Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Trendy
Datum: 10.07.2018

Pokud se nechystáte na intimní svatbu ve dvou jen se svědky případně s pár blízkými, je příprava a koordinace svatby velice náročnou záležitostí. Na to, aby se na vaší svatbě sešlo třeba kolem padesáti lidí, vůbec nemusíte zvát strýčka z třetího kolene. Stačí mít sourozence, bratrance či sestřenice. Pokud už i ti mají partnery a děti, rozrůstá se počet hostů geometrickou řadou, aniž byste si s partnerem plánovali větší svatbu. Koordinace je tedy klíčový faktor k hladkému průběhu svatby, proto ani ta nemůže v naší speciální svatební edici chybět.

Hostina, dekorace a program

Jestliže chystáte středně velkou svatbu přibližně do padesáti osob, dá se bez profesionální pomoci realizace svatby ukočírovat. Tedy za předpokladu, že mají vaši rodiče a další blízcí, kteří vám se svatbou pomohou organizační vlohy. Když máte vyřešené místo, termín a svatební šaty, musíte pokud možno paralelně začít řešit také místo konání hostiny, dekoraci, svatební menu, občerstvení a doprovodný program.  Ten může být tvořen živou hudební produkcí, vypouštěním balonků, zábavným představením a svatební tombolou.

 

Krásná svatba nemusí být drahá

Celá svatba bývá poměrně finančně nákladnou záležitostí a v době, kdy má mnoho mladých párů hypotéky na bydlení, není ničím výjimečným, že si zamilované dvojice nemohou dovolit nákladnější provedení svatby. Vůbec to ale neznamená, že by se to automaticky promítlo na celkovém dojmu a atmosféře. Vždy záleží na osobní kreativitě. Prostory, kde se má hostina uskutečnit, si může nevěsta vyzdobit sama s maminkou a se svými kamarádkami podle vlastních představ. V případě nutnosti tak ušetří za externí aranžérku a floristku. Totéž může platit i pro pečení svatebního cukroví. Zapojit se může celá rodina. Když se začne včas a ženská část rodiny spojí síly, s přehledem napečou pro všechny svatebčany.

Dnes není vůbec žádná výjimka, slavit na zahradě nebo na chalupě u kamarádů. K aromatu domácího cukroví se na zahradě přidá vůně grilovaného masa a spolu s dobrým vínem a pivem vytvoří příjemný gastronomický svatební zážitek.

 

Veselé focení

Zpestřením každé svatby pak může být zábavné focení s nalepovacími kníry, v parukách a s velkými slunečními brýlemi. Potřebný zábavný arzenál najdete buď v hračkářstvích, nebo přímo ve specializovaných obchůdcích zaměřených na zábavné akce. Pokud nejste konzervativní, užijete si u toho spoustu legrace a zůstanou vám na památku jedinečné snímky.

 

Krásný svatební den si tak může užít jednoznačně každý i v případě, že má na vše omezenější rozpočet.

 

Když rozpočet netrápí

Kdo se nijak zvlášť omezovat nemusí, může si najmout externí aranžérku s floristkou a externí catering. Ideální je pak svatbu situovat do blízké lokality jako je samotný obřad, aby hosté nemuseli nikam přejíždět. Pokud se nechcete starat vůbec o nic, můžete dát vše na starost také externí svatební koordinátorce ze specializované agentury. Ta pro vás zajistí kompletně vše a pomůže vám zorganizovat celý svatební den. 

Osobní tip redaktorky Buď Krásná

Pocházím ze Zlínska a mám slabost pro zámky. Proto má volba padla na Zámek Napajedla v obci Napajedla. Všem čtenářkám, které zvažují svatbu na zámku právě ve zlínském regionu, tento zámek velmi doporučuji. Pro všechny, které zámecká svatba láká a pro všechny které zajímají podrobnosti, přidávám svoji osobní zkušenost:

 

Svatební obřad se koná v nádherném zámeckém zrcadlovém sále. Následná hostina s oslavou probíhá rovněž na zámku. Kde konkrétně závisí na počtu svatebčanů. Pokud jde o aranž svatební tabule, máte tři možnosti. Buď si ji zajistíte samy, nebo ji svěříte externistovi anebo necháte výzdobu na Zámku. Já se rozhodla realizaci slavnostního aranžmá nechat na Zámku a byla jsem maximálně spokojena. Pokud budete chtít, zajistí zde pro vás i ostatní záležitosti spojené se svatebním dnem.  Manažerka Zámku Napajedla Petra Psotková je velmi přátelská empatická osobnost. Ráda vám poradí a ráda vyjde vstříc vašim představám o ideální svatbě. 

Dalším pozitivem svatby na tomto zámku je fakt, že má k dispozici svoji zámeckou svatební koordinátorku. Výhoda je v tom, že nejde o nikoho zvenčí, ale naopak o někoho, kdo zámek dobře zná a má se svatbami v něm již bohatou zkušenost. Že váš svatební den proběhne dokonale hladce, zajistí právě ona. Jmenovitě jde o Ivu Janálovou, která má profesionální zkušenosti nejen v koordinaci a organizaci svateb, ale také v produkci společenských akcí, kongresů a přehlídek v rámci její umělecké, produkční a modelingové agentury. S Ivou Janálovou se mi stejně jako s Petrou Psotkovou komunikovalo skvěle a pokud hledáte příjemný lidský přístup a profesionalitu na jednom místě, je pro vás svatba na Zámku Napajedla ideální volbou. Z osobní zkušenosti potvrzuji, že zorganizovat svatbu opravdu není legrace. Byla jsem tedy vděčná za to, že na Zámku mají svoji koordinátorku, která mi vyšla ve všem vstříc a navíc i skvěle poradila. Zodpovědně mohu říci, že velkou měrou přispěla k tomu, že můj velký den byl opravdu dokonalý. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla originální prohlídka zámku pro svatebčany a pro mě s manželem krásná svatební noc v zámeckém apartmá. Pokud vás nadchlo mé nadšení a má zkušenost, můžete zapátrat také samy na webových stránkách zámku: www.zameknapajedla.cz/svatba-na-zamku

Lenka Tomandlová

 

A co na to naše čtenářky?

Jak probíhala vaše svatba? Měly jste koordinátorku či nikoliv? Co vše jste si zajišťovaly samy a co vše jste nechaly na odbornících? Co vše vás při organizaci svatby překvapilo a co vám dalo nejvíc zabrat? Na vaše vzpomínky se těší redakce Buď Krásná.

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Módní návrháři – Jimmy Choo
Trendy
Když se řekne Jimmy Choo, téměř každému se vybaví boty. A nejen ledajaké boty – krásné boty. Jimmy Choo zkrátka patří…
Jak přežít firemní vánoční večírek
Trendy
Vánoce jsou již za dveřmi a spolu a nimi nastává také období nejrůznějších večírků. Ty bývají samy o sobě dost náročné…
Bezpečně domů i v noci
Trendy
S krátícími se dny si pomalu, ale jistě musíme zvykat na představu, že domů se budeme v nadcházejících měsících vracet…
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Autor: sarkanova  |  Datum: 25.04.2016 16:00

Nevite kde se daji sehnat nejake ty dekoracni veci? Ja se v tomhle musim priznat moc neorientuju a potrebovala bych neco pokoupit. Diky

Re: Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Autor: sarkanova  |  Datum: 26.04.2016 15:14

Ahoj nevestinky, hledam dobry a ne predrazeny eshop kde bych sehnala plno dekoraci a ruznych vecicek na doladeni svatby. Kdo neco takoveho zna sem s tim. diky

Re: Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Autor: lenka.dobby  |  Datum: 26.04.2016 16:12

jasne sarko podivejte se na svatebni dekorace pce, je to eshop s moc hezkymi vecmi a je tam snad opravdu uplne vsechno a ahlavne cenove v pohode

Re: Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Autor: javurek  |  Datum: 07.04.2017 07:15

Já jsem si třeba při koordinaci svatby přivolala na pomoc koordinátorku http://luciehola.cz/ bez ní bych to asi nezvládla tak v klidu a jako hodně kamarádek bych svůj velký den prožila ve stresu. Sice za koordinátorku zaplatíte taky nemalou sumu ale podle mě se to určitě vyplatí.

Re: Speciální svatební edice: Koordinace svatby

Autor: Masáže Petra Roubalíková  |  Datum: 18.10.2018 11:01

<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná