Piercing: Když krása bolí až moc

Pro Vaše tělo
Datum: 12.03.2017

Piercing patří mezi stálice módních doplňků těla. Přestože v českém prostředí má tato forma zdobení svůj největší boom již řadu let za sebou, stále přitahuje a stále si nalézá nové příznivce. Kdo o piercingu uvažuje, měl by před svým rozhodnutím zvážit také možná rizika. Zaměřit se pouze na vidinu nové sexy image by se nemuselo vyplatit.

Ač se na první pohled může aplikace piercingu jevit jako banální záležitost, opak je pravdou. Jde o proniknutí cizího předmětu do organismu a s tím jsou spojena rizika. Nejčastějším problémem bývají otoky a infekce. Pokud postižené místo nateče, zarudne, bolí na dotek nebo z něj odchází hnisavá tekutina, návštěva lékaře je nutná.

 

Hojení se může táhnout měsíce

Doba hojení je u každého jiná. Odvíjí se od kvality péče při ošetřování nezhojeného místa, od citlivosti organismu a od alergických reakcí na piercingový materiál. V praxi je někdo v pořádku za pár dní, jiný ale bohužel může táhlé problémy s hojením řešit třeba i rok. Nejde sice o většinu případů, ale zároveň ani o výjimky, takže bezstarostné mávnutí rukou určitě není na místě.

Oblíbená místa patří k nejrizikovějším

Pokud ženu přitahuje zdobení pupíku, nosu či ušního boltce, je toto riziko o to aktuálnější. Přesně tato místa totiž patří k těm, která se hojí nejhůře.

 

ánět může vypadat jako syrové maso

Doslova noční estetickou můrou se může stát piercing, po kterém se vytvoří tzv. Granulom. Jde o zvláštní typ chronického zánětu, jehož vznik způsobují cizí předměty zavedené do těla. Vizuálně Granulom vypadá jako syrové maso a opravdu na něj není hezký pohled. Tato komplikace naštěstí nepatří mezi časté, ale čas od času tu smůlu někdo má a tento typ zánětu musí po aplikaci řešit.

Možná ovlivňuje i zuby

Komplikace se záněty nejsou jediným potenciálním problémem. Z pozorování dentistů to vypadá tak, že přítomnost piercingu ve rtech či v jazyku by mohla mít souvislost s poškozením zubní skloviny. U dlouhodobých příznivců tohoto módního doplňku pozorují dokonce tendenci k obnažení zubních krčků a ústup dásní.

 

Pozor na akupunkturní body

Další možná komplikace může nastat, pokud při aplikaci dojde k podráždění akupunkturního bodu. Tělo by mohlo zareagovat například bolestmi hlavy či břicha. V úvahu prý dokonce mohou připadat i potíže s otěhotněním.

Rady čtenářkám

Pokud vy osobně tato rizika nevnímáte jako zásadní a pokud i vy toužíte po nové sexy image nebo cítíte, že právě takto chcete samy sebe vyjádřit, máme pro vás několik tipů:

 

·       Nenechejte si ozdobu aplikovat od kamarádky, i kdyby její tělo bylo samý piercing. Nedělá to z ní odbornici a určitá míra znalostí lidské anatomie je potřebná. Ne nadarmo mají profesionálové pro svou práci nejrůznější osvědčení. Původně dobrý úmysl kamarádky a podomácký zásah by nemusel dopadnout podle představ.

 

·       Vyberte si osvědčené studio s dobrými referencemi. Možných komplikací není nejméně. Minimalizujte je proto tím, že si ozdobu necháte vsadit odborníkem, který veškerý servis poskytuje ve stoprocentně sterilních podmínkách. Vyhnete se pak případnému stresu z potenciální nákazy infekčními chorobami či neodbornému provedení.

·       Vybírejte materiál, u kterého existuje minimální možnost alergické reakce.  Například jde o ozdoby vyrobené z chirurgické oceli. Vyšší riziko projevu alergické odpovědi je u variant vyráběných z levnějších slitin.

 

·       Konkrétní ozdobu, zejména pak její velikost, vybírejte s ohledem na místo, kam si ji přejete umístit. Pokud kůži příliš zatížíte, může se postižená lokalita zdeformovat.

 

·       Pokud má vaše tělo sklony k tvorbě vystouplých tzv. keloidních jizev, je lepší si piercing neaplikovat vůbec. Pravděpodobnost, že by vám po něm zůstala nehezká vystouplá jizva je opravdu velká. 

A co na to naše čtenářky?

Máte piercing? Jak se vám hojil? Jste spokojeny nebo litujete? Co pro vás znamená? Jde jen o módní záležitost nebo má pro vás hlubší význam? A co naše čtenářky bez piercingu? Co si o něm myslíte? Kde se vám líbí a kde ne?

Názor autora

Piercing se mi líbí. Ale člověk na to musí být ten správný typ. Ke mně by se nehodil stejně jako například brýle. Navíc bych se bála bolesti z propíchnutí a případné komplikace by mi za to nestály. Zkrátka negativa převažují nad pozitivy. Jako esteticky zajímavé považuji propíchnutí obočí, pupíku a někdy i rtu. Nelíbí se mi naopak piercing nosu a všech intimnějších partií. Lenka Tomandlová

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Děsy, můry a zlé energie: jak se účinně bránit? (část 6)
Pro Vaše tělo
Část šestá: Kameny, které s námi souzní, a jak je nabít. Kameny nejsou jenom kameny. Pokud se o ně staráme dobře a…
Piercing: Když krása bolí až moc
Pro Vaše tělo
Piercing patří mezi stálice módních doplňků těla. Přestože v českém prostředí má tato forma zdobení svůj největší boom…
Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!
Pro Vaše tělo
Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží…
Věk nám nezakazuje hubnout! Jde to i po čtyřicítce!
Pro Vaše tělo
Čtyřicítka udeří a zadeček a tváře se nám začnou znepokojivě zakulacovat. Snažíme se, cvičíme, odříkáme si sladké nebo…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Piercing: Když krása bolí až moc

Autor: Masáže Petra Roubalíková  |  Datum: 18.10.2018 11:12

No jo...vzpomínky na vzpurné mládí :) Ještě, že jsem dostala nakonec rozum a zbavila se toho.

Re: Piercing: Když krása bolí až moc

Autor: Milada  |  Datum: 04.05.2019 18:19

Pro krásu se musí trpět. Já mám piercing v pupíku a taky mě to bolelo, než se to zahojilo, ale jsem ráda, že ho mám. Líbí se mi to. Na léto jsem si koupila nový piercing z https://www.sperkyleclay.cz/95-piercing , tak už se těším, až si ho vezmu.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná