Jak na manikúru, která se neodlupuje

Péče o nehty
Datum: 28.05.2015

Nabízíme vám několik užitečných a vyzkoušených rad, jak na manikúru, která se jen tak neodloupne a neodštípne. Není nic horšího, než když se pipláte s dokonalou manikúrou a ta se vám za chvilku na nějakém místě sloupne. Naše rady vycházejí ze zkušeností nabytých metodou pokus-omyl a také z malého výzkumu v této oblasti, který jsme provedli. Díky těmto tipům vaše manikúra vydrží bez odloupnutí či jiných nedostatků o poznání déle. Uvidíte sama!

1. nejprve nehty ostříheje a opilujte

Prvním z našich tipů, jak na manikúru, která se neodloupne, je si před lakováním nehty ostříhat a opilovat. Pokud trpíte na roztřepené konce nebo máte nehty rozdvojené, pak má lak větší tendenci se odloupávat. Odlupování lze předcházet v první řadě pilováním jedním směrem. Než budete v manikúře pokračovat, věnujte těmto otázkám patřičnou péči. Když budete mít před lakováním nehty pěkně ostříhané a opilované, pak sama uvidíte, že se lak bude odlupovat o poznání méně.

 

2. zvolte kvalitní lak

A v tom to všechno vězí. Pokud nepoužijete kvalitní lak na nehty, tak se vaše manikúra s největší pravděpodobností začne odlupovat relativně brzo. Ale nemyslete si, že kvalitní lak je jen o ceně. Osvědčeně určitě fungují dražší značky, jako je Essie a Sally Hansen Complete Salon Manicure. Tyto laky vám na nehtech hravě vydrží 7–10 dní bez odloupnutí, poté už budete muset poškozená místa tu a tam poopravit.

3. naneste alespoŇ dvě vrstvy

Pro nejlepší výsledky je dobré nanést vždy více vrstev vámi zvoleného barevného laku. U většiny laků na nehty je nutné nanést dvě vrstvy, u některých dokonce i tři. Když totiž nanesete jen jednu, pak se lak bude odlupovat mnohem snadněji. Každou vrstvu nechte schnout dvě minuty, než nanesete další.

 

4. aplikujte vrchní lak

Vrchní lak vám pomůže lak na nehty zafixovat a vytvoří tak ochrannou bariéru proti odloupnutí. Nefunguje dokonale, ale pomáhá. Další věc, kterou byste si měla o vrchním laku zapamatovat, je nanášet ho každé 2–3 dny, čímž riziko odloupnutí ještě snížíte. Když ho nanesete pouze jednou, pak ochrana proti odloupnutí nebude tak velká.

5. ponořte nehty do ledové vody

Ponoření nehtů do ledové vody chvilku po nalakování přispívá ke zpevnění laku. Pak několik minut počkejte, a teprve poté naneste vrchní lak. Nehty do vody ponořte, až když jsou napůl suché. Nejlépe v momentě, kdy lak ještě trochu lepí. Ponořte je tak na 25–30 vteřin a uvidíte, že účinek studené vody je nenahraditelný. Lak bude mnohem pevnější a nebude se tolik odlupovat.

 

6. zbavte se zlozvyků

Zlozvyky mohou vaše nehty zničit a vést k odloupnutím a prasklinkám. Proto si nehty nekousejte a už vůbec se nesnažte s nimi nic otvírat. Když na své nehty budete opatrná, pak vám manikúra déle vydrží. Pokud bojujete s kousáním nehtů a chcete s tím skoncovat, tak jen do toho. Dá se toho zbavit. Na webu najdete řadu užitečných tipů, jak na to.

7. chraňte své nehty

Nemůžete své nehty vystavovat agresivním chemickým látkám a očekávat, že se vám z nich lak nebude loupat. Při větším úklidu si proto vždy nasazujte rukavice. Úklid koupelny je zrovna jedna z činností, při níž budou vaše nehty trpět nejvíce. K působení čisticích prostředků se přidá ještě různé drhnutí a vaše nehty to mohou pěkně odskákat. Pokud gumové rukavice vyloženě nesnášíte, tak si nehty lakujte vždy až po úklidu.

 

Tak to bylo 7 užitečných rad, jak na manikúru, která se neodlupuje. Také vás trápí odlupování laku? Jaké laky na nehty se podle vašich zkušeností odlupují nejméně?

Fotogalerie

Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Nožky k nakousnutí, aneb správná péče o chodidla
Péče o nehty
A je tu zase! Léto a s ním sandále, kristusky, žabky a bosé nožky. Předtím než začnete přemýšlet, jakou barvou ozdobíte…
Novinka ve světě manikúr: CC laky na nehty
Péče o nehty
Vlna BB, CC, DD a dokonce i EE kosmetiky pokračuje. Po revolučních krémech a vlasových produktech tu máme i…
Mýty, polopravdy a pravdy o nehtech očima odborníků 1. část
Péče o nehty
Za špatnými nehty stojí genetika. Nehtová kůžička se nesmí stříhat. Nehty rostou i po smrti. Gelové nehty přírodní…
Hýčkejte své nohy, aneb snadný návod na domácí pedikúru
Péče o nehty
Brzy už vyndáme na světlo světa sandály, kristusky, žabky a jiné střevíce prozrazující, jak pečujeme o své nožky.…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná