Krátké vlasy nejsou pro každého

Péče o vlasy
Datum: 17.07.2013

V poslední době se téměř stává povinností každé ženy mít alespoň jednou za život krátké vlasy. Ať už se podíváme kamkoli, vidíme spousty žen, které mají vlasy krátké, občas dokonce ještě kratší než mikádo, a i tak vypadají dobře a žensky. Dokonce i celebrity světového formátu propadly tomuto trendu. Na druhou stranu, když přijdeme s požadavkem na ostříhání vlasů ke kadeřnici, mohou nás některé začít děsit, že se krátké vlasy k našemu obličeji nehodí. Jaká je tedy ve skutečnosti pravda? Hodí se účesy z krátkých vlasů jen k některému typu žen?

Typ Obličeje

 

Typ obličeje je nejspíše to nejdůležitější, na co bychom se měly zaměřit, pokud se rozhodneme zkrátit vlasy. Než si z katalogu vybereme vysněný účes, měly bychom mít určitou představu, jestli se k nám hodí nebo ne, případně jak ho upravit, aby nám sedl.

 

Hranatý obličej potřebuje ke svým jasně definovaným konturám měkký kontrast. Nechceme přeci zbytečně upozorňovat na čelist, bradu nebo jiné ostré hrany v obličeji. Co si můžeme dovolit, jsou ofiny a stupňovité sestřihy, které obličej příjemně orámují, aniž by zbytečně poukázaly na nedostatky jeho tvaru. Ofina by měla směřovat na stranu a opět je zde možné stupňovité sestříhání.

 

Oválné obličeje jsou zcela optimální a univerzální obličeje, ke kterým pasují veškeré účesy, které si majitelky tohoto typu zamanou nosit na hlavě. Doporučit ovšem lze umístění pěšinky doprostřed účesu, jelikož taková pěšinka dodá naší hřívě na objemu i bez dalších nezbytně nutných sestřihů. Rovněž je zde jedno varování a to ohledně ofiny – neměla by být příliš krátká, aby nezvýraznila podlouhlý tvar obličeje, ovšem která z nás by chtěla chodit s ofinou, která vypadá, jako by někomu ujely nůžky doma v koupelně?

 

 

Srdcovitý tvar by se měl zaměřit na výsledné umístění objemu účesu do úrovně brady. Využít v tomto případě můžeme všech triků, které nás jen napadnou – loken, vln, tupírování, sestříhání, natočení, ofin a dalších. Sestřih může rovněž mít objem hned od kořínků, ale měly bychom dbát na to, že u uší musí sestřih být úzký. Upravit bychom si tak mohly například mikádo, kterému necháme protenčit konce vlasů pod úrovní brady.

 

Kulatý obličej je velice nevhodný pro pěšinku uprostřed hlavy, ač ji spousta žen takto ráda umisťuje. Zapomenout bychom měly i na geometrické sestřihy, obojí by zbytečně zdůrazňovalo plnost obličeje a tudíž bychom tak opticky mohly nabrat několik kil navíc. Vlasy bychom si také neměly nechat ustřihnout výše než nad rameny a ofinku bychom měly sčesat někam ke straně. Dovolit si můžeme stupňovité sestřihy, ale co bychom určitě měly alespoň jednou vyzkoušet, je dodatečný objem v horní části hlavy, který nám opticky prodlouží obličej a my tak nebudeme vypadat jako kulička.

 

 

Typ vlasů

 

Další, na co bychom se při výběru účesu měly zaměřit, je náš typ vlasů. Když už víme, jaký máme typ obličeje a co bychom si asi tak rády nechaly ostřihat, musíme se zaměřit i na fakt, zda máme vlasy jemné, pevné, husté, řídké, rovné nebo vlnité – pro každé vlasy se totiž opět hodí něco jiného, a tak by nám vybraný účes nakonec vůbec nemusel držet nebo by naopak udělal nežádoucí objem. Nejhorší variantou je, že by vlasy mohly trčet do všech směrů, jak by se jim zachtělo, a výsledek by byl tristní.

 

Pevné lokny se podle všech informací a zdrojů prý nejhůře upravují, právě když jsou krátké. Jejich majitelky by mohly vyprávět. Přesto se dá říci, že většina takových vlasů se dá upravit do velmi pěkných účesů, pokud jsou lokýnky správně upravené – tzn. nejlépe odstupňovanými sestřihy. Geometrické střihy se rozhodně nedoporučují, nesplňovaly by vstupní požadavky majitelky a výsledek by vypadal hrozně.

 

 

Jemné a rovné vlasy jsou také těžkým oříškem. Spoust kadeřnic si neodpustí poznámku, že jsou na nic, protože pořádně nedrží a nevytváří řádný objem, ale i tak se s nimi dají dělat divy. Vhodné jsou například tupé sestřihy nebo geometrické účesy – mikáda, chlapecké střihy atd. Proveditelné jsou i odstupňované střihy, ale krycí vlasy by neměly být příliš krátké – výsledný efekt by opět byl zkažený. Dojem lze vylepšit několika zesvětlenými pramínky melíru, které opticky vytvoří objem.

 

Řídké a kudrnaté vlasy – pro tyto vlasy jsou ideální stupňovité sestřihy, ale krycí vlasy by opět neměly být příliš krátké. Nejvíce vhodné jsou nejspíše chlapecké sestřihy, ale to samozřejmě záleží na každé z nás. Při výběru účesu bychom se ovšem předně měly zamyslet, zda máme dobrého kadeřníka, který bude respektovat přirozený směr vln a loken.

 

 

Husté a rovné vlasy se absolutně nehodí pro tupé a rovné sestřihy, výsledkem by byla takzvaná „helma“. Husté vlasy vypadají nejlépe v účesech, které je odlehčí. Nejlepší je tedy stupňovité sestřihání, ale přechody mezi jednotlivými stupni by měly být harmonické. Dobře působí i dvojité sestřižení, kdy pod delšími krycími vlasy jsou už jen vlasy krátké. Dobře vypadají i lehčí a vzdušnější ofiny.

 

Když si to tedy zrekapitulujeme, krátké vlasy si může dovolit skoro každá žena. Ovšem ne každý střih nám musí sedět a otázkou zůstává, zda je rozumné vyměnit osvědčený účes, se kterým jsme spokojené, za risk, jehož následky si na hlavě poneseme ještě pořádně dlouhou dobu. Přestože jsou krátké účesy moderní a v létě nepochybně oceníme, že nás dlouhé vlasy netíží a zbytečně nehřejí, měly bychom si možná raději koupit hezkou gumičku nebo jiný vlasový doplněk, abychom si několik měsíců nemusely zoufat a nadávat si, že jsme vlasy ostříhaly. Ostříhání kadeří je nevratné a proto bychom si ho měly řádně rozmyslet.

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Tekutým šampónům odzvonilo! Proč jsou tuhé super, jak na ně?
Péče o vlasy
Že je tuhé mýdlo běžný mycí prostředek na naše tělo a najdeme ho v každé domácnosti, to se není čemu divit. Je levné,…
Kašlete na chemii! Myjte si vlasy žitnou moukou!
Péče o vlasy
Někdo na ně nahlíží jako na podivíny, někdo je má za odvážné, jiní si zas myslí, že jde o mýty a výmysly. Faktem ovšem…
Novinka od L’Oréal Paris: barva na vlasy Excellence Créme
Péče o vlasy
Taky občas přemýšlíte o tom, zda si trvalým barvením neničíte vlasy? Mezinárodní magnát vlasové kosmetiky, značka L…
Miniedice “náctiletí”: jak pečovat o vlasy
Péče o vlasy
V pubertě musí mladí a neklidní čelit celé řadě problémů. Od trapných rodičů, přes nešťastné první lásky, až po beďary…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Krátké vlasy nejsou pro každého

Autor: Hanka Suchá  |  Datum: 10.02.2014 15:58

Já jsem dlouho hledala vhodný účes, ale většinou jsem měla polodlouhé vlasy. Krátký účes mě vždy lákal, ale nikdy jsem neměla odvahu se ostříhat. Stejně tak jako jsem hledala účes, tak jsem hledala i dobrého kadeřníka….až jednoho dne jsem ho našla, respektive JI jsem našla.:-) Hned co jsme se poprvé viděly, tak mi říká, že by mi slušěly krátké vlasy a že jdeme do toho! No měla jsem trochu strach, tak jsem začaly stříhat postupně. Každou návštěvu byly vlasy o něco kratší. Až jedno krásného dne koukám, že jsem vlastně na kluka a je to naprosto boží. Momentálně bych rozhodně neměnila. Všichni okolo mi říkají, jak jsem prokoukla a že mi to náramně sluší, tak proč bych to měnila, že jo.:-) Každopádně jestli také uvažujete o krátkém sestřihu, tak rozhodně doporučuji si najít opravdu dobrou kadeřnici nebo kadeřníka, který vám narovinu dokáže říct, co by vám slušelo a hlavně vás do ničeho nenutí. A co vy holky, změnily jste někdo radikálně svůj účes?

Re: Krátké vlasy nejsou pro každého

Autor: Veronika M  |  Datum: 11.02.2014 15:12

Krátké vlasy vypadají sexy. Vždycky jsem chtěla krátký sestřih vyzkoušet, ale nikdy jsem neměla tu odvahu. Nejkratší vlasy co jsem kdy měla byla podkova a musím říct, že to byla z dlouhých vlasů příjemná změna, taková lehkost :) Užívala jsem si tu možnost vypadat pokazdé jinak.. vyžehlené, zvlněné, rozcuchané.. no nebylo to vůbec špatné, že bych se k tomu zase vrátila ;) Teď mám vlasy dlouhé, jemné a nedrží tvar, takže s tím se moc dělat nedá.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná