Aby bylo hubnutí úspěšné…

Pro Vaše tělo
Datum: 01.03.2017

Podle nejnovějších statistik téměř neexistuje žena, která by alespoň jednou za život nedržela žádnou dietu nebo o ní přinejmenším neuvažovala. Jak by také ne, když nám média dennodenně předkládají fotografie nejen modelek, které, aby byly krásné, musejí být především hubené. Dieta však může kromě postavy prospět i našemu zdraví. Ať už se rozhodnete držet jakýkoliv typ diety, vždy je však třeba dodržovat pár pravidel, aby mohla být úspěšná.

Nezavrhujte ani tuky, ani cukry

V první řadě je potřeba si uvědomit, že ty správné tuky a ty správné cukry v určitém množství vaše tělo potřebujete k tomu, aby mohlo správně fungovat. Pokud nebude mít váš organismus dostatek tuků, budou mu zároveň chybět i některé vitaminy, protože například vitaminy A, D, E a K jsou rozpustné právě v tucích. Dávejte však přednost tzv. nenasyceným mastným kyselinám, jež jsou obsaženy v rybách, ořeších či např. olivovém oleji, a naopak se vyhýbejte nasyceným mastným kyselinám, které naleznete v másle a tučném mase.

 

I cukry jsou pro naše tělo nezbytné, bude-li hladina vašeho krevního cukru příliš nízká, budete mít hlad a nezvladatelnou chuť na sladké, kvůli čemuž nemůže být dieta úspěšná. Vybírejte si však tzv. složené sacharidy, které jsou obsaženy v luštěninách, ovesných vločkách apod. Na rozdíl od jednoduchých, rychlých cukrů je naše tělo vstřebává postupně, takže nám dodávají energii rovnoměrně. 

Pozor na light a fit

Když už jsme si vysvětlily, proč jsou cukry a tuky pro náš organismus nezbytné, je potřeba si zároveň uvědomit, že light výrobky nám příliš dobrou službu neprokážou. Umělá sladidla v nich obsažená, která nahrazují cukr, jsou totiž pro náš organismus ještě horší. Nejlepší proto je, alespoň pokud jde o nápoje, vyhýbat se slazeným nápojům vůbec a pít raději vodu či neslazené bylinkové a ovocné čaje. Pozor si dejte i na výrobky označené jako fit, protože i v nich často bývá mnoho nezdravých věcí. Místo zapékaného a velmi kalorického müsli tak raději sáhněte po klasických ovesných vločkách, které můžete doplnit oříšky či trochou sušeného ovoce.

 

Zabraňte hladu

Abyste se dostaly k vysněné ručičce na váze, dejte si pozor na hlad. Pokud si dáte poslední jídlo v 5 hodin večer a půjdete spát hladové, nebude mít vaše tělo dostatek sil na regeneraci a vy budete hned od rána unavené a bez energie. Večeři tak optimálně snězte 3 hodiny před usnutím. Stejně tak není dobré jít cvičit s hladem, a proto si před sportováním dopřejte sacharidy: ovoce, müsli apod.

Jídelníček na míru

A vůbec nejdůležitější ze všeho je, abyste si přizpůsobily nový jídelníček svým potřebám a chutím. Nemá smysl kopírovat dietu někoho, kdo má zcela rozdílné chutě, protože jíst po celou dobu něco, co vám opravdu nechutná, je holé utrpení. Proto si vždy jídelníček upravte podle svých chutí, samozřejmě vždy s ohledem na dietu. Ani tak se však nemusíte vyhýbat například čokoládě, pokud si dopřejete pár kostiček hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa, jen vám to prospěje.

 

Pozorujte své tělo

Věnujte dostatečnou pozornost také svému tělu a zjistěte, jak na dietu reaguje. Pozorujte, zda souvisí vaše chuť na sladké s tím, že přijímáte málo tekutin, a všímejte si i souvislosti mezi vynechanou večeří a velkou únavou následující den ráno. Uvědomte si, že vše souvisí se vším, a čím dřív tyto zákonitosti odhalíte, tím rychleji si osvojíte ty správné stravovací návyky. A ty jsou nezbytně nutné nejen pro krásnou postavu, ale především kvůli zdraví. Buďte zdravé a krásné!

A co na to naše čtenářky?

Držíte diety pravidelně nebo každý rok začínáte znovu 1. ledna a po dvou týdnech ji vzdáte? Jakých pravidel se při dietě snažíte držet vy? Co se vám při držení diety nejvíce osvědčilo?

Názor autora

Snažím se jíst vyváženě a přiměřeně tak, abych nemusela držet žádné drastické diety, neboť na ně nemám moc vůli. Největším mým problémem v současné době je, že s partnerem večeříme hodně pozdě, protože pracuje dlouho do večera. Nezřídka se tak stává, že večeříme například až v 10 hodin večer. Anna Zavadilová

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!
Pro Vaše tělo
Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží…
Dietou to nekončí – jak si vydřenou váhu udržet?
Pro Vaše tělo
Leckdo myslí, že dieta je největší zkouškou, která nás na cestě k vysněné hubenější postavě čeká. Omyl. Nejtěžší je si…
Kryolipolýza: liposukce zmražením
Pro Vaše tělo
Trendy existují téměř ve všem – od produktů módního průmyslu, přes diety, až po zákroky estetické medicíny.…
Piercing: Když krása bolí až moc
Pro Vaše tělo
Piercing patří mezi stálice módních doplňků těla. Přestože v českém prostředí má tato forma zdobení svůj největší boom…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Aby bylo hubnutí úspěšné…

Autor: zuza2  |  Datum: 01.05.2018 13:21

Dobrý den dámy, je tu některá, která měla na pomoc s hubnutím odborníka? Pomohli vám s hubnutím? Podařilo se vám to?

Re: Aby bylo hubnutí úspěšné…

Autor: Erika2  |  Datum: 21.05.2018 10:31

Ahoj zuzo2. Mě pomohli ve Světě Zdraví :-) Rozhodně doporučuji! Na 100 % ! Jestli si sama s hubnutím nevíš rady, zajdi tam. Mají pobočky všude možně po Česku.

Re: Aby bylo hubnutí úspěšné…

Autor: zuza2  |  Datum: 23.05.2018 10:00

Ahoj Eriko :-) moc děkuji za tvoji odpověd. Svět Zdraví, je to ono? https://www.svet-zdravi.cz/ Něco mi to říká, už jsem o tom asi slyšela, je to možné. A můžu se zeptat kolik jsi shodila?

Re: Aby bylo hubnutí úspěšné…

Autor: Erika2  |  Datum: 25.05.2018 07:59

Ano to jsou oni. Určitě znáš z nějakých těch reklam. Jsou všude možně. Mám dole 20 kg.

Re: Aby bylo hubnutí úspěšné…

Autor: zuza2  |  Datum: 03.06.2018 13:13

No pááni. To je skvělé! To ses opravdu dobrá! Přemýšlím, že bych se jim teda také ozvala.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná