7 kroků, jak na super rychlou manikúru

Péče o nehty
Datum: 26.04.2015

Snad každá žena touží po dokonalých drápcích – jak na ně je tedy nadmíru důležité. Která z nás má koneckonců čas na to, aby mohla hodiny vysedávat u manikúry a snažit se o dokonalý lesk bez šmouh a nedokonalostí? Na druhou stranu ale za každou cenu chceme, aby naše nehty vypadaly pořád báječně. Toho se prostě vzdát nejde. Přicházíme vám proto na pomoc a přinášíme jednoduchý postup, jak na super rychlou manikúru. Jdeme na to!

1. odstraňte starý lak

Krásná sada nehtíků se neobejde bez čistého plátna. Odstranění starého laku je tedy jedním z nejdůležitějších kroků super rychlé manikúry. Odlakovač zbaví nehty veškerého laku, který na nich máte. Po odlakování si umyjte ruce teplou vodou, čímž smyjete zbytky odlakovače. Teplá voda zároveň změkčuje kůžičku kolem nehtů, a tak ji můžete snadněji zatlačit.

 

2. zkraťte

Pomocí nůžtiček na nehty upravte své drápky do požadované délky. Někdo dává přednost krátkým nehtům, protože je jednodušší s nimi třeba psát na počítači, délka nehtů ale záleží jen a jen na vás. Vždy se však snažte, aby byly stejně dlouhé, protože celkový dojem je pak efektivnější a dokonalejší, než když máte jeden nehet dlouhý a druhý krátký.

3. opilujte a vyleštěte

Pak přichází na řadu tvarování a leštění. Každý nehet postupně opilujte pilníčkem. Pro skvělé výsledky vždy pilujte jen jedním směrem. K vyhlazení veškerých hrbolků na jejich povrchu použijte lešticí pěnový blok. Poté nehty jemně otřete, čímž se zbavíte veškerých nečistot, které by mohly dělat na laku neplechu.

 

4. naneste podkladový lak

Podkladový lak slouží k tomu, že barevný lak na nehtech lépe drží, a současně zamezí různému zabarvení nehtů, které může způsobit tmavý lak. Podkladového laku vždy nanášejte jen tenkou vrstvičku – dříve tak uschne a vaše manikúra nebude trvat věky.

5. Aplikujte lak

A nyní přichází na řadu ta zábavná část: vyberte si barvu vašich drápků. V oddělení líčení v obchodních domech nebo drogériích na vás čeká nepřeberná škála různých možností, takže se nemůže stát, že byste si nevybrala. Změnit barvu je naštěstí rychlé a snadné, a tak můžete vyzkoušet všechny odstíny, které se vám líbí ze všech nejvíc. Někteří odborníci na nehty však doporučují zvolit světlejší lak, protože malá odloupnutá místa nejsou tolik vidět, jako je tomu u tmavého laku. Konečná volba je ale jen a jen na vás. Lak naneste ve dvou tenkých vrstvách.

 

6. nakonec Přetřete vrchním lakem

Nakonec nehty přetřete bezbarvým vrchním lakem. Ten pomáhá zafixovat barvu a nehtům dodá neodolatelný lesk. Opět dbejte na to, abyste nanesla jen tenkou vrstvičku, která rychle schne – díky tomu bude vaše manikúra hotová cobydup. Můžete si vybrat buď podkladový a vrchní lak 2 v 1, nebo si pro jednotlivé kroky koupit každý lak zvlášť.

7. vyzkoušejte rychlé schnutí

A teď je čas si vzít do ruky časopis nebo televizní ovladač, pohodlně se uvelebit na pohovce a nechat lak schnout. Když však pospícháte, zkuste techniku rychlého schnutí. Jedna možnost je ponořit nehty na minutku dvě do hodně studené vody. Také můžete nehty chvíli nastavit před větrák, postříkat je olejem na vaření ve spreji, vysušit fénem na vlasy nebo strčit ruce do mrazáku. Díky těmto metodám lak uschne mnohem rychleji, než kdybyste nalakované nehty nechala schnout samovolně.

A co na to naše čtenářky?

Jak často se věnujete manikúře? Dvakrát v týdnu? A také nemáte ráda, když jdete ven s nenalakovanými nehty? Nebo to máte jinak? Máte jiné užitečné tipy na rychlou manikúru? Sem s nimi!

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Sprosté slovo? Záděra!
Péče o nehty
Záděry, záděrky - obvykle jsou malé, přesto dokáží napáchat nezvykle velkou škodu. A to nejen na našem vzhledu, ale…
I nehty potřebují péči, jak je nalakovat na léto?
Péče o nehty
Nehty byly, jsou a budou důležitou součástí naší osobnosti. Nehty jsou to první, čeho si lidé všímají, když jim podáme…
Prošlé laky na nehty nevyhazujte! Víme, jak je zpracovat!
Péče o nehty
Laky s prošlou expirační lhůtou patří do odpadkového koše. Ačkoliv jsme se vám snažili toto tvrzení vetřít pod kůži…
Miniedice “náctiletí”: jak pečovat o nehty
Péče o nehty
Každé životní odbdobí má svá specifika, a s tím spojené starosti a radosti. Období puberty a dospívání je…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná