Přední kadeřníci radí - nyní na téma krátké vlasy!

Péče o vlasy
Datum: 30.09.2014

Trendy ve stylingu, volba účesu a péče o vlasy. Tři faktory, které rozhodnou o tom, jak bude vlasová image vypadat. Magazín Buď Krásná spouští na toto téma atraktivní seriál rozhovorů. Dozvíte se, jak být trendy a šik. Na dotazy reaguje šestice předních kadeřnických salonů.

V první epizodě se vlasoví experti zaměří na krátké vlasy. Na otázky magazínu Buď Krásná reagují SALON ROBERT STARÝ, Oskar salon hair creation, HAIRBORN®, Ellements kadeřnictví, Art-Ego a Bedivine.

 

Pokud se i vy chcete na něco zeptat, neváhejte a pište k nám do redakce. Rádi za vás vaše dotazy kadeřnickým salonům položíme. Vaše i další zajímavá témata zpracujeme v dalších epizodách. Proto čtěte a lajkujte! :-)

 

SALON ROBERT STARÝwww.robertstary.cz

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Už se nedržíme unisexových střihů, ale opět přichází i u krátkých vlasů více ženskosti. Nelze říci tak a teď budeme všichni stříhat stejný účes všem. Tak to naštěstí nefunguje. Je však znát inspirace z 90. let, delší vlasy na krku a look nedbalého plážového vzhledu s hrubší texturou.

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

Nepodceňujte závěrečný styling i u krátkých vlasů! Naopak!

 

Kvalitní péče v podobě šamponu a kondicionéru je na prvním místě. Připraví vlasy na finální styling, který díky tomu bude dobře vypadat nejen prvních 30 minut ale celý den. Jakou konkrétní pastu, sprej či pěnu zvolit, Vám poradí dobře pouze váš kadeřník. Ten zná Vaše vlasy nejlépe a měl by vědět, co jejich struktuře svědčí. Krátké vlasy vyžadují častou úpravu. Oproti delším je však rychlejší takže s dlouhovláskami si není co vyčítat.

 

„Nesnažme se kompletně zkopírovat trend” - Salon Robert Starý

 

Jak si vybrat ten správný účes?

Intuice a dobrý kadeřník, kterému můžete věřit. Ten už by měl poradit, co typově se hodí k Vašim vlasům, tvaru obličeje a vaší osobnosti. Ale i Vy mu sdělte své pocity, co máte ráda a naopak. Nesnažme se kompletně zkopírovat trend. Inspirujte se jím. Výsledný koktejl bude ten správný účes pro Vás.

OSKAR SALON HAIR CREATION, www.studio-oskar.cz

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Trendy účesy pro krátké vlasy, je prostříhané mikádo s krátkou ofinou. Účes by měl působit svěže a poukazovat na ženské přednosti.

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

K péči o krátké vlasy doporučujeme kvalitní vlasovou kosmetiku Sebastian a Alterna. Pro dodání silné hydratace a lesku je výborný proteinový gel Cellophanes.

 

„Na krátký střih je nejvhodnější oválný obličej”- Oskar salon hair creation

 

Jak si vybrat ten správný účes?

Při výběru střihu se musí dbát nejen na hustotu a kvalitu vlasů, ale také na proporce obličeje a těla. Na krátký střih je nejvhodnejší oválný obličej.

HAIRBORN®, www.hairborn.cz

„Letos jsou nejvíce žádané Splashlights - doteky slunce”- HAIRBORN®

 

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Trendy krátké vlasy jsou hlavně ty zdravé s precizním střihem. V uplynulém roce bylo u nás v salonu velice žádané krátké mikádo nebo kraťounké pixie.

 

V salonu milujeme zřetelnou texturu vlasů, které byly předtím dokonale zpracované. Trendy look krátkých vlasů se nejlépe zdůrazní barvou - letos jsou nejvíce žádané tzv. Splashlights - doteky slunce. V krátkých vlasech se barvou zvýrazní odraz světla nebo slunce, vlasy jsou svěží a živé.

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

O krátké vlasy se pečuje v podstatě stejně jako o ty dlouhé. Důležitá je kvalita vlasů a k ní vhodná kosmetická péče. U některých krátkých vlasů se používá styling ve větší míře, proto je dobré při každém mytí vlas důkladně šamponem vyčistit, vyživit a následně zavřít kondicionérem.

 

Jak si vybrat ten správný účes?

V každém profesionálním vlasovém salonu Vám Váš kadeřník poradí vhodnost Vámi vybraného účesu podle tvaru Vašeho obličeje. Barvy se vybírají k tónu Vaší pleti a obecně je vhodné poradit se s kadeřníkem, který umí Vámi vybraný účes ve většině případů uzpůsobit na míru klientce s ohledem na kvalitu a hustotu jejích vlasů.

ELLEMENTS CENTRUM ZDRAVÍ A KRÁSY, ellements.cz

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Nevím na kolik je nutné hovořit o trendech v účesech pro krátké vlasy.
Vždy při vytváření střihů krátkých vlasů, musíme brát v úvahu více faktorů. Mimo kvality vlasů a tvaru obličeje, také fakt, zda si žena zvládne upravit vlasy sama bez větších obtíží doma.

 

„Pro stále svěží vzhled tvaru účesu doporučuji častějí mytí vlasů” - Ellements

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

Základ je samozřejmě dobrý střih vlasů a dále doporučuji pro stále svěží vzhled tvaru účesu častější mytí vlasů. Podmínkou pro tento způsob úpravy je správná volba vlasové kosmetiky, jak na úrovni péče tak i stylingu.

 

Jak si vybrat ten správný účes?

Poraďte se se svým kadeřníkem a nechte si navrhnout správný tvar a délku vlasů.

ART-EGO, www.art-ego.cz

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Trendem pro rok 2014 v účesech pro krátké vlasy je hlavně vzdušnost, jednoduchost a elegance. Můžeme sem zařadit i mikádo účesy.

 

„Ne na každé vlasy je krátký sestřih vhodnou volbou”- Art-Ego

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

Pokud jste se rozhodli, mít krátké vlasy, rozhodně si nemyslete, že se o ně nebudete muset tolik starat. Některé účesy pro krátké vlasy vyžadují větší péči než účesy pro dlouhé vlasy. Je zapotřebí se hlavně s Vaším kadeřníkem poradit o vhodné modelační pastě a následné úpravě.

 

Jak si vybrat ten správný účes?

Pří výběru vhodného účesu, je zapotřebí brát v úvahu Váš tvar obličeje a kvalitu Vašich vlasů. Ne na každé vlasy je krátký sestřih vhodnou volbou.

BEDIVINE, www.bedivine.cz

Jaké jsou trendy účesy pro krátké vlasy?

Letošním trendem účesů pro krátké vlasy je střih, tzv. „Bob‟, který je v partiích u uší a na krku kratší a v horních partiích jsou vlasy delší a odlehčené, tak aby vznikl objem. Tento střih lze zkombinovat jak s ofinou, tak i s patkou k jedné či druhé straně. Je vhodný pro jemné i husté vlasy. Dalším oblíbeným účesem je kratší mikádo, které je v zadních partiích na temenu kratší do tvaru tzv. „bouličky‟ a do předních partií směrem k uším a lícním kostem se prodlužuje, čímž opticky zužuje obličej a prodlužuje krk. Trendy jsou však i velmi krátké střihy, u kterých ovšem záleží na tvaru hlavy.

 

„Zpravidla bývá péče o krátké vlasy jednodušší než o vlasy dlouhé”- Bedivine

 

Jak pečovat o krátké vlasy?

Péče o krátké vlasy je individuální. Záleží, zda jsou vlasy přírodní či barvené nebo odbarvené. To hraje důležitou roli při výběru vhodného šampónu, který by měl být doporučen v profesionálním salonu. Avšak zpravidla bývá péče o krátké vlasy jednodušší než o vlasy dlouhé, vzhledem k tomu, že krátké vlasy bývají častěji ostříhané a tím i zdravější. Správně provedený střih u krátkých vlasů by měl vydržet 1-3 měsíce. Důležitou roli při péči a úpravě hraje i dobře zvolený styling.

 

Jak si vybrat ten správný účes?

Při volbě účesu je důležité brát v potaz více aspektů, jako je přání a styl zákaznice. Zda je člověk spíše sportovního, elegantního nebo extravagantního stylu. Důležitý je i tvar obličeje daného člověka. Při příchodu do salonu by měl umět kadeřník správně poradit a doporučit účes, tak aby těmto aspektům odpovídal a tím vznikl hezký a přirozený vzhled. Ráda svým klientům ukazuji i obrázky účesů proto, abych nejlépe pochopila jejich přání a zároveň jim ukázala nové trendy.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Moje oblíbená značka vlasové kosmetiky? Paul Mitchell!
Péče o vlasy
Pokud nejste z oboru nebo nemáte ve svém okolí kadeřnický salón používající produkty společnosti John Paul Mitchell…
Proč nezapomínat na vlasový kondicionér?
Péče o vlasy
Pokud zrovna nejste stoupenkyní alternativních kosmetických směrů, šampon je při mytí vlasů vaším stabilním partnerem.…
Barva na vlasy Garnier Olia: vyzkoušeno!
Péče o vlasy
Jsem už zkušená experimentátorka domácích barev na vlasy. Tentokráte jsem si vzala na paškál olejovou permanentní barvu…
Učesaná neučesaná: Upravte rozpuštěné vlasy do super účesu!
Péče o vlasy
Dlouhé vlasy nikdy nevyjdou z módy. To je fakt starý tisíce let. Samozřejmě nám mohou módní značky a kadeřníci od rána…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Přední kadeřníci radí - nyní na téma krátké vlasy!

Autor: Tera  |  Datum: 28.10.2014 19:22

Nosila jsem vždy dlouhé vlasy, myslela jsem si, že mi sluší. Pak jsem k narozeninám dostala změnu v salonu Probeauty. Vzali si mě do parády největší odborníci na účesy, kosmetiku a módu a odešla jsem s krátkým sestřihem, který mě omladil minimálně o 10 let. Doporučuji všem.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná