Choďte. Zkrásníte a zhubnete

Pro Vaše tělo
Datum: 02.05.2018

„Nemám čas navštěvovat fitcentrum.“ Věta, kterou lidé mnohdy odůvodňují absenci pohybu ve svém životě. Touha po svém zdravějším a hezčím já tak často zůstává jen u myšlenek, které doslova spláchne hektické životní tempo. Na to, aby člověk udělal něco pro své zdraví a dokonce i zhubl, nejsou, ale fitcentra a ani složité cvičící stroje potřeba. Velmi efektivní způsob, za který nevynaložíte ani korunu, můžete praktikovat téměř kdekoliv a kdykoliv. Jediné, co k tomu potřebujete, jsou vlastní nohy. Ano, je to skutečně tak – řeč je o chůzi. Jde o účinnou prevenci řady onemocnění, zejména pak těch srdečních. Dokonce pomůže ozdravit pleť, shodit nadbytečná kila a zlepšit vaši kreativitu. Délka a intenzita procházek se totiž podle vědeckých studií příznivě promítá do rozumových schopností.

Ujít byste proto měli alespoň dva kilometry denně. Půlhodinka svižné chůze odpovídá z hlediska pálení kalorií například čtvrthodinovému stoupání do schodů. Chcete-li efektivně formovat hlavně oblast hýždí a stehen, zkuste chůzi do kopce. Když zvolíte rychlejší tempo, spálíte za hodinu skoro 600 kcal. Pokud nemáte čas vyrážet do kopců, jako náhrada poslouží schodiště panelového domu.

 

Pro zlepšení vaší kondice je vhodné absolvovat třicetiminutové procházky přibližně šestkrát za týden. Dbejte i na to, jak chodíte. Není chůze jako chůze a je třeba dodržovat správnou techniku. Proto choďte plynule a zaměřte se na dodržování stejné délky kroků. Našlapujte pružně, vaše páteř a klouby to ocení. Efektivní je došlápnout nejdřív na patu a následně přenést těžiště těla směrem ke špičce. Ke správné chůzi patří hluboké dýchání a správné držení těla. Ramena a záda mějte uvolněné s mírným nakloněním vpřed.

 

 

Aby se výsledky dostavily, je dobré nastavit optimální intenzitu. A zde buďte obezřetní, rozhodně se nepřepínejte. Kýžený efekt by se nedostavil a naopak byste si mohli poškodit zdraví. A jak poznat, zda je náročnost chůze správně nastavena? Pokud nechcete počítat tepovou frekvenci, můžete se řídit tím, nakolik během chůze dokážete udýchat rozhovor. Jestliže vám nečiní problémy hovořit, je náročnost chůze nastavena správně. V případě, že upřednostňujete tvrdá data, můžete se řídit tepovou frekvencí. Pohybujete-li se mezi 60-90 % maximální tepové frekvence, gratulujeme. Jedná se o nejlepší možnou variantu. Jaké množství tepů odpovídá tomuto pásmu je u každého člověka individuální. Vaše konkrétní rozmezí však můžete snadno vypočítat podle vzorce. Maximální tepovou frekvenci vypočítáte tak, že od hodnoty 220 odečtete váš věk. Získané číslo poté vynásobíte hodnotou 0,6(60%) přičemž tento výsledek se rovná spodní hranici pásma, na kterém by se vaše tepová frekvence měla pohybovat. Horní hranici zjistíte tak, že hodnotu vaší maximální tepové frekvence vynásobíte číslem 0,9 (90%).

 

Pokud nemáte žádnou fyzičku, držte se u dolní hranice tepové frekvence. Je-li i ta pro vás velkým soustem, nebojte se zpočátku chodit v ještě nižší tepové frekvenci. Není nic důležitějšího než správný start, který vás od pohybu v dlouhodobém horizontu neodradí.

 

 

Jestliže chcete hlavně zhubnout, je optimální tepovou frekvencí 60% tepového maxima. Pro zlepšení celkové kondice volte vyšší tepovou frekvenci, ideálně mezi 75 - 90 % tepového maxima.

 

Když vás chůze zaujme jako sport, můžete se jí věnovat mnoha způsoby. Osvědčila se finská chůze známá jako Nordic walking. Jde o specifický pohyb s holemi, který z podstaty odpovídá běhu na lyžích. Kupředu jde levá noha a pravá ruka a poté pravá noha a levá ruka. Úplní začátečníci by měli začít s odborníkem, špatně prováděná technika může mít za následek bolesti v zádech. Nesporným kladem této techniky je schopnost vytvarovat 90% svalů, které při ní zapojíte. Díky práci s holemi spálíte i více kalorií. Řadu příznivců si získal i Nordic blading, což je pohyb s holemi na inline bruslích. I tímto sportem můžete efektivně snižovat hmotnost a zlepšovat fyzickou kondici. 

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Jak zhubnout? Jde to i bez diet a trápení!
Pro Vaše tělo
Jaro se neúprosně blíží, plavková sezóna téměř, i když to už trochu přeháníme, klepe na dveře a nás stále tíží…
Děsy, můry a zlé energie: jak se účinně bránit? (část 6)
Pro Vaše tělo
Část šestá: Kameny, které s námi souzní, a jak je nabít. Kameny nejsou jenom kameny. Pokud se o ně staráme dobře a…
Nepodceňujte snídani! Zlepšuje soustředění a zažene únavu!
Pro Vaše tělo
Unavení s těžkými očními víčky, neschopní se soustředit nebo si byť je utřídit myšlenky – tak vypadá ráno většiny z nás…
Choďte. Zkrásníte a zhubnete
Pro Vaše tělo
„Nemám čas navštěvovat fitcentrum.“ Věta, kterou lidé mnohdy odůvodňují absenci pohybu ve svém životě. Touha po svém…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Choďte. Zkrásníte a zhubnete

Autor: BARROSINVESTOR  |  Datum: 13.05.2018 01:45

Požádejte o půjčku s úrokovou sazbou ve výši 2%. Potřebujete finanční pomoc? Jste v jakékoli finanční krizi nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání? Potřebujete finanční prostředky na vypořádání vašeho dluhu nebo na splacení účtů? Máte nízké kreditní skóre a je těžké získat kapitálové služby od místních bank a jiných finančních institucí? Zde je vaše šance získat finanční služby od naší společnosti. Naše organizace dokázala poskytnout finanční prostředky mnoha jednotlivcům a organizacím. Získání úvěru z této úvěrové investiční společnosti je 100% Zajistěte a legitimita této transakce je 100% zaručena. nabízíme rychlou a spolehlivou půjčku v nejnižší výši 2% s dobou trvání od 1 do 20 let. Nabízíme následující finanční prostředky jednotlivcům. * Vzdělávací úvěry * Úvěry na konsolidaci dluhu * Úvěry na realizaci projektů * Komerční půjčka *Osobní půjčka * Podnikatelský úvěr Stavební úvěr Finanční ředitel: Francisco BARROS E-mail: fb06.1961@gmail.com Okamžitou reakci

Re: Choďte. Zkrásníte a zhubnete

Autor: Sabca  |  Datum: 21.08.2018 15:08

Doporučuju si pořídit takový botky, ve kterých chcete, aby vás každý viděl !! :D Takhle jsem to přesně udělala já, říkala jsem si, že když už jsem si sportovní boty pořídila, tak mi nesmí ležet v koutě, a to je pak krásná motivace :D New Balancky jsou na tohle nejlepší :) Kupovala jsem je třeba tady: https://www.eobuv.cz/new_balance.html

Re: Choďte. Zkrásníte a zhubnete

Autor: Sabca  |  Datum: 21.08.2018 15:09

<a href="https://www.eobuv.cz/new_balance.html">https://www.eobuv.cz/new_balance.html</a>

Re: Choďte. Zkrásníte a zhubnete

Autor: okfin  |  Datum: 11.06.2019 06:34

Potřebujete urgentní půjčku na financování svého podnikání nebo osobního účelu? Jsme certifikovaní a legitimní mezinárodně licencovaní soukromí věřitelé. Nabízíme úvěry firmám, firmám a jednotlivcům za dostupnou úrokovou sazbu 4,25%. Může se jednat o krátkodobý nebo dlouhodobý úvěr, nebo i když máte špatný úvěr, zpracujeme váš úvěr, jakmile obdržíme vaši žádost. jsme nezávislá finanční instituce. V průběhu let jsme vybudovali vynikající pověst při poskytování různých typů úvěrů tisícům našich zákazníků. E-mail: frolex.okfinance110@gmail.com

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná