Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!

Pro Vaše tělo
Datum: 15.03.2017

Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží pneumatička vánočního cukroví? Je čas začít. Je čas se na to vrhnout, přestat si nalhávat, že „zítra začnu“ a skočit na to po hlavě! Buď Krásná má 7 tipů, jak začít hubnout bez diety a zbytečného hladovění!

1.     Detox to jistí: zbavit tělo škodlivin, dodat mu energii a zároveň nastartovat organismus pro následné hubnutí, to je nejlepší začátek hubnoucí kůry. Detoxikace se pohybuje od 3 do 28 dní, v závislosti jakou preferujeme, nebo ji lze nahradit půstem po 36 hodin až 3 dny – ale kdo vydrží tak dlouho jen pít vodu?

 

2.     Zelenina je zdravá!: vitamíny, minerály, antioxidanty a další látky prospěšné tělu jsou obsaženy v zelenině. A zelenina, jak je obecně známo, má minimum kalorií a tedy je ideálním nástrojem hubnutí bez hladu. Kromě toho různé druhy zeleniny různě kladně působí na tělo – tedy proti cévním nemocem, rakovině, únavě, infekcím…

3.     Vláknina je důležitá: vláknina čistí zažívací trakt a zrychluje činnost střev. Navíc skvěle zasytí, protože „nabobtná“ a my pak po delší dobu (a rychleji) nemáme hlad. Denně bychom tak měli spořádat 25-35 gramů vlákniny konzumací například celozrnného pečiva, těstovin, ovoce (jablka, banány), luštěnin, sójového masa atd.

 

4.     Hýbejme se!: jídelníček zmůže mnohé, ale bez pohybu to nakonec stejně nepůjde, už jen kvůli tomu, že štíhlá není totéž co zformovaná a pevná. Je tedy třeba zapomenout na „zítra začnu“, ale vzít to do svých rukou a začít HNED, protože viditelné změny přichází až po cca 5ti týdnech cvičení. Čím dříve tedy začneme, tím lépe pro nás – vyšetřeme si tedy alespoň půl hodiny třikrát týdně! To přeci není tolik.

5.     Nehltejme, vychutnejme: drastické diety jsou k ničemu, jak již bylo zmíněno. Ovšem velikost porce omezit lze. Jak to ale udělat, abychom neměli hlad? Jíst pomaleji! Čím déle budeme jíst, tím lépe, jelikož mozek dostane „signál“, že žaludek je sytý, až po 20 minutách. Do té doby se vlastně cpeme jen proto, že nevíme, že už sytí jsme.

 

6.     Trocha lhaní sobě samým: pokud si myslíme, že těch 20 minut nezvládneme, můžeme před jídlem vypít skleničku vody. Ta nás alespoň trochu obelže a my tak nebudeme mít potřebu do sebe jídlo naházet jako lopatou. Rovněž je důležité, jako vždy, když chceme hubnout, dodržovat pitný režim. Hlad je převlečená žízeň!

7.     Nealko víno ku zdraví!: alkohol je kalorický, o tom žádná. Ale víno bez alkoholu obsahuje minimum kalorií, chuť zůstává nezměněna a navíc takové víno působí antioxidačně, protizánětlivě a chrání srdce. Tvrdému alkoholu se vyhněme obloukem, je kalorický a vyvolává chuť na slané a mastné.

A co na to naše čtenářky?

A co Vy? Jaké jsou Vaše tipy na efektivní jarní hubnutí? Jak plánujete zatočit se zimními špíčky? Vyzkoušíte uvedené tipy? Nebo se jimi dávno řídíte, protože Vám je prozradila (kupříkadu) již Vaše babička? Podělte se!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Krásná po porodu: cvičení v šestinedělí (2. část)
Pro Vaše tělo
V druhé části se zaměříme na sportovní aktivity v šestinedělí u maminek, které rodily císařským řezem. Císařský řez je…
Choďte. Zkrásníte a zhubnete
Pro Vaše tělo
„Nemám čas navštěvovat fitcentrum.“ Věta, kterou lidé mnohdy odůvodňují absenci pohybu ve svém životě. Touha po svém…
Zpevňovací kúra pro ochablé paže!
Pro Vaše tělo
Přestože letní sezóna na dveře ještě neklepe, nastal nejvyšší čas začít posilovat ochablé paže. Oblast paží je náchylná…
Závislost na lécích
Pro Vaše tělo
Podzim a zima bývají období plná nachlazení, rýmiček, bolestí v krku i chřipky. A tak když nepomůže horký zázvor a…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná