Účesy podle věku – 2. část: pro čtyřicátnice a padesátnice

Péče o vlasy
Datum: 24.10.2013

Vlasy stárnou s námi a je to na nich také znát. S přibývajícím věkem mění svou strukturu, barvu a hustotu. Proto byste se i svůj účes měly přizpůsobit věku, a coby zralé ženy zvolit jiný styl vlasů, než jaký jste nosily jako mladé dívky.

Po čtyřicítce závisí volba účesu na charakteru vlasů. Máte-li zdravé lesklé vlasy, můžete si je klidně nechat dlouhé. Předpokladem je, že vaše vlasy padají přes ramena jemně a stupňovitě a nevytváří temnou a strnulou siluetu, která nešťastně zdůrazní váš stárnoucí krk.

 

 

Pokud máte nápadný obličej a velmi rovné a jemné vlasy, uděláte určitě lépe, když se s dlouhými vlasy rozloučíte a rozhodnete se pro nějaký lichotivý krátký sestřih. Slušivé je třeba krátké mikádo s třásňovitě sestříhanými pramínky vlasů, které něžně orámují obličej. Volte přirozeně vypadající účes s trochu stupňovitým sestřihem. Ideální jsou účesy v délce sahající po bradu, které se dají snadno upravit několika pohyby ruky. Nepoužívejte příliš laku, aby se vlasy mohly při pohybu houpat podle vašeho těla. To vypadá mladistvě a energicky.

 

 

Nevhodně v tomto věku často působí silná ofina, vyfénované natupírované účesy, příliš krátké střihy a různé ozdoby do vlasů jako čelenky nebo ozdobné sponky. Zářivě blonďatá barva nebo sytě černá dělají obličeji tvrdé rysy, přirozeněji proto působí hnědé tóny jako barva mědi nebo karamelu. Jestliže jste blond, prosvětlete se. Tmavší přírodní vlasy můžete zdůraznit o tón světlejším odstínem. Jemné proužky v odstínech podobných vaší přirozené barvě vlasů jim opticky dodají na objemu a jasu. Vybírejte vždy raději teplejší tóny než studené.

 

 

Pokud mají vaše začínající šediny pěknou barvu a sluší vám, můžete si vlasy nechat odbarvit módně na stříbrnou. Taková radikální změna ovšem vyžaduje kromě větší dávky odvahy, zdravého sebevědomí a vyhraněného stylu i dobrou kvalitu vlasů.

 

V pozdějším věku mají vlasy tendenci se více lámat, ztrácet svou pružnost a řídnout. S blížící se padesátkou je proto lepší opustit od dlouhých vlasů a zkrátit je alespoň na délku po ramena. Středně dlouhé vlasy se dají nosit jak rozpuštěné, tak vyčesané, takže jsou naprosto ideální.

 

 

I po padesátce můžete z vlasů vytvářet mnoho stylů, ovšem měly by být úměrné věku, jinak by celkový vzhled mohl působit stář nebo i směšně. Lichotivě vypadá pár delších špiček ponechaných v krátkých vlasech, které jsou nenáročné na údržbu, nebo delší vlasy po stranách obličeje a na temeni. S takto ostříhanými polodlouhými vlasy můžete snadno obměňovat styl, jednou si nechat vlasy padat volně do tváře, jindy zase sčesat za uši a podtočit.

 

Stříbrné vlasy sice mohou být velmi sexy, většina žen po padesátce ovšem přirozenou barvu svých vlasů zrovna nevyznává. Chcete-li si vlasy nabarvit, vybírejte ze světlých teplých barev. Působí elegantně a mladě. Můžete sáhnout buď po barvě blond, nebo po přírodní hnědé. V žádném případě nezkoušejte černou barvu, vypadala byste jako zlá čarodějnice.

 

 

Pamatujte, že od určitého věku není dobré následovat každý módní trend, jinak by mohl vzniknout podivuhodně neharmonický celkový obraz vaší osobnosti. Neznamená to ale, že byste měla vypadat staromódně. Pokud si tedy nevíte rady, jak vlasy upravit, poraďte se s dobrým kadeřníkem nebo stylistou. Správný účes dokáže ubrat na věku, dodat pohodový pocit a správnou dávku sebevědomí.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Robert Starý představuje svou novou kolekci účesů pro děti:
Péče o vlasy
CHILDHOOD Pod maskou nevinnosti pozorujeme rodící se osobnosti... Ví, že jim patří budoucnost a spěchají proto dospět.…
Novinka od L’Oréal Paris: barva na vlasy Excellence Créme
Péče o vlasy
Taky občas přemýšlíte o tom, zda si trvalým barvením neničíte vlasy? Mezinárodní magnát vlasové kosmetiky, značka L…
Zatočte s padáním vlasů! Čtěte zásadní tipy a rady babiček!
Péče o vlasy
Padání vlasů je velmi ožehavý problém zejména u mužské populace. S přibývajícím věkem zkrátka bujná hříva řídne, pánové…
Toužíte po lesklé hřívě? Nezapomínejte na její hydrataci!
Péče o vlasy
Všichni odborníci na krásu vizážistkami počínaje a kadeřníky konče se shodují, že cesta k bezchybnému vzhledu vede…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná