Krátké vlasy jsou in, vyberte si svůj střih

Péče o vlasy
Datum: 22.02.2014

Uvažujete o tom, zkrátit svou dlouhou hřívu? Potom vězte, že je to krok tím správným směrem. Krátké vlasy jsou totiž čím dál více trendy. Předvádějí to i hollywoodské hvězdy a další prominentky, které se nechaly ostříhat nakrátko. A jak poznáte, že vám krátký účes bude slušet? Přečtěte si náš článek.

Být nakrátko je v současnosti opravdu módní. Například Sharon Stone už známe bez dlouhé hřívy delší dobu, její příklad následovala i Victoria Beckham s elegantním krátkým mikádem, herečky Michelle Williamsová a Neve Campbellová s drze rozčepýřeným a nevinně rozcuchaným střihem, a dechberoucí Halle Berry už si s dlouhými vlasy téměř nelze představit. I Kylie Minogue vypadala s ne zcela dobrovolně zkrácenými vlasy naprosto oslnivě.

 

Ale jak zjistíte, že budete vypadat stejně úchvatně i vy? Důležité je, abyste se ve svém účesu cítily dobře. Musí k vám sedět. Ještě před tím, než své vlasy ostříháte, vezměte v úvahu jejich kvalitu, tvar obličeje a svou osobnost. Vždy je dobré svěřit se profesionálovi. Kadeřník vám může poradit, neboť krátké účesy nejsou všechny stejné. Vedle nekomplikovaného a klasického mikáda, které sluší mnoho ženám, existuje řada variací, které se dají rychle přeměnit ze sportovního rozcuchaného stylu na uhlazený elegantní večerní styl.

Krátké vlasy odkryjí celý váš obličej a vaše čelo, oči, tváře i rty díky nim mohou plně vyniknout. Obecně platí, že vám budou skvěle slušet, pokud máte drobný obličej, hezkou dlouhou šíji a dobrý tvar hlavy. Ženy, které příroda obdařila spíše hrubými, výraznými rysy, působí ve velmi krátkých vlasech často příliš mužsky. Pro takové typy jsou vhodnější střapaté střihy s delšími vlasy na šíji nebo po stranách. Hodně krátké účesy se hodí pro drobnější postavy. Jste-li vysoká nebo máte pár kilo navíc, nechte vaši hřívu alespoň polodlouhou.

Nejlépe si z nejrůznějších krátkých účesů mohou vybírat ženy s oválným obličejem, kterým sluší téměř vše. Pokud máte kulatý obličej, opticky vám ho pomohou zúžit pramínky vlasů směřujících do obličeje s ofinou nebo účesy vyčesané nad čelem do výšky. Hranatější obličej s nižší bradou zjemníte stupňovitým, nejlépe asymetrickým střihem. Máte-li širší čelo a užší bradu, volte hodně sestříhané účesy. Ideální jsou střihy pod bradu s bohatšími, natočenými nebo rozevlátými konečky, které opticky srovnají nesouměrnosti v obličeji.

 

Pokud si nejste zcela jisté, jak moc krátké vlasy chcete nosit, doporučuje se kompromis: přechod z dlouhých na krátké vlasy můžete uskutečnit postupně, například přes délku k ramenům po mikádo, a od něj k stupňovitě sestříhanému drzému bobu. Začne-li se vám to zdát příliš riskantní, vždy pak můžete zatáhnout za záchrannou brzdu a případný návrat k delším vlasům nepotrvá tak dlouho.

Krátkým vlasům se sice budete muset věnovat podobně jako dlouhým a pravděpodobně je i častěji přemývat, protože se snadněji přeleží, přesto vám péče o ně zabere o trochu méně času. Jsou rychle umyté, vysušené i učesané. Jemné vlasy navíc vypadají sestříhané nakrátko bohatěji a ještě můžete být každý den jiné. Není problém získat rošťácký účes pomocí stylingové gumy nebo naopak pomocí lesku a laku na vlasy vytvořit hladký společenský look. Můžete si vlasy učesat na pěšinku, nosit je s ofinou i bez ní, sčesat je za uši nebo si žehličkou nakroutit jednotlivé pramínky. Skvěle upravovat se dají také matným voskem, který na rozdíl od jiných přípravků nezatvrdá.

 

Jen jednu nevýhodu možná krátké účesy mají: I ten nejlepší krátký střih brzo přerůstá, a je proto nutné vlasy nechat častěji střihat. Můžou se tedy postupem času prodražit.

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Škola domácího barvení
Péče o vlasy
Rychlé a levné řešení! Nemusíte se objednávat ke kadeřnici, za barvu utratíte něco kolem stovky a změnu vzhledu…
Obyčejný neobyčejný culík
Péče o vlasy
Ačkoliv je fajn zajít si jednou za čas do kadeřnictví pro profesionální účes, většinou jsme na vlasový styling sami.…
Miniedice “náctiletí”: jak pečovat o vlasy
Péče o vlasy
V pubertě musí mladí a neklidní čelit celé řadě problémů. Od trapných rodičů, přes nešťastné první lásky, až po beďary…
Jak pečovat o vlasy v létě
Péče o vlasy
Stejně jako mohou sluneční paprsky poškodit Vaši pleť, mohou ničit i Vaše vlasy. Když k tomu ještě přidáte slanou nebo…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná