7 překvapivých věcí, které vám pomohou zhubnout

Pro Vaše tělo
Datum: 05.05.2019

Zdravé hubnutí je komplexní proces, takže zdravě jíst a cvičit nemusí k dosažení kýžené váhy vždycky stačit. Existuje ale pár překvapivých věcí, které vám dokážou pomoci s kily dolů. Stejně jako jakéhokoli jiného cíle, i vysněné váhy vám pomůže dosáhnout dobrá příprava a pozitivní přistup k věci. Pokud tedy jíte zdravě, cvičíte, ale k ideální váze vám pořád ještě trochu chybí, zkuste se inspirovat těmito sedmi tipy, které vám pomohou hubnout a ještě se cítit v pohodě.

1. POZITIVNÍ PŘÍSTUP

Výsledky studií ukazují, že pokud budete myslet pozitivně, spíše se vám podaří zhubnout a snadněji si také dokážete váhu udržet. Pozitivní přístup k věci dokáže divy nejen při hubnutí, a rozhodně vám při něm bude tím nejlepším pomocníkem. Tak myslete pozitivně a kila jistě půjdou dolů snáz.

 

2. PODÍVEJTE SE NA SVŮJ CÍL Z JINÉHO ÚHLU

Pokud chcete zhubnout o 20 kilo, nejspíš vám to přijde jako vzdálený, nesplnitelný cíl, ke kterému se jen stěží někdy doberete. Pokud je tohle i váš problém, zkuste se na to prostě podívat z jiné perspektivy – pokud si řeknete, že chcete shodit desetkrát dvě kila, zní to hned nadějněji, než když vás straší těch dvacet najednou. Definujte si tedy svůj cíl tak, aby vás to motivovalo ho dosáhnout.

 

3. NAPLŇTE SI LEDNICI

Pokud si naplníte lednici zeleninou a ovocem, budete mít méně na výběr, co během dne jíst, a riziko, že se přecpete něčím nezdravým, je tedy výrazně menší. Čím pestřejší vaše sbírka bude, tím lepší – zásobte se salátem, chřestem, lilkem a dalšími zdravými a chutnými alternativami. Tímhle způsobem sníte za den mnohem víc zeleniny a ovoce (na úkor nezdravého jídla), protože jinak by se vám prostě zkazilo. Nacpat si lednici zeleninou a ovocem je rozhodně investice, která se vám po zdravotní stránce vyplatí.

4. VYKLIĎTE ŠPAJZKU

Ve špajzu většinou uchováváme takové pochutiny, jako jsou sušenky, chipsy nebo hotová jídla, takže pokud chcete hubnout nebo prostě jen začít jíst zdravěji, preventivně ze špajzky všechny taková lákadla odstraňte. Místo toho jí můžete naplnit zdravějšími alternativami, jako je třeba quinoa, celozrnné krekry nebo luštěniny.

 

5. OBLEČTE SI TRÉNINKOVÉ OBLEČENÍ

Když chcete zvládnout pracovní pohovor nebo důležitou prezentaci, taky se oblečete tak, aby vám to co nejvíc hrálo do karet a pomohlo vám to vašeho cíle dosáhnout. To samé platí i při hubnutí – oblečte se tak, aby vás to motivovalo cvičit a dosáhnout tak své vysněné postavy. Když se na cvičení správně oblečete, určitě vám to půjde líp.

6. JEZTE POLÉVKU

Studie ukazují, že pokud si dáte před hlavím jídlem polévku, dostanete do sebe celkově méně kalorií, a spíš se vám tedy podaří zhubnout. Když si dáte polévku, budete navíc po hlavním jídle už nejspíš moc plní na to, abyste si dali i dezert, což taky není při hubnutí na škodu. Pokud tedy i vás trápí kila navíc, nezapomínejte na polévku. Jen se vyhněte smetanovým krémům, které jsou až moc tučné a kalorické.

 

7. ZVOLTE SI SPRÁVNOU HUDBU

Věděli jste, že když si k cvičení pustíte rychlejší hudbu, budete ve výsledku také cvičit rychleji. No a čím rychlejší cvičení, tím také více spálených kalorií a více kil dolů. Tak si příště ke cvičení pusťte nějakou pořádnou vypalovačku – nejen že vás dobře naladí, ale ještě vám pomůže shodit kila.

 

Možná se vám tyhle tipy mohou zdát překvapivé, ale uznejte sami, že na nich nejspíš něco bude. Tak se nechte inspirovat a uvidíte, že své ideální váhy nebo fyzičky dosáhnete snáze a veseleji.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Naše edice: Ashtanga jóga
Pro Vaše tělo
Vážené čtenářky, budeme pokračovat v seznamování s druhy jógy. Dnes se budeme věnovat Ashtanga józe. V minulém článku…
Infračervená lampa pro zdraví i krásu
Pro Vaše tělo
Vzpomínáte si na horské sluníčko, které měli doma naše prarodiče? Byl to takový menší přístroj, který se strčil do…
Piercing: Když krása bolí až moc
Pro Vaše tělo
Piercing patří mezi stálice módních doplňků těla. Přestože v českém prostředí má tato forma zdobení svůj největší boom…
Vnitřní strana stehna jak ze žurnálu? Žádný problém!
Pro Vaše tělo
Cvičení není vůbec snadné. Zvláště, pokud víme, že naším nejslabším místem je právě jedna konkrétní partie. U většiny…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: 7 překvapivých věcí, které vám pomohou zhubnout

Autor: Milada  |  Datum: 06.08.2019 07:34

Pozitivní motivace je hodně důležitá. Člověk musí mít radost z toho co dělá a nenutit se do toho. Pak to nebude mít žádný účinek a člověk u toho ani dlouho nevydrží. Mě třeba baví běhání. Krásně si u toho vyčistím hlavu a ještě dělám něco pro svoje zdraví. Zrovna včera jsem narazila na super nový boty na běhání na https://footshop.modio.cz/damske-boty , kde mají na boty akci, takže jsem díky slevovému kódu pro Footshop ušetřila, tak už se těším, až mi boty přijdou a vyzkouším je.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná