečnosti jmenuje Chow, již v rodném listě malého Jimmyho vznikla chyba a tuto chybu, tedy příjmení Choo, si Jimmy již ponechal. První pár bot vyrobil již ve svých 11 letech.

 

Choo neměl lehké dospívání, aby zaplatil školu, pracoval na částečný úvazek v restauraci a i uklízel v továrně na obuv. První boty Jimmyho Chooa se značkou Lucky Shoes, které byly k prodeji, se objevily na trhu v roce 1984. O dva roky později se o něm začíná psát v časopise Vogue, v roce 88 jeho tvorbě časopis věnuje plných osm stránek a v roce 1990 se patronkou jeho tvorby stává princezna Diana.

První obchod Choo otevřel přes veškerý věhlas až v roce 1998, v roce 2001 pak prodal 50% podíl firmy za 10 milionů liber a nyní se věnuje jen exkluzivním modelům bot z edice Jimmy Choo Couture – v této kolekci pak lze nalézt i kabelky, parfémy a další luxusní doplňky.

 

Bohužel pro obyčejné smrtelnice, botky se značkou Jimmyho Chooa jsou jedny z nejdražších na světě. Přesto si můžeme užít alespoň pohled na ně - například ve filmech Charlieho Andílci, Ďábel nosí Pradu či Sex ve městě.

V posledních kolekci Jimmyho Chooa najdeme lodičky na jehlovém podpatku a to jak plné, tak i různě vykrajované, penetrované, vzorované či dokonce s pásky – všechny však mají plnou a špičatou špičku. V kategorii sandálků již najdeme značně vzdušnější obuv, ovšem již při pohledu na podpatky, kterými většina nabízených kusů disponuje, nemůže být nejspíše o pohodlí ani řeči. Pokud je pro nás tedy slůvko „sandálky“ synonymem pohodlné letní obuvi, u Jimmyho nepochodíme. Obdobně jsou na tom s výškou i boty na klínu, ovšem potěšující zpráva pro dámy, které touží po botách od Jimmyho, ale nesnesou podpatky, je, že Jimmy Choo nabízí celou kolekci „flat“ tedy rovných bot bez podpatku. Nutno ovšem podotknout, že tyto rovné botky nesahají těm správným střevíčkům od Chooa ani „po podrážku“ – občas dokonce doslovně.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Půvab gejš
Trendy
Tradiční architektura, animé, sushi, hora Fudži, samurajové a další jsou neodpáratelnými symboly Japonska. Mezi tyto…
Společenský polibek: víme, jak na to?
Trendy
Zdravíte se s někým, koho vídáte jen zřídka, napřáhnete ruku… A teď nastává ona trapná chvilka vyplněná váhavým…
Bezpečně domů i v noci
Trendy
S krátícími se dny si pomalu, ale jistě musíme zvykat na představu, že domů se budeme v nadcházejících měsících vracet…
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná