Podzim - čas klobouků

Trendy
Datum: 08.09.2018

Zkuste na léto klobouky i vy. Je jich nepřeberné množství, spousty barev, tvarů a materiálů, takže si vybere určitě každý. Klobouk oživí váš každodenní outfit a dodá mu nádech elegance.

Byly doby, kdy ženy bez pokrývky hlavy nemohly vyjít ani do ulic. Klobouk býval nezbytnou součástí garderoby. Získal si místo v našem šatníku, neboť je velmi praktický. Chrání naši hlavu před ostrým sluncem nebo mrazivým chladem a přitahuje pozornost okolí. Možná právě kvůli tomu poslednímu patříte mezi ty, které klobouky a veškeré pokrývky hlavy odmala nesnáší. Pamatuji si ty doby na rodinných dovolených u moře, kdy nám se sestrami naše mamka cpala kloboučky na naše hlavičky, abychom nedostaly úpal. Jenže s nimi jsme se rázem staly terčem posměchu pro ostatní děti. A to samé se opakovalo v zimě, kdy jsme povinně museli nosit čepice, zatímco ostatní děti nemusely. Jako dítě mám tak zafixováno, že cokoliv si dáte na hlavu, přitáhne především negativní pozornost. Ale všichni dospíváme a časem zjistíme, že nešlo ani tak o klobouk nebo čepici, ale spíš o to, že s pokrývkou hlavy přeci jen trochu vyčníváte z davu a to vám ne každý odpustí. Ale co na tom, teď když už jsme dospělí a mamka mě konečně žádný klobouk nenutí, bych si ho i ráda vzala sama. A ať si říká každý, co chce.

Za klobouk se neschováte, naopak. Vzít si klobouk chce odvahu, ale právě o tom je síla vaší osobnosti. Klobouk vás navíc donutí chodit se vztyčenou hlavou a budete ještě o pár centimetrů vyšší a to bez bolavých nohou. Noste klobouky a nenechte si to vymluvit. Klobouk z vás totiž udělá tu pravou dámu. Vzpomeňte si např. na půvabnou Audry Hepburn, nebo původně modistku a později návrhářku Coco Chanel, která klobouky zbavila přebytečných ozdob a učinila je jednoduššími, ale o nic méně elegantnějšími. A co třeba anglická královna a celá aristokratická rodina? Vždyť svatba prince Williama a Kate byla doslova přehlídkou klobouků a že se bylo na co dívat!

 

Klobouky jsou i dnes čím dál populárnější. Česká značka klobouků Tonak vytvořila loni spolu s Jeleními šperky limitovanou kolekci klobouků ozdobených třpytivými jeleny. Kolekce sklidila velký úspěch.  Pokud vás klobouky okouzlily natolik, že byste rádi pronikli i do tajů jejich výroby, můžete také navštívit modistické kurzy, které nabízí např. Institut módní tvorby na pražských Vinohradech.

Tak nasaďte klobouky a ukažte, že jste pravá dáma!

Fotogalerie


Líbí se Ti tento článek? Řekni o něm svým známým!

Mohlo by Tě zajímat

Anna Ulman - fotografka novorozenců, miminek a mateřství
Trendy
Anna Ulman - fotografka novorozenců, miminek a mateřství z Prahy se s námi podělila o své názory, jak je pro nás, jako…
Podzim - čas klobouků
Trendy
Zkuste na léto klobouky i vy. Je jich nepřeberné množství, spousty barev, tvarů a materiálů, takže si vybere určitě…
Od Diora ke Calvinu Kleinovi
Trendy
Belgický návrhář Raf Simons byl před nedávnem jmenován hlavním kreativním ředitelem módního domu Calvin Klein. Návrhář…
Trendy SS 2017 přímo z  fashion weeků
Trendy
Jak už to tak bývá i v módním průmyslu se ustálil určitý cyklus, který se střídá stejně jako roční období. Na jaře nám…

Komentáře k článku

Pro vložení příspěvku se nejprve přihlaš.

Re: Podzim - čas klobouků

Autor: BARROSINVESTOR  |  Datum: 11.12.2018 13:37

To, co potřebujete, je tady Tam jsou stovky volných a placených stránek na internetu, nabízející úvěr nabízí mezi soukromým osobám a všechny jsou falešné. Mnoho z těchto věřitelů vést dlužníků platit poplatky několikrát, a pak konečný výsledek, dostanete nic. Je pravda, že existují vážné věřitelé, ale těžko najít na internety, protože escros napadli systém přidělování finančních prostředků mezi jednotlivými. Ukončil jsem svou kreditní problémy poté, co se snaží věřitel následující posudek reklamu, kterou jsem potkal na zemědělství forum. Nejdůležitější věc je pochopit, vědět, že půjčování peněz také stojí peníze, protože tam jsou dokumenty na přípravu, ale v případě tohoto věřitele je opravdu zajímavé, protože jsem zaplatil jednorázový poplatek, a velmi malé množství peněz. Dal jsem toto svědectví na počest štěstí, tato dáma mi dala. Pokud máte problém najít financování pro váš projekt nebo rychle peníze, půjčka bez podvodu, pak je tento článek by vás zajímat, protože najít spokojenos

Re: Podzim - čas klobouků

Autor: pavlinka14  |  Datum: 14.07.2019 21:00

Jéé, přesně takový klobouk bych si představovala na letní dovolené v Itálii, která mne letos s partnerem čeká :-) Určitě se po něm někde na internetu poohlídnu, hned potom, co nám zařídím cestovní pojištění přes https://www.top-pojisteni.cz/cestovni-pojisteni , aby neměl přítel řeči :-D

© Copyright 2013 - 2019 FoxHunter, s.r.o.   |   Reklama na Buď Krásná