Infračervená lampa pro zdraví i krásu

Pro Vaše tělo
Datum: 04.03.2017

Vzpomínáte si na horské sluníčko, které měli doma naše prarodiče? Byl to takový menší přístroj, který se strčil do zásuvky a začal hřát. Ještě naši rodiče byli horskému sluníčku pravidelně vystavováni, neboť se tenkrát věřilo, že prospívá lidskému zdraví. Horské sluníčko však produkovalo ultrafialové záření, které, jak už dnes všichni víme, může především způsobovat rakovinu. Naštěstí máme v současné době už jiný a lepší přístroj s infračervenými paprsky, které prospívají nejenom našemu zdraví, ale mají skvělé účinky i na naši pokožku. Pojďme si nyní tuto infralampu představit.

Infračervené záření, které lampa produkuje, pociťujeme jako teplo. Paprsky pronikají do naší pokožky až do hloubky 10 mm a zde vyvolávají příznivé účinky. Pod vlivem tepla totiž dochází k většímu prokrvení kůže a tkáně, takže i krevní průtok je vyšší. Tím jsou ve zvýšené míře odnášeny všechny nečistoty a naopak dodávány živiny.

 

Léčí akné i celulitidu

Pomocí infralampy tak můžeme léčit akné a opary, ale také zvyšovat elasticitu kolagenových vláken v pokožce, díky čemuž bude naše pleť vypnutá. Infračervené paprsky navíc příznivě působí proti stárnutí pokožky. Infralampu ocení zajisté i naše postava, neboť jejím působením si budeme snadněji udržovat štíhlou figuru a navíc zabrání ukládání podkožního tuku. Pozitivních výsledků dosahuje infralampa i při léčbě celulitidy.

Pomáhá při nachlazení a snižuje krevní tlak

Kromě příznivého účinku na naši krásu využijeme infralampu i při léčbě nachlazení či zánětu dutin. Toto tzv. suché teplo je však velmi účinné i při revmatu a nejrůznějších zraněních kostí a svalů. Infralampu se tak nebojte použít na bolesti svalů, kloubů či kostí, a to i při sportovních úrazech. Kromě toho infračervené paprsky příznivě působí na naše cévy a krevní oběh, stejně jako pomáhají snižovat vysoký krevní tlak.

 

Prevence proti rakovině

Pravidelné využívání infralampy ocení také buňky v našem těle, neboť lampa pomáhá zlepšit jejich růst a podporuje v buňkách syntézu DNA a proteinů. Navíc zvyšuje počet bílých krvinek v našem organismu a podporuje látkovou výměnu, čímž je eliminováno hromadění škodlivých toxinů v těle. Právě tyto škodlivé látky (těžké kovy, konzervační látky, potravinářské přísady apod.) působí na náš organismus jako jed a mohou způsobit rakovinu. A právě infralampa je dobrou prevencí.

Vhodná pro každý typ pleti a jen za pár stovek korun

Lampa s infračervenými paprsky je vhodná pro každý typ pleti. Její použití je jednoduché: lampu zapojíte do zásuvky, nastavíte časovač, sednete si před lampu ve vzdálenosti okolo 80 cm a zavřete oči. Časovač nastavujte na zhruba 8 minut, maximálně však 12 a používejte jednou či dvakrát denně. Žádné opalovací krémy či sluneční brýle nepotřebujete, protože se nejedná o ultrafialové záření.

 

Nejlepší zprávou je, že si tuto lampu můžete za pár stovek pořídit i domů. Je poměrně malá a přenosná, na internetu ji pak seženete zhruba od 400 Kč výš (vždy záleží na typu a značce). A to se v porovnání s cenami služeb kosmetických studií rozhodně vyplatí. Infralampa sedne opravdu každému: pokud máte rády saunu, bude vám teplo vycházející z infralampy určitě příjemné. A teď už jen zavřete oči, relaxujte a představujte si něco hezkého…

SaveSave

A co na to naše čtenářky?

Slyšely jste již někdy o lampě s infračerveným zářením? Pokud ano, vyzkoušely jste ji na vlastní kůži pro její léčebné či kosmetické účinky? Uvažujete, že byste si infralampu pořídily?

Názor autora

Infralampu si pořídila před několika měsíci moje maminka na své již několikáté nachlazení v řadě a pravidelně si před ní sedá každý den na 10 minut, a to hned dvakrát denně. Já však nejsem úplně ten typ, co vyhledává sauny, takže mi teplo na obličeji nebylo zpočátku obzvláště příjemné, i když jsem si na něj později zvykla. Infralampu používám teprve několik dní, ale vzhledem k poměru cena-výkon bych ji určitě doporučila. Anna Zavadilová

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Choďte. Zkrásníte a zhubnete
Pro Vaše tělo
„Nemám čas navštěvovat fitcentrum.“ Věta, kterou lidé mnohdy odůvodňují absenci pohybu ve svém životě. Touha po svém…
Aby bylo hubnutí úspěšné…
Pro Vaše tělo
Podle nejnovějších statistik téměř neexistuje žena, která by alespoň jednou za život nedržela žádnou dietu nebo o ní…
Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!
Pro Vaše tělo
Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží…
Nepodceňujte snídani! Zlepšuje soustředění a zažene únavu!
Pro Vaše tělo
Unavení s těžkými očními víčky, neschopní se soustředit nebo si byť je utřídit myšlenky – tak vypadá ráno většiny z nás…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Infračervená lampa pro zdraví i krásu

Autor: Evana  |  Datum: 27.03.2017 10:57

Sama přemýšlím o koupi infralampy, někde jsem četla, že pomáhá i na rychlejší odeznění bolesti v namožených svalech a kloubech. Nyní má zkušenost jen s masážním válečkem na pleť, kde se tvoří teplo pomocí infračerveného záření https://www.zdravi-sport.cz/masazni-valecek-na-oci-y-2210/. Používám ho na mírné zjemnění kruhů pod očima.

Re: Infračervená lampa pro zdraví i krásu

Autor: Masáže Petra Roubalíková  |  Datum: 18.10.2018 11:13

Nemáte někdo osobní zkušenosti- přemýšlím nad pořízením něčeho podobného, ale výrobcům moc nevěřím

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná