Podzim - čas klobouků

Trendy
Datum: 08.09.2018

Zkuste na léto klobouky i vy. Je jich nepřeberné množství, spousty barev, tvarů a materiálů, takže si vybere určitě každý. Klobouk oživí váš každodenní outfit a dodá mu nádech elegance.

Byly doby, kdy ženy bez pokrývky hlavy nemohly vyjít ani do ulic. Klobouk býval nezbytnou součástí garderoby. Získal si místo v našem šatníku, neboť je velmi praktický. Chrání naši hlavu před ostrým sluncem nebo mrazivým chladem a přitahuje pozornost okolí. Možná právě kvůli tomu poslednímu patříte mezi ty, které klobouky a veškeré pokrývky hlavy odmala nesnáší. Pamatuji si ty doby na rodinných dovolených u moře, kdy nám se sestrami naše mamka cpala kloboučky na naše hlavičky, abychom nedostaly úpal. Jenže s nimi jsme se rázem staly terčem posměchu pro ostatní děti. A to samé se opakovalo v zimě, kdy jsme povinně museli nosit čepice, zatímco ostatní děti nemusely. Jako dítě mám tak zafixováno, že cokoliv si dáte na hlavu, přitáhne především negativní pozornost. Ale všichni dospíváme a časem zjistíme, že nešlo ani tak o klobouk nebo čepici, ale spíš o to, že s pokrývkou hlavy přeci jen trochu vyčníváte z davu a to vám ne každý odpustí. Ale co na tom, teď když už jsme dospělí a mamka mě konečně žádný klobouk nenutí, bych si ho i ráda vzala sama. A ať si říká každý, co chce.

Za klobouk se neschováte, naopak. Vzít si klobouk chce odvahu, ale právě o tom je síla vaší osobnosti. Klobouk vás navíc donutí chodit se vztyčenou hlavou a budete ještě o pár centimetrů vyšší a to bez bolavých nohou. Noste klobouky a nenechte si to vymluvit. Klobouk z vás totiž udělá tu pravou dámu. Vzpomeňte si např. na půvabnou Audry Hepburn, nebo původně modistku a později návrhářku Coco Chanel, která klobouky zbavila přebytečných ozdob a učinila je jednoduššími, ale o nic méně elegantnějšími. A co třeba anglická královna a celá aristokratická rodina? Vždyť svatba prince Williama a Kate byla doslova přehlídkou klobouků a že se bylo na co dívat!

 

Klobouky jsou i dnes čím dál populárnější. Česká značka klobouků Tonak vytvořila loni spolu s Jeleními šperky limitovanou kolekci klobouků ozdobených třpytivými jeleny. Kolekce sklidila velký úspěch.  Pokud vás klobouky okouzlily natolik, že byste rádi pronikli i do tajů jejich výroby, můžete také navštívit modistické kurzy, které nabízí např. Institut módní tvorby na pražských Vinohradech.

Tak nasaďte klobouky a ukažte, že jste pravá dáma!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Nestyďte se, dámy! Vyběhněte naostro! Samozřejmě nahoře…
Trendy
Podprsenka je nepřítelem každé ženy a ta, která tvrdí opak, lže anebo na to ještě nepřišla. Podprsenka svazuje, tlačí,…
Období „hot drinků“ přichází.
Trendy
Bageterie Boulevard rozšiřuje nabídku o nové nápoje pro chladné dny
Módní návrháři – Alexandr McQueen
Trendy
Alexandr McQueen patří patrně mezi ty ne úplně nejznámější návrháře možná i proto, že zemřel již ve věku čtyřiceti let.…
Férová móda s Page underwear a Nikol Kouklovou
Trendy
Mít se jako v bavlnce. To je úsloví, které naznačuje, že se máte zkrátka skvěle. Tak proč to nevzít více doslova a do…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

K článku zatím nebyly napsány žádné komentáře.

© Copyright 2013 - 2016 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná