Anna Ulman - fotografka novorozenců, miminek a mateřství

Trendy
Datum: 25.05.2017

Anna Ulman - fotografka novorozenců, miminek a mateřství z Prahy se s námi podělila o své názory, jak je pro nás, jako matky, důležité se promítnout do vzpomínek našich dětí a jak vypadat na fotkách krásně.

 

 

 

 

 

Od Anny Ulman 

Prvotní telefon začíná asi takto:) 

  • Zdravím! Líbí se mi Vaše práce! Jsem v sedmém měsíci těhotenství a ráda bych si s Vámi domluvila focení pro své miminko.

  • Skvělé! Chtěla byste také těhotenské focení?

  • Bože, ne! Nechci být focena protože: Vážím 75 kg a nemám ani pěkné šaty / Necítím se právě krásná / Jsem tlustá / Vypadám jako velryba.


Přesně tyto výmluvy od Vás, maminek, slyším každodenně. Ale teď si představte: za dvacet, čtyřicet let si budou Vaše děti procházet rodinná alba, a co uvidí? Správně. Tuny vlastních roztomilých fotografií (což je mimochodem skvělé), možná nějaké s jejich otcem, pár s jejich prarodiči… Ale kde je MAMINKA???

Pokud tomu nevěříte, spočtete si, kolik máte Vy fotek s Vaší maminkou jako miminko?

Většinou jsou to právě maminky, které fotí a které především dbají na to, aby zachytily, jak jejich děti postupně rostly a jak byly roztomilé (poznáváte to, že?).
Ale zapomínáme, že i MY jsme stejně důležitou součástí jejich dospívání. Vůbec nemyslíme ani na to, že pokud budeme NA těchto fotografiích s dětmi, pak NAŠE DĚTI budou tyto fotografie střežit po celý svou život.
Přehlížíme fakt, že když se na nás naše děti dívají, nevidí naše chyby… to co vidí, je nejkrásnější žena na světě, kterou naprosto zbožňují! A to nás vůbec ani nenapadá, že za deset nebo dvacet let se na SVÉ současné já budeme dívat úplně jinak, než právě teď… a budeme se divit, proč jsme na sebe byly tak tvrdé a budeme dojati lehkostí, s jakou byl moment zachycen.

Tipy, které dávám svým klientkám, aby vypadaly na fotografiích dobře

 

Je prací fotografa, abyste na fotografiích vypadala dobře, měl by Vám dát správné instrukce, použít vhodné osvětlení a kompozici. Přesto existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se cítila krásnější a více uvolněná.

1. Pečlivě si vyberte své oblečení.

Zkuste oblečení rodiny vyladit, ale nechoďte oblečeni všichni stejně

Jakýkoli způsob, kterým se Vaše rodina doplňuje – ve stylu či v barvě – může pomoci vzniku krásného portrétu.

Buďte jednodušší.

Jednolité barvy vypadají na fotografii pěkně. Vyhněte se všemu s velkými logy, obrázky, nebo rušivými vzory.

 

Vyhněte se velikosti.

Vyvarujte se velkým kusům oblečení. Záleží na období, vrstvy jsou v pořádku, ale dávejte pozor, ať jich není moc.

 

Buďte spokojená.

Pokud se budete cítit uvolněně, je pravděpodobnější, že budete mít na fotografii přirozený výraz, kde se bude odrážet vaše osobnost.

2. Udělejte si vlasy a makeup

Ženy by si měly vlasy upravit přirozeně. Jinými slovy, pokud běžně nenosíte vlasy v drdolu, nepokoušejte se o to. To stejné platí i pro makeup: pokud uvažujete, že vyzkoušíte módní žlutý oční stín, který jste viděla v časopise, radši si to nechte na jindy. Raději si vyberte přirozený makeup, díky kterému se budete cítit krásná, poté naneste lehkou vrstvu pudru pro zredukování odlesku, krátce před fotografováním.

Pokud můžete – najměte si profesionála. Drobné rozmazlování je krásná odměna pro zaměstnanou matku.

3. Cvičte!

Fyzická aktivita Vám zlepší náladu. Ne, nemyslím kompletní cvičení před focením. Před focením si zaskákejte, zatancujte, či cokoli jiného, při čem se cítíte dobře. Pokud jste těhotná a necítíte se na tancování, pak se prostě projděte či si zvedněte ruce. Být aktivní před focením Vás uvolní a budete se cítit lépe před kamerou.

Nikdy není příliš pozdě, abyste začala dokumentovat Váš život. Nehledejte výmluvy, prostě si vytvořte vzpomínky. Udělejte to pro své děti. Udělejte to pro sebe.  


Na stránky Anny Ulman se můžete podívat  zde

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Nevyhazujte sáčky od čaje, děláte chybu! 15 tipů, co s nimi!
Trendy
Sáček není odpad. Sáček od čaje je naopak cenná ingredience pro spoustu domácích prací či kosmetických procedur.…
Jít či nejít na Bridget?
Trendy
Úspěšná komedie Deník Bridget Jonesové se dočkala svého pokračování. Již třetí díl úspěšné komedie vešel v září do…
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…
Trendy SS 2017 přímo z  fashion weeků
Trendy
Jak už to tak bývá i v módním průmyslu se ustálil určitý cyklus, který se střídá stejně jako roční období. Na jaře nám…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná